MojAndroid

Druhá generácia obľúbených smart hodiniek má čo ponúknuť. Ide o evolúciu modelu, ktorý si ma získal najmä skvelou výdržou batérie. Bez problémov som s prvou generáciou dokázal fungovať 15 dní bez nabíjačky. Osobne nepoznám smart hodinky s farebným dotykovým displejom a všetkými podstatnými funkciami, ktoré by vydržali podobne dlho.

Novinka ponúkne o niečo silnejšiu batériu, rovnako veľký displej s rovnakým rozlíšením a o trochu menšie telo. Aké teda Huawei Watch GT 2 v skutočnosti sú?


Základné balenie

Trochu sklamaný som bol z toho, že v balení nie je náhradný náramok. Ten, ktorý je už na hodinkách nasadený, je z príjemného silikónového materiálu. Keďže toto sú hodinky, ktoré sa hodia aj do spoločnosti, možno by nebolo na škodu pridať nejaký kožený náramok, s ktorým by vyzerali ešte lepšie.

Okrem klasickej dokumentácie, ktorú nikto nečíta, je v predajnom balení ešte kábel (USB-A – USB-C) a nabíjacia kolíska. Bohužiaľ, hodinky nedisponujú bezdrôtovým nabíjaním. Nabíjajú sa pomocou dvoch pinov na kolíske a o prichytenie sa postará dostatočne silný magnet. Po tom, ako som skúšal ihneď po vybalení Huawei Watch GT 2 nabiť pomocou reverzného bezdrôtového nabíjania Huaweiom Mate 20 Pro a nefungovalo to, bol som sklamaný.

Huawei Watch GT2 nastavenia

Potom som vytiahol spomínanú kolísku a zistil som, že bezdrôtovo to nepôjde. No nič, aspoň sa môžem spoľahnúť na dobrú výdrž. Výrobca hovorí o dvoch týždňoch a je to naozaj reálne. Denne mi z batérie ubúda približne 8 – 10 percent pri bežnom používaní. Pokiaľ sa s hodinkami hráte, neustále vám chodia notifikácie a podobne, výdrž sa môže skrátiť.

Kvalitná konštrukcia so všetkým, čo k tomu patrí

Kvalita konštrukcie znesie aj tie najprísnejšie kritériá. Hodinky sú krásne kovové, príjemne tenké a poriadne kvalitné. Nechýba tu ani pocit luxusu, vysokej ceny a kvality. A to sa pri hodinkách počíta. Aj keď sú smart.

Oproti predchádzajúcej generácii sa priemer tela zmenšil (zo 46,5 mm na 45,9 mm). To znamená, že sa zmenšili aj rámiky okolo displeja – keďže displej je rovnako veľký. Vyzerá to naozaj dobre. Pripomienky mám len k tomu, že luneta nevystupuje nad povrch displeja. Škrabance tak sú len otázkou času, displej nič nechráni.

Huawei Watch GT2 tlacidla

Medzigeneračne sa trochu znížila aj hmotnosť, ktorá teraz činí 41 gramov. Rozdiel je teda päťgramový. Na pravej strane nesmú chýbať dve hardvérové tlačidlá. Vrchným sa dostanete späť na domovskú obrazovku. Ak tam už ste, vojdete ním do menu aplikácií. Spodným sa predvolene dostanete do výberu športových aktivít.

 • Spodné tlačidlo je možné nakonfigurovať na spustenie konkrétnej aplikácie/funkcie. Ja som mu priradil spustenie stopiek
 • Pre návrat o krok späť stačí posunúť prstom po displeji zľava doprava

Štandardom pri každých kvalitnejších smart hodinkách je aj vodoodolnosť, ktorá samozrejme nechýba ani v tomto prípade. Plávanie tak nebude žiadny problém.

Pekný displej s always on funkciou

Always on funkcionalitu dnes už ponúkajú takmer každé smart hodinky. Dokonca aj Apple Watch v 5. generácii. Avšak znižuje sa tým výdrž batérie. Pri Huawei Watch GT 2 mi to nevadí. Výdrž je dostatočná. Túto funkciu musíte v nastaveniach hľadať pod označením Pohotovostný ciferník. Na výber je digitálny alebo analógový. Pri tomto režime však nefunguje automatické rozsvietenie displeja gestom zdvihnutia ruky. To mi vôbec neprekáža. Stačí, že naň ťuknem prstom a rozsvieti sa.

Huawei Watch GT2 displej na slnku

Displej ponúka rozlíšenie 454 × 454 pixelov, čo je pri uhlopriečke 1,39″ veľmi slušné. Výsledná hustota je 326 ppi. Obraz je tak krásne jemný a jednotlivé pixely nemáte šancu rozoznať. Kvalitný OLED displej oceníte aj na priamom slnku, kde nebudete mať problém s čitateľnosťou.

Intenzitu podsvietenia je možné meniť v 5 krokoch, prípadne to nechať na automatike – čo som využil.

LiteOS už dobre poznáme

Operačným systémom je LiteOS od Huawei. Základnú obrazovku tvorí ciferník. Tých je v zariadení predinštalovaných niekoľko a svoj obľúbený si nájde každý. Niekomu vyhovuje štandardný, niekto má zase radšej, keď sa mu na displeji zobrazuje aktuálny srdcový tep či počet prejdených krokov. S hodinkami Huawei Watch GT 2 žiadny problém.

Huawei Watch GT2 ciferniky

Do menu aplikácií sa dostanete stlačením horného hardvérového tlačidla. Nechýbajú tu funkcie ako stopky, časovač, baterka (displej sa rozsvieti na maximum), počasie, kompas či spánok. Potiahnutím prsta zdola nahor sa dostanete do notifikácií. V aplikácii Zdravie od Huawei si jednoducho nastavíte notifikácie, z ktorých aplikácií sa vám budú zobrazovať. Posunutím prsta zhora nadol sa zase dostanete do špeciálneho menu, v ktorom sa nachádzajú nejaké zaujímavé položky. Prvou z nich je Nájsť môj telefón. Tú využijete vtedy, keď neviete, kam ste odložili váš smartfón. V tomto prípade na ňom začne hrať veľmi hlasná hudba a vy ho tak rýchlejšie nájdete.

 • S hodinkami Huawei Watch GT 2 môžete aj telefonovať. Prítomný je reproduktor, ktorý síce svojou kvalitou a maximálnou hlasitosťou nevyníka, ale telefonovanie je vcelku bezproblémové. Samozrejme, pre telefonovanie potrebujete mať pripojený smartfón
 • Stále mi akosi uniká význam telefonovania s hodinkami, ktoré sú pripojené k telefónu. Využil som to jedine doma, v kľudnom a tichom prostredí. Oveľa jednoduchšie je pre mňa zobrať do ruky telefón a volať práve s ním
 • V každom prípade, telefonovanie je s týmito hodinkami bezproblémové

Ďalej sa tu nachádzajú nastavenia, kde si môžete zmeniť jas displeja, zapnúť režim “nerušiť”, reštartovať či vypnúť zariadenie. V nastaveniach si môžete tiež pozrieť informácie o hodinkách, sériové číslo a podobne. Okrem nastavení tu môžete rýchlo zamknúť displej, ktorý následne odomknete dlhým podržaním spodného tlačidla.

Huawei Watch GT2 domovska obrazovka

Pokiaľ ste na domovskej obrazovke (ciferníku), potiahnutím prsta sprava doľava alebo naopak sa dostanete k vybraným widgetom. Nachádza sa tu počasie, informácie o vašich krokoch, čase, ktorý ste venovali cvičeniu a poslednou možnosťou je nechať si zmerať tep. Podrobnejšie nastavenia widgetov som v aplikácii nenašiel. To znamená, že som si nedokázal zmeniť ich poradie, prípadne nejaký deaktivovať. Škoda.

Huawei Watch GT 2 stále nevedia sťahovať nové aplikácie. Spoľahnúť sa musíte len na tie predinštalované. Toto je asi najväčším mínusom oproti konkurencii. Malým problémom môže byť aj to, že systém nepatrí medzi najrýchlejšie. Nie je to vyslovene zlé, všetko funguje a na nič dlho nečakáte, len mi príde podstatne pomalší napríklad v porovnaní s Galaxy Watch od Samsungu.

Aplikácia a spolupráca so smartfónom

V prvom rade musíte stiahnuť aplikáciu Huawei zdravie. Pripojenie hodiniek je veľmi rýchle a bezproblémové. Aplikácia v sebe združuje športové funkcie, ale aj možnosti a nastavenia hodiniek. Tu si nastavíte notifikácie konkrétnych aplikácií a ostatné dôležité funkcie hodiniek. Niektoré (napríklad budík) nastavíte aj priamo na hodinkách, no v aplikácii je to pohodlnejšie.

Nechýba tu ani pokročilejšia práca s ciferníkmi. Môžete si sťahovať nové a v rámci možností upraviť ich podľa seba.

Verzia: 8.0.1.343
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.0.1.343
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia je celkom prehľadná. Rozdelená je do 4 hlavných kategórií:

 • Zdravie – športové funkcie, záznamy cvičenia, spánku…
 • Cvičenie – vytvorenie nového cvičenia
 • Zariadenie – spomínané informácie a nastavenia hodiniek
 • Ja – informácie o mojom profile

Športové funkcie

Hodinky síce primárne nie sú určené na športovanie, no zvládnu všetko, na čo si len spomeniete. Prítomný je GPS modul, takže pri behaní môžete nechať svoj smartfón pokojne doma. Vaša poloha, rýchlosť a všetky detaily o cvičení budú zaznamenané automaticky.

Huawei Watch GT2 sportove funkcie

Senzor srdcového tepu funguje bezproblémovo. K presnosti sa vyjadriť neviem, nemám doma žiadne certifikované zariadenie, s ktorým by som výsledky porovnal. Poruke som mal len Xiaomi Mi Band 4 a odchýlky medzi týmito dvomi zariadeniami boli naozaj minimálne.

Medzi športovými aktivitami nechýba beh, chôdza, bicyklovanie, lezenie či plávanie. Vyberie si naozaj každý. Počas každej z týchto aktivít hodinky neustále monitorujú váš tep, počítajú kroky, prejdenú vzdialenosť a všetko, na čo si len pomyslíte.

Štandardom je aj meranie spánku, ktoré s obľubou využívam na každých smart hodinkách či náramkoch. Ráno pekne vidíte, kedy ste mali hlboký i ľahký spánok, kedy ste zaspali, vstali.

Ako športové hodinky Huawei Watch GT 2 poslúžia veľmi dobre. Dizajnom sa skôr hodia do spoločnosti, no zo športových funkcií im nechýba vôbec nič.

Na notifikácie neodpoviete

V aplikácii Zdravie si môžete jednoducho nastaviť notifikácie, ktoré chcete dostávať. Ja som skončil v základom nastavení – telefonáty a SMS správy. Jednoducho nemám rád, keď mi hodinky na ruke stále vibrujú.

Huawei Watch GT2 menu aplikacii

Po príchode notifikácie sa displej na chvíľu rozsvieti a ukáže, čo vám prišlo. Ak ste nestihli zareagovať, stačí odblokovať a potiahnuť prstom zdola nahor. Dostanete sa do všetkých prijatých notifikácií. Viete si ich len prečítať, odpovedať na ne nie je možné. Mne to síce neprekáža, no aspoň nejaké prednastavené šablóny by neboli na škodu. Jedinou možnosťou tak zostáva hromadné vymazanie všetkých notifikácií.

Oceňujem možnosť nastaviť si intenzitu vibrovania. Ide to v dvoch krokoch – silná a slabá. Tá slabšia je naozaj len také jemné zavibrovanie, ktoré mnohokrát v pohybe ani nezaregistrujete.

Záverečné hodnotenie: Vydarená evolúcia

Hodinky Huawei Watch GT 2 nie sú dokonalé. Stále chýba možnosť doinštalovania aplikácií, prostredie by si zaslúžilo trochu zrýchliť a chýba bezdrôtové nabíjanie. Tieto nedostatky sú vyvážené výbornou výdržou, vydareným dizajnom a kvalitným spracovaním.

Huawei Watch GT2 kompas

Mne osobne tieto hodinky vyhovujú. Vyžadujem len niekoľko základných vlastností, ktoré spĺňajú. Majú veľmi dobrú výdrž, spánok môžem merať bez toho, aby som sa bál, že mi na druhý deň batéria nevydrží. Dôležitá je pre mňa aj čitateľnosť displeja za každých podmienok, čo tiež Huawei Watch GT 2 spĺňajú. No a v neposlednom rade, za dizajn hodiniek by som sa určite nehanbil.

Plusy

 • Výborná výdrž
 • Kvalitný a výborne čitateľný displej za každých podmienok
 • Kvalitná aplikácia
 • Vhodné do spoločnosti, ale nestratia sa ani pri športovaní
 • Dizajn
 • Kvalita spracovania
 • Vodoodolnosť

Mínusy

 • Chýba bezdrôtové nabíjanie
 • Sklíčko displeja nie je chránené
 • Potešil by náhradný náramok v balení
 • Pomalší pohyb v prostredí
 • Nemožnosť nainštalovať vlastné aplikácie

10.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+