MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 48. časť tohto seriálu venujeme aplikácii SMS BAckup+.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

Čo ponúka aplikácia SMS Backup+?

Titul SMS Backup+ slúži na zálohovanie vašich SMS správ. Vždy, keď predávate vaše zariadenie, prípadne chcete používať iné zariadenie a nechcete prísť o svoje SMS správy, spustíte titul SMS Backup+, ktorý vám priamo do vášho Google konta zálohuje všetky SMS a MMS z vášho zariadenia. Ich následná obnova v novom mobile či tablete je veľmi jednoduchá, stačí sa do aplikácie prihlásiť pomocou rovnakého Google účtu a zvoliť možnosť Restore. Bohužiaľ, v tomto momente si môžete obnoviť iba SMS správy, podpora pre obnovu MMS by však mala prísť v niektorej z budúcich aktualizácií. Okrem SMS a MMS správ si v tejto aplikácii môžete zálohovať aj svoje denníky hovorov.

Čisté prostredie a jednoduchá obsluha

Vývojári tejto aplikácie vsadili na jednoduchosť, a tak je aplikácia SMS Backup+ prehľadná a ľahko ovládateľná. Prostredie aplikácie tvorí vlastne iba domáca obrazovka a nastavenia, kde si môžete nastaviť napríklad automatické zálohovanie vašich správ alebo podporiť autorov aplikácie malou finančnou čiastkou. Tento titul ponúka inak všetky zo svojich funkcií bezplatne.

sms-backup-1 sms-backup-2

Hodnotenie a alternatívy

Nám sa aplikácia SMS Backup+ osvedčila už niekoľkokrát aj v praxi a pri testovaní zariadení ju využívame naozaj často. Páči sa nám najmä priama synchronizácia s Googlom a jednoduché prostredie. Navyše, aplikáciu si môže každý z vás stiahnuť a vyskúšať úplne bezplatne. Na stiahnutie môžete využiť nižšie umiestnený widget na obchod Play. Ak si chcete vyskúšať niektorú z alternatív, siahnite po titule Super Backup alebo SMS Backup & Restore.

Verzia: 1.5.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.10
Aktuálna cena: Zdarma
4.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+