MojAndroid

Problém s nedostatkom pamäte môžu mať nielen majitelia lacnejších zariadení, ale aj tí, čo vlastnia high-end s veľkou pamäťou a rozširujúcim slotom pre microSD karty. Určite to poznáte aj vy. Do svojho smartfónu si nainštalujete niekoľko hier, desiatky aplikácií a svoju hudobnú či filmovú zbierku.  A keď vám už zostáva voľných len niekoľko desiatok MB nepomôže ani pamäťová karta, ktorej kapacita sa dnes bežne pohybuje do veľkosti 128 GB, tak prichádzajú na radu úsporné riešenia. Jedno z nich prináša aj nová služba a aplikácia Google Fotky.

Náš tip
Google Photos: Zálohovanie fotografií a videa s neobmedzeným cloudom

Pomocou aplikácie je možné jednoducho a rýchlo zálohovať fotografie a videá, ktoré ste do svojho zariadenia počas používania nahrali alebo vytvorili. Fotografie môžu zaberať stovky alebo gigabajty miesta a to isté platí aj o videu, ktoré sa pri stále viac používanom rozlíšení 4K stáva doslova žrútom úložného priestoru. Aplikácia Fotky ich môže zadarmo zálohovať do cloudu a následne ich vymazať z vášho zariadenia. Budú tak stále dostupné online, no nebudú zaberať zbytočné miesto vo vašom zariadení.

Manuálne uvoľnenie pamäte

Aplikácia ponúka na výber dve možnosti bezpečného vymazania – semi-automatické alebo manuálne. V manuálnom režime stačí, ak budete postupovať podľa nasledovných krokov.

  1. Otvorte aplikáciu Google Fotky
  2. Z výsuvného menu zvoľte “Priečinky zariadenia”
  3. Dlhým podržaním spustíte proces výberu fotografií, ktoré budete chcieť zo zariadenia zmazať
  4. Viacero fotografií označíte ťuknutím alebo posunom prsta po displeji
  5. Kliknite na ponuku (3 bodky) a zvoľte “Odstrániť kópiu v zariadení”
  6. Android vás upozorní na to, že fotografie, prípadne videá, budú zo zariadenia odstránené. Predtým, ako tak urobíte sa tak presvedčte, či sú naozaj zálohované do googlovského cloudu. Spraviť tak môžete priamo v aplikácií.
  7. Vybrané fotografie budú následne odstránené zo zariadenia, no ponechané v cloude.

Semi-Automatické uvoľnenie pamäte

Táto možnosť sa aktivuje automaticky po dosiahnutí určitej kritickej hodnoty pamäte. Následne budete asistentom vyzvaní k uvoľneniu pamäte. Ten vás bude informovať o tom, koľko dát vo vnútornom úložisku uvoľníte a zároveň vás ubezpečí, že všetky dáta čo sa chystáte vymazať budú bezpečne uložené aj v cloude.

free-up-space-photos

Zdroj: ghacks

8.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+