MojAndroid

Spoločnosť Google si od novej verzie systému Wear OS 3.0 sľubuje zvýšenie jeho podielu na trhu smart hodiniek. Z tohto dôvodu by sa mal objaviť nielen na nových zariadeniach, ale aj na tých starších. Ktoré by to mali byť, zosumarizoval portál AndroidCentral.

Wear OS 3.0 príde na hodinky s novými čipsetmi

Novú verziu systému predstavil Google na tohtoročnej konferencii Google I/O 2021. Podľa blogu spoločnosti by sa novej verzie systému mali určite dočkať už vydané smart hodinky  Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 LTE a novinka TicWatch E3. Zároveň Google ubezpečil, že Wear OS 3.0 zamieri na všetky nové modely s čipsetom Qualcomm Snapdragon Wear 4100.

Žiadne ďalšie hodinky s operačným systémom Wear OS aktualizáciu nedostanú. Ani Moto 360, Suunto 7 či Skagen Falster 3. Dokonca ani drahé Connected, informuje Android Authority.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch4 Classic render | Foto: GSMArena.com

Ten ma využívať napríklad nová generácia smart hodiniek značky Fossil. Smutnou správou môže byť dátum aktualizácie na nový systém. Podľa Googlu sa spomínané modely TicWatch a hodinky Fossil dočkajú aktualizácie na Wear OS 3.0 najskôr až v polovici roku 2022.

Nedávno predstavené hodinky Samsung Galaxy Watch4 prišli s novým systémom ako prvé. Čo sa týka ostatných výrobcov, tí sa ešte nevyjadrili, ako to bude s ich budúcimi zariadeniami. Nepočuli sme nič od Motoroly, Suunto, Tag Heuer ani od Oppo.

To by mohlo súvisieť s exkluzivitou systému pre smart hodinky Samsung Galaxy Watch4, ktoré by mohli byť predstavené už budúci mesiac.

TicWatch 3 Pro


Aké novinky prinesie Wear OS 3.0?

27.7.2021

Podľa spoločnosti Google prinesie systém Wear OS 3.0 vyššiu rýchlosť, lepšiu výdrž batérie  a vylepšenie dôležitých aplikácií. Rýchlosť systému by sa mala zvýšiť minimálne o 30 %. Zlepšenie výdrže zabezpečí vylepšená optimalizácia základných vrstiev operačného systému priamo na nové procesory, najmä na ich úsporné jadrá. Práve to je dôvodom, prečo Wear OS 3.0 vyžaduje aj nový čipset Snapdragon Wear 4100.

Optimalizáciou prejde aj nepretržité meranie srdcového tepu, sledovanie spánku a ostatné činnosti, čo taktiež zníži spotrebu batérie. Skratky k obľúbeným funkciám budú dostupné odkiaľkoľvek, pribudnú nové možnosti úpravy domovskej obrazovky a aj nové zaujímavé ciferníky. Vývojárom pritom pomôže nový editor ciferníkov, ktorý vyvinul Samsung. Používateľ si bude môcť jednoducho vybrať, ktoré informácie potrebuje okamžite vidieť.

Vylepšením prejdú aj najdôležitejšie aplikácie Google Mapy a Google Assistant. Asi najviac potešujúca správa sa týka platobného systému Google Pay. Ten príde v rámci Wear OS do 26 nových krajín a mohlo by tam patriť aj Slovensko. Momentálne je podpora Google Pay pre Wear OS dostupná len v 11 krajinách.

Náš tip
Aktuálne: Google Pay platby hodinkami na Slovensku. Platiť môžete už teraz
19.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+