MojAndroid

Fitnes aplikácie na meranie športových aktivít pre Android získali na význame s príchodom smart hodiniek s operačným systémom Wear OS. Ich vývojári pre ne vydali ich upravené verzie, ktoré komunikovali s plnohodnotnou aplikáciou v smartfóne. Jednou z nich bola aj aplikácia Runkeeper. Tá podľa serveru AndroidCommunity teraz končí svoju podporu pre systém Wear OS.

Runkeeper iOs Android
Runkeeper Zdroj: Runkeeper

Aplikácia priamo od výrobcu bežeckej obuvi

Runkeeper bol vyvinutý spoločnosťou ASICS Digital, Inc., ktorá patrí známemu japonskému výrobcovi bežeckej obuvi Asics. Už od svojho vzniku patrí k najpopulárnejším fitnes aplikáciam na meranie behu a iných aktivít v rámci iOS aj Android platformy. Momentálne má viac ako 50 miliónov aktívnych používateľov. Podpora pre Wear OS končí s verziou 9.13.

Runkeeper

Zlá integrácia a málo používateľov

Dôvod ukončenia vysvetlil výrobca na sociálnej sieti Reddit. Najväčším problémom bola nedostatočná používateľská základňa. Vývojári nemali dostatok dát a na prípadné problémy nevedeli rýchlo zareagovať. Keďže sa chyby neopravovali tak rýchlo, ako by sa očakávalo, používatelia prechádzali ku konkurencii.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Fossil: nová generácia smart hodiniek má reproduktor a lepšiu výdrž

 

20.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+