MojAndroid

Jeden z najväčších výrobcov športových outdoor hodiniek Garmin predstavil 6. generáciu svojho legendárneho radu fénix 6. Podobne ako pri minulých generáciách aj teraz je na výber z troch veľkosti a viacerých variantov. Novinkou je variant so solárnym panelom, ktorý výrazne predĺži výdrž hodiniek. Spoločnosť o nich informovala na svojom oficiálnom blogu.

Garmin fénix 6 outdoor

3 veľkosti x 3 verzie = 9 modelov

Garmin fénix 6 prichádza v troch veľkostiach. Základný fénix 6 má priemer tela 47 milimetrov a Always On displej s uhlopriečkou 1,3 palca s rozlíšením 260 x 260 pixelov. Menší model fénix 6S pre ženy ponúkne priemer tela 42 milimetrov a Always On displej s uhlopriečkou 1,2 palca a rozlíšením 240 x 240 pixelov. Najväčší fénix 6X príde s priemerom tela 51 milimetrov a Always On displejom s uhlopriečkou 1,4 palca a rozlíšením 280 x 280 pixelov.

Garmin fénix 6 veľkosti

Prvé dve veľkosti majú okrem základnej verzie aj verziu Pro a Sapphire. Základnému modelu chýbajú mapová navigácia, možnosť prehrávať hudbu zo zariadenia a Wi-fi pripojenie. Základná a Pro verzia má displej chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass 3.  Model Sapphire má sklíčko z extrémne odolného zafírového kryštálu. Najväčšia veľkosť fénix 6X nemá základnú verziu. Okrem verzie Pro a Sapphire ponúkne ale verziu Pro Solar. Tá je najzaujímavejším modelom, pretože ponúka solárne dobíjanie batérie.

Garmin fénix 6 batéria

Výborná výdrž, ktorú ešte predĺži solárny panel

Hodinky ponúkajú výbornú výdrž, ktorá sa v bežnom smart režime pohybuje od 9 dní do 21 dní podľa modelu. V prípade zapnutého GPS sa výdrž pohybuje od 25 do 60 hodín podľa konkrétneho  modelu. Nový šetrný režim dokáže dvojnásobne predĺžiť výdrž batérie, keď to najviac potrebujete. Solárnemu modelu ešte následne zvýši výdrž solárny panel. Výdrž pre jednotlivé modely a režimy môžete vidieť na nasledujúcich obrázkoch.

Sklíčko na modeli Solar je vyrobené z transparentného solárneho panelu dodatočne ošetreného antireflexnou a odolnou úpravou Corning. Solárny panel dokáže predĺžiť výdrž batérie v závislosti od množstva prijatej slnečnej energie. Vďaka integrácii do používateľského rozhrania môžete presne vidieť aký má solárny panel výkon, či už priamo na vašom watch face alebo detailnejšie v miniaplikácií.

Garmin fénix 6 Pro Solar

V smart režime predĺži výdrž z 21 na 24 dní ( pri celodennom používaní a minimálne 3 hodinách denne strávených vonku pri svetelných podmienkach min 50 000 lux). V GPS režime zo 60 hodín na 66 hodín (predpokladané svetelne podmienky počas používania 50 000 lux). Priame slnečné žiarenie počas bežného dňa sa pohybuje v rozmedzí 32 000-100 000 lux.

Nový pulzomer, mapy a tréningové funkcie

Nová generácia pulzomeru Elevate prináša 2 podstatné vylepšenia. Prvým je meranie pulzu aj pod vodou. PulsOX oximeter, ktorý meria saturáciu krvi kyslíkom. Tieto metriky sú nevyhnutné pre športovcov pohybujúcich sa vo väčších nadmorských výškach.

Garmin fénix 6 pulzometer

Mapová výbava je dostupná len v  modeloch PRO a Sapphire. Konkrétne sa jedna lyžiarské mapy s viac ako 2 000 lyžiarskymi strediskami a obtiažnosťou zjazdoviek. Ďalej TOPO mapy , viac ako 40 tisíc golfových ihrísk a tzv Popularity routing mapy podľa zdielaných aktivít ľudí na cestách.

Garmin fénix 6 mapy

Ďalej ponúknu funkciu VO2 Max s kompenzáciou počasia a prevýšenia, alebo dynamický sprievodcu Pace Pro s cieľovým tempom, ktorý zohľadňuje výškový profil trate.

Odolnosť a cena

Všetky nové modely fénix 6 sú vyrobené v súlade s vojenským štandardom odolnosti MIL-STD-810G. Splňajú náročné testy odolnosti nízkeho tlaku, dažďa, vlhkosti, pádu, mrazu/odmäku. Spĺňajú normu vodeodolnosti 10 ATM/100 meter, takže sú vhodné aj pre vodné športy.

Garmin fénix 6 smart funkcie

Ceny 6.generácie smart hodiniek Garmin fénix začína na sume 599 eur a končia na 1099 eur podľa konkrétneho modelu. Kompletný cenník nájdete v oficiálnom slovenskom obchode výrobcu Garmin.

Náš tip
Casio Pro Trek WSD-F21HR: Nové smart hodinky napravujú nedostatok predošlej generácie
2.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+