MojAndroid

Ponuku smart hodiniek s Wear OsS nedávno rozšíril tradičný výrobca hodiniek Fossil a nejakú dobu už na tomto trhu pôsobí aj japonské Casio. Jeho posledným modelom Casio Pro Trek WSD-F30 a Casio Pro Trek Smart WSD-F20 ale chýbala jedna zásadná funkcia pre smart hodinky – senzor tepu. Túto chybu napravuje novinka Casio Pro Trek WSD-F21HR, o ktorej informuje server TechRadar.

Casio Pro Trek WSD-F21HR displej
Casio Pro Trek WSD-F21HR Zdroj: Casio

Senzor tepu srdca s bonusovou funkciou

Senzor srdcového tepu je základnou funkciou aj najlacnejších smart hodiniek na trhu, takže Casio bolo za jeho absenciu oprávnene kritizované. V prípade novinky Casio Pro Trek WSD-F21HR ide o optický senzor tepu. Dokonca má predinštalovaný špeciálny vzhľad ciferníku, ktorý automaticky zobrazí meranie tepu v momente, keď hodinky detegujú váš zvýšený pohyb.

Casio Pro Trek WSD-F21HR senzor tepu
Casio Pro Trek WSD-F21HR Zdroj:Casio

Cenou nepatria k lacným smart hodinkám

Hodinky ďalej ponúkajú 1,32-palcový duálny displej, ktorý pozostáva z klasickej plnohodnotnej farebnej časti a monochromatickej. Tú môžete spustiť v prípade, keď nepotrebujete všetky fitnes funkcie a chcete predĺžiť výdrž batérie. Ďalej ponúkajú meranie väčšiny športových aktivít, GPS s podporou navigácie a offline máp, systém Wear OS, vodeodolnosť 5 ATM (povrchové plávanie) a klasické prepojenie so smartfónom vrátane notifikácií. Cena novinky je stanovená na sumu v prepočte 450 eur.

Náš tip
Fitnes aplikácia Runkeeper ukončuje podporu pre Wear OS
22.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+