MojAndroid

Posledný model smart hodiniek spoločnosti Samsung má veľa výborných funkcií, ktoré teraz rozširuje jeho nová aktualizácia softvéru. Podľa portálu XDA-developers získavajú Samsung Galaxy Watch 3 vďaka nej podporu funkcie vyhľadávania  Samsung SmartThings.


S novou funkciou nájdete stratené Samsung Galaxy Watch 3, aj keď budú vypnuté

Funkcia vyhľadávania v aplikácii Samsung SmartThings bola predstavená už pred rokom. Jej podstatou je vyhľadanie Samsung zariadenia vďaka anonymnému prepojeniu Galaxy zariadení v jeho okolí.  K tomu môže využiť až dve dostupné technológie. Prvou je základný protokol Bluetooth Low Energy (BLE), ktorý používa prakticky skoro každé Galaxy zariadenie. Druhou je technológia Ultra-wideband (UWB), ktorá dokáže určiť aj presnú vzdialenosť od hľadaného zariadenia. Zatiaľ túto technológiu má len pár smartfónov, ako sú Samsung Galaxy Note 20 Ultra alebo Galaxy S21 Ultra.

Používateľ môže vyhľadávať zariadenia s touto funkciou cez aplikáciu SmartThings nainštalovanú v Galaxy smartfóne. Polohu hodiniek si po aktualizácii môžete zobraziť na mape v aplikácii. Samozrejme si ich môžete nechať aj prezvoniť. Ešte zaujímavejší je AR režim, ktorý zobrazuje vzdialenosť od hodiniek farebnou grafikou, ktorá sa zintenzívňuje, pokiaľ ste k hľadanému zariadeniu bližšie. Vďaka technológii BLE je možné nájsť hodinky aj po ich vypnutí. Hodinky totiž ešte 30 minút po vypnutí vysielajú BLE signál okolitým zariadeniam.

Celý zoznam zmien v aktualizácii:

  • Vylepšená funkcia Samsung Health. Môžete vytvoriť výzvu na skupinovú prechádzku so svojimi priateľmi. Skrátil sa aj čas rozpoznávania automatického tréningu (beh, veslovanie, eliptický trenažér). Pribudli aj nové domáce cvičenia s rôznymi fitnes programami.
  • Funkcia vyhľadávania SmartThings. Hodinky vďaka nej nájdete na mape aplikácie v smartfóne.
  • Aplikácia rozpoznávania umývania rúk. Po jej stiahnutí hodinky detegujú, kedy a ako dlho ste si umývali ruky. Integrácia tejto aplikácie pravdepodobne súvisí s epidémiou koronavírusu a snahou učiť používateľov lepším hygienickým návykom.
  • Vylepšená stabilita a spoľahlivosť systému

Aktualizácia softvéru je momentálne dostupná v USA, Indii a Južnej Kórei. Pre správnu funkčnosť vyhľadávania SmartThings je nutný smartfón Galaxy s Android 8.0 Oreo a vyšším.

Samsung Galaxy Watch 3 získavajú s touto aktualizáciou funkčnú výhodu nad konkurenciou. Momentálne sú ňou hlavne smart hodinky Apple Watch 6 alebo Huawei Watch GT2 Pro. Pokiaľ práve premýšľate nad kúpou nových smart hodiniek, tak by vám s výberom mohol pomôcť náš výber najlepších na trhu.

Náš tip
Najlepšie odolné smartfóny, ktoré nezaujmú len svojou konštrukciou
6.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+