MojAndroid

Smart hodinky sa v posledných rokoch stali tak výrazným segmentom na trhu, že sa ich výrobe začali venovať aj tradičný výrobcovia analógových hodiniek. Asi najaktívnejším je momentálne americká spoločnosť Fossil.

Obsah článku

Svoje modely ale pravidelne predstavujú aj výrobcovia športových hodiniek. Pokiaľ práve uvažujete o kúpe športových smart hodiniek, tak by vám mohol prísť vhod náš článok. V ňom vám dáme tip na modely vo všetkých cenových kategóriách – do 200 eur, do 400 eur, a aj nad 400 eur.

Smart hodinky do 200 eur

Amazfit T-rex

Za smart hodinkami Amazfit T-rex stojí populárna čínska spoločnosť Xiaomi. Od pohľadu na ich dizajn je zrejme, že sú určené na športové a outdoorové aktivity. Niekto by si ich mohol pomýliť aj s populárnymi hodinkami Casio G-shock. Tomu odpovedá aj armádna odolnosť proti extrémnym podmienkam a vodotesnosť 5 ATM, ktorá umožňuje povrchové plávanie s hodinkami na rukách. Okrúhly 1,3-palcový AMOLED displej je krytý tvrdeným sklom Gorilla Glass 3.

Amazfit T-Rex farby

Smart hodinky majú GPS modul, výškomer, gyroskop, kompas a optický senzor tepovej frekvencie BioTracker. Vďaka tomu dokážu merať telesné funkcie, 14 športových aktivít alebo nadmorskú výšku. Vďaka spojeniu so smartfónom cez Bluetooth 5.0 zobrazia jeho notifikácie alebo umožnia ovládanie hudby. Výrobca sľubuje až 20-dňovú výdrž. Na výber je 5 farebných variant tela. Cena hodiniek sa pohybuje okolo sumy 150 eur.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Honor Watch Magic 2

Ďalšou výbornou voľbou pri smart hodinkách v sume do 200 eur by mohli byť Honor Watch Magic 2. Stojí za nimi čínska spoločnosť Huawei, ktorej značka Honor patrí. Hodinky majú moderný okrúhly dizajn s hrúbkou iba 9,8 mm, čím nebudú prekážať rukávom.  Telo je z ľahkej antikorovej ocele 316L a pýši sa vodoodolnosťou 5 ATM. AMOLED displej s uhlopriečkou 1,39 palcov a funkciou Always-on zabezpečí, že budete mať vždy dobre viditeľný čas a informácie zo smartfónu. S ním sa hodinky prepoja pomocou rozhrania Bluetooth 5.0.

honor watch magic 2 titulka

Snímač srdcovej frekvencie TruSeen 3.0, GPS aj gyroskop zabezpečia presne meranie 15 fitness aktivít. Pri nich vás hodinky povzbudzujú hlasovým asistentom. Šport si môžete spríjemniť aj počúvaním hudby, ktorú uložíte do vnútornej pamäte s veľkosťou 4 GB. Honor Watch Magic 2 ponúka aj monitorovanie stresu a dychové cvičenia. Batéria s kapacitou 455 mAh má podľa výrobcu výdrž až 14 dní. Cena hodiniek sa v e-shopoch pohybuje okolo sumy 150 eur.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Withings Move ECG

Pokiaľ niekto po hodinkách so skutočne dlhou výdržou, tak jednou z možnosti sú Withings Move ECG. Vďaka absencii klasického displeja majú tieto analógové hodinky výdrž až 12 mesiacov. Zároveň ale poskytujú viaceré smart a fitness funkcie. Na notifikácie zo smartfónu upozorňujú pomocou menšej ručičky a vibrácií. Nechýba alarm, Bluetooth, gyroskop, výškomer alebo GPS.

Withings Move ECQ ručičky

Hodinky neustále merajú tep srdca, EKG, sledujú kroky, vzdialenosť, rýchlosť, kalórie, hlboké a ľahké fázy spánku. Všetky tieto údaje si následne môžete zobraziť v aplikácií Health Mate vo vašom smartfóne. V nej sledujte štatistiky vašich aktivít a porovnávajte údaje s predchádzajúcim obdobím. Vďaka vodotesnosti 10 ATM je možne sa s hodinkami aj potápať.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Forever SW-600

Ďalšími smart hodinkami s dlhou výdržou sú Forever SW-600. Za 50-dňovú výdrž vďačia jednoduchému monochromatickému 1,1-palcovému displeju. Napriek absencii farieb dokáže zobraziť všetky potrebné informácie. To znamená čas, kalendár, notifikácie zo smartfónu alebo fitness údaje.

Forever SW-600 čierno-červené

Hodinky merajú tep zo zápästia, kroky, rýchlosť, vypočítavajú kalórie alebo monitorujú spánok. Zo senzorov hodiniek stačí spomenúť GPS, kompas alebo Bluetooth rozhranie. Čierno-červené alebo čierno-sivé telo je kombináciou plastu a gumy. Poskytuje vodeodolnosť certifikácie IP68. Vďaka silikonovému remienku sa hodinky pohodlne nosia pri každom športe.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Garmin vívoactive 3

Ak túžite po smart hodinkách, ktoré v cene do 200 eur ponúknu aj NFC čip a mobilné platby, tak Garmin vívoactive 3 by boli riešením. Pre platby využívajú platobný systém Garmin Pay. Telu hodiniek dominuje  guľatý ciferník vyplnený dotykovou obrazovkou s uhlopriečkou 1,2 palcov. Na spodnej strane hodiniek je umiestnený Garmin Elevate senzor pre optické meranie srdcového tepu priamo zo zápästia ruky.

Garmin vívoactive 3 režimy

Garmin Vívoactive 3 zvládne zmerať viac ako 15 športových profilov. Zaznamenané údaje si môžete neskôr prezrieť cez mobilnú aplikáciu Garmin Connect.  Nechýba zobrazenie prichádzajúcich notifikácií zo smartfónu a možnosť ovládania hudobného prehrávača alebo akčných kamier radu Virb. Hodinky majú GPS, barometer, výškomer, kompas, teplomer, podporu ANT+, Bluetooth a vodotesnosť 5 ATM. Výdrž batérie je až 13 hodín so zapnutou GPS a približne 8 dní v režime bez GPS.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Smart hodinky do 400 eur

Huawei Watch GT 2 Pro

Kvalitné smart hodinky so silnou batériou a skvelou výdržou na jedno nabitie. Obsahujú displej s uhlopriečkou 1,39″, na ktorom sa rozprestiera rozlíšenie 454 x 454 pixelov. Displej je výborne čitateľný aj na priamom Slnku a ponúka výborné farby. O výkon sa stará procesor Kirin A1, k dispozícii je aj úložisko s kapacitou 4 GB.

Huawei Watch GT 2 Pro

{{shop_name}} od {{product_price}}

Fitbit Sense

Najnovšie smart hodinky od obľúbeného výrobcu ponúkajú všetko potrebné. Sú vodoodolné, výdrž sa zastavila na 6 dňoch, nechýba GPS a kvalitný displej. Ide o pokročilé hodinky, ktoré ako prvé na svete ponúkajú senzor elektrodermálnej aktivity. Dokážu zmerať EKG a aj teplotu vášho tela.

Fitbit Sense

Huawei Watch GT 2

Smart hodinky Huawei Watch GT2 sú vďaka klasickému elegantnému dizajnu na nerozoznanie od klasických hodiniek. Nedajte sa tým ale pomýliť. Hodinky majú vodotesnosť 5 ATM a sú stavané na väčšinu športových aktivít ako beh, triatlon, cyklistika, plávanie alebo turistika. Samozrejmosťou je meranie tepu zo zápästia, výpočet kalórií, meranie vzdialenosti alebo monitoring spánku.

Huawei Watch GT2 menu aplikacii

Okrúhly OLED displej hodiniek má uhlopriečku 1,39 palcov a vysoké rozlíšenie 454 x 454 pixelov. Môžete si na ňom zobraziť rôzne typy ručičiek, čím budú hodinky pripomínať analógové. Cez Bluetooth 5.0 môžete ovládať prehrávač hudby, prezerať notifikácie z mobilu, alebo aj telefonovať. Vnútorná pamäť má 4 GB, takže máte dostatok miesta na uloženie obľúbených pesničiek. Výrobca udáva výdrž 240 hodín, čo sa ale samozrejme pri aktívnejšom používaní skráti. Cena hodiniek sa pohybuje okolo sumy 250 eur.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 ponúkajú unisex športové prevedenie, takže sú vhodné pre obidve pohlavia. Hliníkové telo má jednoduchý zaoblený dizajn, takže nebudí prílišnú pozornosť. Hodinky nie sú určené na parádu, ale hlavne na šport. Tomu odpovedá aj  vojenský štandard MIL-STD-810 a vodeodolnosť 5 ATM pre povrchové plávanie. Silikónový remienok je možne jednoducho vymeniť. Okrúhly 1,4-palcový AMOLED displej s rozlíšením 360 x 360 pixelov zobrazí pokročilé funkcie systému Tizen. S ním je možne prepojiť smartfón so systémom Android aj iOS. Následne sa na hodinách zobrazia všetky notifikácie mobilných aplikácií.

Samsung Galaxy Watch Active 2 titulka

Samozrejmosťou je meranie tepu zo zápästia, výpočet kalórií, meranie vzdialenosti, monitoring spánku, meranie rýchlosti alebo intervalový tréning. Hodinky majú snímač EKG, Bluetooth 5.0, Wi-fi, GPS, barometer, gyroskop alebo NFC čip. Mobilné platby Samsung Pay bohužiaľ u nás nie sú podporované. Do vnútornej pamäte s veľkosťou 4 GB môžete uložiť hudbu, ktorá vám spríjemní športovanie. Výdrž batérie sa pohybuje v rozmedzí jedného a viac dní podľa spôsobu používania. Dobijete ju pomocou bezdrôtového nabíjania, čo prispieva k pohodliu používania.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Xiaomi Amazfit Stratos 3

Xiaomi Amazfit Startos 3 sú ďalšími unisex hodinkami, ktoré budú vyzerať dobre na pánskej aj dámskej ruke. Ich 1,34-palcový OLED displej chráni pred poškriabaním tvrdené sklo Gorilla Glass. Hodnota odolnosti voči vode hodiniek je 5 ATM a cez bluetooth je možne spárovať so smartfónom so systémom Android a iOS. Následne je už krok od jeho ovládania na diaľku a zobrazovania notifikácií aplikácií.

Hodinky si poradia s meraním tepu zo zápästia, vzdialenosti, rýchlosti, záznamom trasy, meraním  vyjdených poschodí aj intervalovým tréningom. Zo senzorov stačí spomenúť barometer, gyroskop, kompas, senzor pre intenzitu svetla alebo navigačný senzor GLONASS. Vnútorná pamäť s veľkosťou 4 GB poslúži pre ukladanie hudby, ktorá vám spríjemní športové aktivity.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Suunto 5

Suunto 5 sú jednoduchšou verziou drahší hodiniek Suunto 9. Ich kovové telo s vodotesnosťou 5 ATM doplňuje pohodlný silikónový remienok. Vstavaná batéria týchto smart hodiniek pri bežnom používaní vydrží 40 hodín. Nechýba meranie tepovej frekvencie hrudným pásom (nie je súčasťou balenia) s meraním tepu zo zápästia, výpočet kalórií, meranie vzdialenosti, monitoring spánku, meranie rýchlosti, intervalový tréning.

Suunto 5 Steel

Výpočet spálených kalórií pomôže každému aktívnemu používateľovi strážiť si vyváženú stravu. Hodinky pri športe na mape aj vyznačia vašu trasu. Disponujú GPS, výškomerom alebo senzorom Galileo. Po spárovaním so smartfónom so systémom Android a iOS dokážu zobraziť jeho základné notifikácie. Samozrejmosťou sú tradičné funkcie ako zobrazený deň v týždni, chronograf, duálny čas, stopky, budík, osvetlenie a dátum.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Garmin Instinct

Garmin Instinct sú hodinky čisto športového zamerania. Odpovedá tomu plastový dizajn so silikonovým remienkom a monochromatický displej. Vďaka nemu sa výdrž pri bežnom používaní vyšplhá až na 336 hodín. Vďaka vodotesnosti 10 ATM vám hodinky môžu robiť spoločnosť aj pri potápaní a vodných športoch. Garmin Instinct sú kompatibilné so systémami Android a iOS.

Garmin Instinct farby

Športovci ale aj bežní ľudia využijú meraním tepu zo zápästia, vzdialenosti, rýchlosti, krokov, športových aktivít, výpočet kalórií, monitoring spánku a intervalový tréning. Zo senzorov je prítomné GPS, Galileo, Bluetooth, výškomer, kompas alebo teplomer. Je možne aj pripojenie s inými športovými zariadeniami pomocou rozhrania ANT+. Samozrejmosťou sú notifikácie zo smartfónu alebo jeho vzdialené vyhľadávanie.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Smart hodinky nad 400 eur

Samsung Galaxy Watch3

Najnovšie smart hodinky od Samsungu disponujú všetkými dôležitými športovými funkciami. Pridávajú k tomu prepracovaný operačný systém Tizen, otočnú lunetu, kvalitný displej a atraktívny dizajn. Dokážu dokonca odmerať okysličenie krvi a hodnotu VO2 Max. Oproti predchodcovi potešia kompaktnejšie rozmery a tiež aj nižšia hmotnosť.

Samsung Galaxy Watch3

Hodinky sú v ponuke v dvoch veľkostiach. 41 mm začína na cene 429 eur, väčšia 45 mm verzia stojí 509 eur a ponúka aj LTE konektivitu. Neskôr v ponuke pribudne aj titánová verzia, ktorej cena bude 649 eur.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Suunto 9 G1

Pokiaľ niekto potrebuje, čo najpresnejšie meranie tepovej frekvencii alebo sa chce s hodinkami potápať, tak môže siahnuť po Suunto G1. Tieto smart hodinky fínskej výroby majú vodeodolnosť 10 ATM a je možne k ním dokúpiť hrudný pás na meranie tepu za 70 eur. Hodinky sú kompatibilné so systémom Android aj iOs. Vďaka tomu dokáže veľký farebný displej s rozlíšením 320 x 320 pixelov zobraziť dôležité notifikácie z vášho smartfónu.
Suunto G1 červený
Okrem klasických funkcií ako je snímač tepu, GPS, gyroskop, výškomer alebo kompas ponúkajú hodinky aj teplomer. Štatistické údaje deteguje senzorom sklonomera. Pred poklesom batérie pod kritickú úroveň vás hodinky upozornia identifikátorom ich stavu. Batéria pri bežnom používaní vydrží až 120 h. Pri náročnej športovej aktivite a nepretržitom meraní sľubuje výrobca výdrž až 25 hodín. Silikónový remienok je šetrný ku pokožke zápästia. Poteší aj zafírové sklo nad displejom, ktoré chráni hodinky pred poškriabaním.

Apple Watch 5

Apple Watch sú s veľkým náskokom najpredávanejšími smart hodinkami posledných. Neinak tomu je aj ich poslednej generácie. Oficiálne ale podporujú iba smartfóny so systémom iOS, takže sa k využitiu vyžaduje vlastníctvo iPhonu. Veľkou výhodou je ale prítomnosť NFC čipu a platieb Apple Pay, ktoré podporuje väčšina slovenských bánk. Taktiež obrovské množstvo aplikácií, ktoré dokážu naplno využiť 1,78-palcový štvorcový AMOLED displej s rozlíšením 448 x 368. Pred poškriabaním ho chráni zafírové sklo.
Apple Watch 5 farby
Samozrejmosťou sú notifikácie zo iPhonu, ovládanie hudby, meranie tepu, EKG, krokov, spánku a rôznych druhov športových aktivít. Hodinky majú GPS, výškomer, gyroskop, kompas, senzor Galileo, WiFi, LTE a samozrejme Bluetooth. Vnútorná pamäť s veľkosťou 32 GB umožní uloženie celých diskografií hudobných umelcov. Pred vodou chráni hodinky vodotesnosť stupňa 5 ATM. Výdrž hodiniek sa pri bežnom používaní vyšplhá až na 18 hodín.

Kronaby SEKEL

Ak chcete drahé, kvalitné a elegantné smart hodinky klasického vzhľadu, ktoré vás budú reprezentovať, tak môžete siahnuť po Kronaby SEKEL. Určené sú pre pánov. Puzdro je vyrobené z vysoko kvalitnej chirurgickej nehrdzavejúcej ocele 316L so zafírovým sklom. Vďaka vodotesnosti 10 ATM sa  s nimi môžete aj potápať. Neobsahujú žiaden moderný typ displeja, ale len bežné analógové ručičky. Vďaka tomu majú výdrž batérie až 2 roky.

Kronaby Sekel strieborné

So smartfónom sa spoja pomocou Connected watch a aplikácie Kronaby. Následne upozorňujú na prichádzajúci hovor, oznámenia, umožnia ovládať hudbu alebo vyhľadať smartfón. Samozrejmosťou je meranie krokov, vzdialenosti, spánku, spálených kalórií alebo športových aktivít s pomocou GPS. Ak máte v priebehu dňa málo pohybovej aktivity, hodinky vás na to upozornia a vy tak viete, že by ste mali mať viac pohybu.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Michael Kors MKT5088

Tieto smart hodinky sú určené pre dámy, ktoré hľadajú eleganciu, kvalitu a známu módnu značku. Nehrdzavejúcu oceľ a tvrdené sklo Gorilla Glass na nich dopĺňajú trblietavé kryštálové kamienky. Vodotesnosť hodiniek je 3 ATM, takže ich môžete bez problémov používať aj v daždi. Pred plávaním by si ich ale dámy mali dať radšej dole. Zobrazenie času je digitálne na 1,28-palcovom displeji a to vrátane kalendára, stopiek, budíka a dátumu. Hodinky využívajú systém Wear OS.

Michael Kors Bradshaw strieborný

Hodinky zobrazia aj notifikácie zo smartfónu alebo ovládanie hudby. Pravidelne merajú kroky, prejdenú vzdialenosť, tep srdca, kvalitu spánku alebo športové aktivity. Medzi parametrami nechýba GPS, barometer, výškomer, gyroskop, kompas, senzor pre intenzitu svetla, NFC čip pripojenie pomocou WiFi alebo Bluetooth. Vnútorná pamäť pre digitálnu hudbu alebo mapové podklady má veľkosť až 8 GB. Výdrž hodiniek pri bežnom používaní je zhruba 36 hodín.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Garmin Fenix 6X Glass

Pokiaľ niekto nepozerá na cenovku a chce najvyššiu kvalitu na trhu, tak môže siahnuť po Garmin Fenix 6X Glass. Šieste generácia populárnych hodiniek Garminu je určená pre profesionálnych športovcov. Využiť ju ale môže aj bežný športovo aktívny človek. Odolné telo má vodotesnosť 10 ATM. Vďaka tomu sa s nimi môžete aj potápať. Okrem bluetooth pre spojenie so smartfónom ponúkajú smart hodinky aj Wi-fi. Farebný displej s uhlopriečkou 1,4 palcov zobrazí prichádzajúce hovory , SMS notifikácie, upozornenia, ovládanie hudby alebo počasie.

Svoj zdravotný stav máte pod kontrolou optickým meraním srdcového rytmu a okysličovania krvi zo zápästia. Tep merajú hodinky dokonca aj pod vodou. Pri športe využijete GPS, 3-osový kompas, gyroskop, barometrický výškomer, akcelerometer alebo teplomer. Vo vnútornej 32GB pamäti môžete mať hudbu alebo  topografické mapy celej Európy, zimné lyžiarske mapy a mapy 41 000 golfových ihrísk. NFC čip umožňuje mobilné platby Garmin Pay. Hodinky zaručujú dlhú výdrž 21 dní. Cena Garmin Fenix 6X Glass sa pohybuje okolo sumy 750 eur.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Fitbit Charge 4: Populárny fitnes náramok dostáva GPS a podporu Spotify
22.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+