MojAndroid

Android nie je jediným operačným systémom, ktorý zastrešuje spoločnosť Google. Wear OS je takisto dielom tohto amerického giganta. Ide o operačný systém, ktorý spolupracuje s chytrými hodinkami. Keďže popularita Wear OS zrovna teraz nerastie, rozhodol sa Google ho oživiť novou aktualizáciou na verziu 2.1, ktorá prináša žiadané zmeny.

Veľmi postupne pre všetkých

Google sa zaviazal, že výsledok spätnej väzby používateľov by sa mal dostaviť už tento september. No a deadline sa mu podarilo zasiahnuť celkom presne. Práve pred pár dňami totiž používatelia začali ohlasovať prvé možnosti aktualizácie. Ak aj vy vlastníte smartwatch s Wear OS, je len otázkou času, kedy sa k vám dostane verzia 2.1.

Aktualizácia na verziu 2.1 sa začala objavovať u niektorých používateľov
Aktualizácia na verziu 2.1 sa začala objavovať u niektorých používateľov

Notifikácie aj Google Assistant dostali nový poriadok

Notifikácie, ktoré odteraz dostanete na svoje smartwatch už sa nebudú zobrazovať na celej uhlopriečke hodiniek. To je len jedno z viacerých vylepšení, ktorým si prešiel minimalistický operačný systém. Google Assistant je odteraz prístupný potiahnutím doprava. No a ak potiahnete po displeji prstom doľava, dostanete sa ku údajom o zdraví z aplikácie Google Fit.

A na záver ide aj o dizajnové zmeny, ktoré postihli Wear OS. Podľa vyjadrenia vedenia spoločnosti by nový vzhľad prostredia mali dostať všetky hodinky, ktoré boli aktualizované na Wear OS 2.0. Je tak naozaj len otázkou času, kedy sa dostane aj na tie vaše hodinky. Čakať by ste ale nemali dlho.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Mobilné hry si zahráte už aj na inteligentných hodinkách s Wear OS či Tizen
Náš tip
Neoficiálna verzia Spotify Lite: Konečne pre Wear OS bez závislosti od pripojeného smartfónu
2.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+