MojAndroid

Najnovšie úniky naznačujú, že Samsung naozaj vymení svoj operačný systém pre smart hodinky Tizen za systém Wear OS. Stať by sa tak mohlo už tento rok s príchodom hodiniek Samsung Galaxy Watch 4 a Samsung Galaxy Watch Active 4, informuje portál PhoneArena.

Prídu nové smart hodinky Samsung so systémom Wear OS?

V zdrojom kóde inštalačného súboru najnovšej verzie aplikácie Galaxy Wearable sa objavilo označenie „water“. Max Weinbach z portálu Android Police v súvislosti s týmto označením našiel ešte ďalšie dve – „fresh” a „wise”, ktoré údajne označujú nové smart hodinky od Samsungu. Tie by podľa únikov mali byť predstavené niekedy v období od apríla do júna.

Všetky tieto označenia sprevádza ešte jedno – „newos“. Túto šifru nie je ťažké rozlúštiť, „newos“ zjavne znamená: „New OS“, v preklade nový operačný systém.

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Ak Samsung naozaj vymení Tizen za iný operačný systém, je vysoko pravdepodobné, že by si ako náhradu zvolil systém WearOS. Predaje smart hodiniek od Samsungu rastú a výrobca sa možno obáva, že Tizen by kvôli nedostatočnej podpore aplikácií tretích strán tento rast brzdil.

Dočkáme sa podpory Google Pay na Samsung hodinkách?

V prípade, že sa tieto špekulácie stanú skutočnosťou, je možné, že sa konečne dočkáme podpory služby Google Pay na Samsung hodinkách. Samsung tento rok začal hovoriť o platbách jeho hodinkami, nič však nekonkretizoval. A keďže je služba Google Play pre hodinky na Slovensku nedostupná, môže tiež ísť o príchod služby Samsung Pay na Slovensko. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v článku Samsung Pay na Slovensku? Dočkať by sme sa mohli už v tomto roku.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch3: Nové funkcie pre meranie spánku a chôdze
31.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+