MojAndroid

Samsung si na 11. augusta pripravil predstavenie dôležitých noviniek. Dočkať by sme sa mali nových skladacích smartfónov, bezdrôtových slúchadiel, modelu Galaxy S21 FE a v neposlednom rade aj nových inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch4.

Predchádzajúce časti článku:

Je možné, že výrobca v jeden deň nepredstaví úplne všetky zariadenia, ktoré sme práve spomenuli. To zistíme až po podujatí. Nové hodinky budú najzaujímavejšie tým, že prídu s novým operačným systémom.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Foto: Redakcia


Samsung prejde z vlastného Tizenu na Wear OS 3, na ktorom spolupracoval spoločne s Googlom. Asi najviac sa tešíme na platby hodinkami, ktoré by mali byť spustené aj na Slovensku, pravdepodobne prostredníctvom Google Pay.

Účet Sammobile na Twitteri zverejnil video, ktoré ukazuje detaily z pripravovaného operačného systému hodiniek.

To ukazuje niektoré zo základných funkcionalít, niekoľko ciferníkov a ostatných súčastí systému. Vďaka videu tak máme šancu pozrieť sa na operačný systém nových hodiniek ešte pred ich oficiálnym predstavením.

Samsung Galaxy Watch4: Poznáme dizajn a ceny pripravovaných hodiniek

6.7.2021

S blížiacim sa predstavením podujatia Unpacked, ktoré sa uskutoční 11. augusta, sa dozvedáme viac a viac informácií o pripravovaných zariadeniach juhokórejskej spoločnosti. Okrem nových skladacích smartfónov budú uvedené aj slúchadlá a nová generácia inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch4.

Najočakávanejšou novinkou bude možnosť uskutočňovať bezkontaktné platby, pravdepodobne pôjde o službu Google Pay. Tá mimochodom stále na Slovensku pre smart hodinky dostupná nie je. Najnovšie úniky odhalili ceny noviniek, o ktorých informoval Mysmartprice. Známy leaker @evleaks zase zverejnil rendery hodiniek v plnej kráse na krátkych videách.

Ceny nebudú nízke

Za nové Samsung hodinky si pravdepodobne v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami priplatíme. Portál Mysmartprice uvádza ceny v indických rupiách, my sme ich prepočítali na eurá. Všimnúť si tiež môžete, že v predchádzajúcej aktualizácii tohto článku približne spred mesiaca sme informovali o mierne odlišných (menších) rozmeroch hodiniek.

Watch4 Active:

  • 40 mm – 350 – 370 €
  • 44 mm – 380 – 400 €

Watch4 klasické:

  • 42 mm – 470 – 500 €
  • 44 mm – ?
  • 46 mm – 500 – 530 €

Zaujímavé je, že hodinky v klasickom variante prídu pravdepodobne až v troch veľkostiach. Očakávame tiež, že pravdepodobne všetky verzie budú disponovať aj funkciou eSIM. Ktoré modely sa dostanú aj na slovenský trh, zatiaľ nevieme. Pravdepodobne to však budú všetky, s výnimkou klasickej 44 mm verzie, ktorej cenu zatiaľ nepoznáme.

Samsung Galaxy Watch4: Chýbať bude nabíjačka v balení, prídu v 4 verziách

10.6.2021

Najnovšie úniky, ktoré zverejnil portál Myfixguide, prezradili niekoľko zaujímavých vlastností pripravovaných smart hodiniek Samsung Galaxy Watch4. Vieme napríklad, že prídu až 4 rôzne modely:

  • SM-R860 (Watch Active4 39mm)
  • SM-R870 (Watch Active4 43mm)
  • SM-R880 (Watch4 41mm)
  • SM-R890 (Watch4 45mm)

Verzie Active budú opäť cieliť na používateľov s aktívnejším životným štýlom, preto ponúknu jednoduchší dizajn. Klasické verzie budú zase vhodnejšie do spoločnosti. Dizajn hodiniek zatiaľ odhalený nebol.

Certifikácia odhalila aj ďalšie vlastnosti. Vieme napríklad aj to, že v balení sa nebude nachádzať nabíjací adaptér. Ten Samsung nedával už ani v predchádzajúcej verzii Galaxy Watch3, takže pre používateľov to nebude žiadnou novinkou.

V balení by sa mal nachádzať nabíjací dok, pravdepodobne rovnaký, aký je v balení aktuálnych hodiniek. Nové modely totiž vyšší nabíjací výkon neponúknu, ten zostáva na 5 W. Vzhľadom na malú batériu v hodinkách je to postačujúce.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Foto: Redakcia


Podľa informácii portálu Gizmochina by mohol výrobca nové hodinky ukázať na prichádzajúcom MWC v Barcelone, ktorý sa bude konať už 28. júna. Oficiálne predstavenie pravdepodobne očakávať nemôžeme, no Samsung by mohol načrtnúť dizajn, prípadne iné zaujímavé novinky.

Samsung Galaxy Watch4: Všetko o pripravovaných hodinkách na jednom mieste

9.6.2021

Nové smart hodinky Galaxy Watch4 od spoločnosti Samsung by mali priniesť zásadnú zmenu v operačnom systéme. Ich hardvérové parametre sú však stále predmetom špekulácií. Portál PhoneArena teraz získal informácie o kapacite ich batérie a nabíjaní.

Kapacita a výkon nabíjania neohúri

Opiera sa pritom o certifikáciu, ktorá sa objavila na stránkach fínskej testovacej spoločnosti SGS Fimko a ako prvý na ňu upozornil portál 91Mobiles. Hodinky majú v certifikácii modelové označenie SM-R865F a SM-R860. Model bude podľa nej určený pre európsky trh. Certifikácia bola prijatá ešte koncom mája.

certifikácia Galaxy Watch4 | Foto: PhoneArena.com

Podľa charakteristiky smart hodiniek by mali mať batériu s kapacitou 247 mAh. Portál PhoneArena kvôli tomu predpokladá, že pôjde o menšiu veľkosť hodiniek s priemerom 42 milimetrov. Na trhu by mala byť aj pánska veľkosť s priemerom 46 milimetrov. Certifikácia ďalej potvrdzuje nabíjanie hodiniek s výkonom 5 W. Tak ako v predošlých generáciách by malo ísť o bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi.

Najväčšou novinkou v hodinkách Samsung Galaxy Watch4 má byť nový systém

Portál PhoneArena pripomína, že najrevolučnejšou novinkou smart hodiniek Galaxy Watch4 a Galaxy Watch Active4 by mala byť zmena operačného systému. V posledných rokoch v nich spoločnosť Samsung využívala vlastný systém Tizen OS. Ten využíva aj napríklad vo svojich smart televízoroch. Napriek tomu, že ide o stabilný a optimalizovaný systém, tak má stále malú podporu aplikácií tretích strán.

Aj z tohto dôvodu by ho mal v novej generácii hodiniek nahradiť systém, na ktorom Samsung spolupracuje so spoločnosťou Google. Obidve spoločnosti to oficiálne oznámili pred pár týždňami, ale bližšie tento systém nešpecifikovali. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o WearOS, ktorý bude prispôsobený hodinkám Galaxy Watch priamo samotným Googlom. Samsung už pritom v minulosti systém Googlu v hodinkách využíval. Išlo o predchodcu súčasného systému, ktorý sa v začiatkoch nazýval Android Wear.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch Active4 s Wear OS a bez očakávanej funkcie

13.5.2021

Zo strany Samsungu nás aj tento rok čaká už celkom tradičné uvedenie nových generácií etablovaných produktov. Veľkolepé predstavenie “Unpacked” pre rok 2021 prinesie množstvo zaujímavých produktov. Hoci doteraz nebolo oficiálne ohlásené, do obehu uniklo už množstvo informácií o jeho približnom obsahu.

Na základe dostupných informácií je takmer isté, že Samsung v priebehu roka oficiálne uvedenie skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3, po boku ktorých sa blysnú aj nové smart hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch Active4. 

O všetkých menovaných produktoch už koluje množstvo informácií, v niektorých prípadoch išlo dokonca aj o propagačné snímky. Aktuálne sa na verejnosť dostali ďalšie podrobnosti o nadchádzajúcich smart hodinkách. Najnovšie informácie potvrdzujú časť predošlých dohadov, no časť z nich, bohužiaľ, vyvracajú.

Samsung Galaxy Watch3

Nový operačný systém a dve veľkosti

Ako informuje portál GSMArena, Samsung sa pre Galaxy Watch4 a Galaxy Watch Active4 rozhodol siahnuť po operačnom systéme Wear OS od spoločnosti Google, ktorým nahradí doteraz používaný Tizen OS

Prvé informácie o tejto zmene na verejnosť prenikli ešte začiatkom roka, a vyzerá to tak, že boli správne. Hlavným dôvodom v pozadí tohto rozhodnutia má byť skutočnosť, že Tizen OS zaostáva v oblasti podpory aplikácií tretích strán.

V súvislosti s novými smart hodinkami sa dozvedáme aj podrobnosti o ich vyhotovení. Model Samsung Galaxy Watch4 bude dostupný s telom vo veľkosti 42 mm a 46 mm. Z dvoch veľkostí bude na výber aj pri kúsku Samsung Galaxy Watch Active4, kde si zákazníci budú vyberať medzi 40 mm a 42 mm prevedením.

Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Sklamanie pre diabetikov

Na záver prichádza nepríjemná správa. Podľa najnovších správ žiadne z predstavených hodiniek nebudú vybavené technológiou pre neinvazívne meranie hladiny cukru v krvi, o ktorej sa ešte donedávna živo špekulovalo. Samsung mal dokonca túto technológiu aktívne testovať. 

Predstavenie nových hodiniek Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch Active4 je už za dverami. Na tento rok však výrobca pripravuje aj ďalšie prekvapenie. Na Slovensku by sme sa mali dočkať bezkontaktných platieb prostredníctvom smart hodiniek Samsung.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch Active4 budú predstavené už čoskoro

8.3.2021

Spoločnosť Samsung predstavila poslednú generáciu svojich smart hodiniek Galaxy Watch3 ešte minulý rok spoločne so smartfónmi série Galaxy Note 20.

Samsung Galaxy Watch3


Pri predstavení série Galaxy S21 ale ku žiadnemu novému modelu nedošlo, čo mohlo znervózniť niektorých fanúšikov značky. Portál AndroidCommunity tvrdí, že predstavenie nových hodiniek Samsung Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Active 4 je už skoro za dverami.

Predstavenie nových smart hodiniek už v druhom štvrťroku

Podľa známeho čínskeho leakera s prezývkou Ice universe (@UniverseIce), ktorý má overené zdroje z prostredia Samsungu, by malo dôjsť k predstaveniu noviniek už v druhom štvrťroku. Ten začína o necelý mesiac, takže by tým dátumom mohol byť pokojne aj apríl. Samsung by tým prerušil niekoľkoročnú tradíciu, keď predstavoval novú generáciu smart hodiniek spolu s novou generáciou smartfónov série Galaxy S respektíve Galaxy Note.

Čo prinesú nové modely?

O špecifikáciách chystaných noviniek sa toho veľa nevie. Môžeme ale počítať s kvalitným okrúhlym AMOLED displejom, Bluetooth 5.x a vodoodolnosťou 5 ATM, ktorá je vhodná pre plávanie. Samozrejmosťou majú byť senzory ako GPS, meranie tepu srdca, EKG alebo okysličenia krvi. Meranie EKG a okysličenia krvi v zariadeniach Galaxy bolo pred pár týždňami konečne povolené aj v Európskej únii, vrátane Slovenska.

Zdroj: Michal Chabada

Neistota panuje okolo operačného systému. Spoločnosť Samsung už roky využíva v smart hodinkach Galaxy Watch vlastný operačný systém Tizen. Nedávno sa ale objavili správy, že by sa mohla vrátiť aj ku systému Wear OS, ktorý v pôvodnej verzii Android Wear naposledy využívali hodinky Samsung Gear Live z roku 2014. Počíta sa ale s podporou funkcie SmartThings Find pre vyhľadávanie stratených zariadení.

Aké sú najlepšie smart hodinky na súčasnom trhu?

Výber najlepších smart hodiniek na súčasnom trhu môžete nájsť v našom samostatnom článku. Určite medzi nich patrí aj najvyšší model juhokórejskej spoločnosti Samsung Galaxy Watch3. Disponujú všetkými dôležitými športovými funkciami. Pridávajú k tomu prepracovaný operačný systém Tizen, otočnú lunetu, kvalitný displej a atraktívny dizajn. Dokážu dokonca odmerať okysličenie krvi a hodnotu VO2 Max. Oproti predchodcovi potešia kompaktnejšie rozmery a tiež aj nižšia hmotnosť.

Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Hodinky sú v ponuke v dvoch veľkostiach. 41 mm začína na oficiálnej cene 429 eur, väčšia 45 mm verzia stojí 509 eur a ponúka aj LTE konektivitu. Neskôr v ponuke pribudne aj titánová verzia, ktorej cena bude 649 eur.


Xiaomi Amazfit Startos 3

Lacnejším riešením sú Xiaomi Amazfit Startos 3. Vďaka unisex dizajnu budú vyzerať dobre na pánskej aj dámskej ruke. Ich 1,34-palcový OLED displej chráni pred poškriabaním tvrdené sklo Gorilla Glass. Hodnota odolnosti voči vode hodiniek je 5 ATM a cez Bluetooth je možne spárovať so smartfónom so systémom Android a iOS. Následne je už krok od jeho ovládania na diaľku a zobrazovania notifikácií aplikácií.

Zdroj: Amazfit.com

Hodinky si poradia s meraním tepu zo zápästia, vzdialenosti, rýchlosti, záznamom trasy, meraním  poschodí aj intervalovým tréningom. Zo senzorov stačí spomenúť barometer, gyroskop, kompas, senzor pre intenzitu svetla alebo navigačný senzor GLONASS. Vnútorná pamäť s veľkosťou 4 GB poslúži pre ukladanie hudby, ktorá vám spríjemní športové aktivity.


Garmin Fenix 6X Glass

Pre ľudí, ktorí to so športom myslia skutočne vážne, sú určite vhodné profesionálnejšie smart hodinky, ako sú Garmin Fenix 6X Glass. Šiesta generácia populárnych hodiniek Garminu je síce určená pre profesionálnych športovcov, ale môže ich využiť aj bežný športovo aktívny človek. Odolné telo má vodoodolnosť 10 ATM. Vďaka tomu sa s nimi môžete aj potápať. Okrem Bluetooth pre spojenie so smartfónom ponúkajú smart hodinky aj Wi-Fi. Farebný displej s uhlopriečkou 1,4 palcov zobrazí prichádzajúce hovory, SMS notifikácie, upozornenia, ovládanie hudby alebo počasie.

smart hodinky Garmin Fenix 6X Glass výškomer
Zdroj: Garmin.com

Svoj zdravotný stav máte pod kontrolou optickým meraním srdcového rytmu a okysličovania krvi zo zápästia. Tep merajú hodinky dokonca aj pod vodou. Pri športe využijete GPS, 3-osový kompas, gyroskop, barometrický výškomer, akcelerometer alebo teplomer. Vo vnútornej 32 GB pamäte môžete mať hudbu alebo topografické mapy celej Európy, zimné lyžiarske mapy a mapy 41 000 golfových ihrísk. NFC čip umožňuje mobilné platby Garmin Pay. Hodinky zaručujú dlhú výdrž 21 dní.Náš tip
Samsung Galaxy A21s: Puzdrá, obaly, kryty a zaujímavé príslušenstvo

Samsung Galaxy Watch4 ponúknu meranie hladiny cukru v krvi

27.1.2021

Známe Galaxy Watch3 boli pre Samsung istým spôsobom zásah do čierneho. Hodinky zaujali svojím dizajnom a funkcionalitou. Aj keď tento model ponúkal množstvo funkcií zameraných na monitorovanie vášho zdravia, pravdepodobne to bolo stále málo. Pripravované hodinky Galaxy Watch 4 to preto s funkcionalitou a monitorovaním vášho zdravia posunú ešte na vyššiu úroveň.

Samsung Galaxy Watch4 odmerajú hladinu cukru v krvi

Samsung už podľa informácií na portáli androidcentral.com túto technológiu v minulosti testoval. Preto dáva zmysel fakt, že ju výrobca integruje aj do očakávaného modelu. Model Galaxy Watch 4 bude teda disponovať optickým senzorom, ktorý dokáže zmerať hladinu cukru v krvi aj bez jej samotného odberu.

Samsung Galaxy Watch3 (7)
Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V skutočnosti Samsung nie je jediným výrobcom, ktorý sa chystá tento senzor vo svojich hodinkách predstaviť. Na základe dostupných informácií by mal hladinu cukru v krvi dokázať zmerať aj najnovší model Apple Watch. S hodinkami Apple Watch Series 7 je teda Apple pre spoločnosť Samsung priamym a silným konkurentom.

Samsung Galaxy Watch4 by mohli prísť už čoskoro

Predstavenia hodiniek Samsung Galaxy Watch 4 by sme sa mali dočkať už čoskoro na podujatí Unpacked 2021. S touto funkciu by však údajne mali prísť aj hodinky Samsung Galaxy Watch Active 3. V rámci podujatia Unpacked 2021 sa tak okrem nových hodiniek môžeme tešiť na nástupcov smartfónov zo série Fold a Flip.

Náš tip
Meranie krvného tlaku a EKG v hodinkách Samsungu čoskoro aj na Slovensku

Náš tip
Orange spúšťa 5G sieť v Bratislave a Banskej Bystrici s teoretickou maximálnou rýchlosťou 1300 Mbit/s

28.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+