MojAndroid

Jednou z najočakávanejších noviniek na Google I/O bola určite služba na správu a zálohovanie fotografií, o ktorej sa už dlhšie špekulovalo. Google potvrdil dohady a predstavil novinku Google Photos. Ide o samostatnú službu, pre fungovanie ktorej nie je potrebný účet na sieti Google+, čo je zmena oproti súčasnej situácii. Služba Google Photos bude dostupná pre zariadenia so systémom Android a iOS a ku svojim fotografiám budete môcť pristupovať aj prostredníctvom internetového prehliadača.

Služba ponúkne neobmedzené cloudové úložisko pre užívateľov úplne zadarmo, ktorí sem budú môcť zálohovať fotografie s maximálnym rozlíšením 16 MP a video s maximálnym rozlíšením 1080p. Dôležitou súčasťou služby bude aj organizácia fotografií. Nástroj totiž automaticky rozozná prostredie a scenériu, ako aj osoby na fotografiách. Tieto užitočné funkcie budú môcť byť následne použité pre komplikovanejšie vyhľadávanie vo vašom portfóliu fotografií, kde zasa Google použije všetky svoje skúsenosti v oblasti vyhľadávania. Aplikácia tiež umožní hromadné zdieľanie obrázkov aj s tými užívateľmi, ktorí túto aplikáciu nainštalovanú nemajú. Jednoducho bude vytvorená webová galéria, odkiaľ bude môcť fotografie stiahnuť každý, komu pošlete príslušný odkaz.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2015 na jednom mieste

Služba by podľa všetkého mala byť dostupná okamžite, keďže sme nepočuli o žiadnom odklade alebo neskoršom sprístupnení. Nám ale zatiaľ nefunguje a na oficiálnej adrese photos.google.com svieti nápis “Už sa na tom pracuje! Zostaňte s nami…”. Neostáva nám teda nič iné, iba si na túto novinku skutočne počkať.

Zdroj: The Verge

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+