MojAndroid

Majitelia smart hodiniek Samsung Galaxy Watch3 sa môžu v najbližších dňoch tešiť na aktualizáciu ich softvéru. Mala byť priniesť novinky pre funkciu merania spánku a chôdze. Informáciu priniesol portál XDA-developers.

Samsung Galaxy Watch3


Aktualizácia pridáva výzvy pre režim chôdze

Spoločnosť Samsung vydala Galaxy Watch3 minulý rok ako prvé tradične vyzerajúce smart hodinky spoločnosti od roku 2018, kedy vyšli prvé Galaxy Watch. Priniesli kvalitný hardvér hodiniek, ktorý teraz ešte vylepšuje nová aktualizácia. V zozname zmien aktualizácie sa nachádzajú nové funkcie pre zdravie s niekoľkými menšími zmenami používateľského rozhrania.

Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Označenie updatu je R845USQU1BUB2 respektíve R855USQU1BUB2 podľa verzie hodiniek. Momentálne je dostupná v USA a na ďalších vybraných trhoch. Na našich hodinkách v redakcii sa zatiaľ neobjavila.

Samsung Galaxy Wazch3 výzvy pre režim chôdze
Samsung Galaxy Wazch3 výzvy pre režim chôdze | Zdroj: XDA-developers.com

Po aktualizácii môžu vlastníci hodiniek vytvárať výzvy pre režim chôdze, do ktorých môžu následne pozvať svojich priateľov. Aplikácia Samsung Health následne zobrazí, kto dosiahol cieľ výzvy ako prvý a aj poradie ďalších účastníkov. Výzvu je nutné najprv vytvoriť v aplikácii Samsung Health v smartfóne, ale jej samotný prebiehajúci stav môžete kontrolovať v aplikácii hodiniek (v časti „Spoločne“).

Hodinky po aktualizácii ohodnotia váš spánok podľa skóre

Druhá novinka sa týka merania spánku. Ten dokážu Galaxy Watch3 samozrejme sledovať už od výroby, ale teraz im pribudne aj funkcia „skóre spánku“. Tá hodnotí váš spánok na stupnici od 1 do 100. Nie je jasné, aké metriky sa používajú na vytvorenie tohto skóre, ale malo by poslúži ako lepší porovnávací bod než iba spočítanie počtu hodín spánku.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Medzi ďalšie nové vlastnosti patrí skrátený čas rozpoznávania automatického tréningu (pri behu, veslovaní a eliptickom trenažéri) a vylepšená integrácia s fitness videami spoločnosti Samsung. Výrobca tiež odstraňuje sekundový displej zo svojich zabudovaných ciferníkov, keď sú hodinky v ambient režime.

Spoločnosť Samsung sa o hodinky Galaxy Watch3 v posledných mesiacoch poctivo stará. Hodinky dostali vo februári podporu pre SmartThings Find.  Vďaka tomu môžu byť hlásené ako stratené a lokalizované akýmkoľvek zariadením Samsung s povolenou službou Find. Nedávno tiež spoločnosť Samsung povolila podporu sledovania EKG a krvného tlaku v ďalších 31 krajinách, vrátane Slovenska.

Náš tip
Test Huawei FreeBuds 4i: Dostupné bezdrôtové slúchadlá s ANC
30.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+