MojAndroid
  • Samsung by mal už v tomto roku na Slovensku spustiť možnosť platby smart hodinkami
  • Výrobca nehovorí vyslovene o službe Samsung Pay, len o platbe hodinkami ako takej
  • Možno sa dočkáme podpory Google Pay a operačného systému Wear OS
  • Služba Google Pay pre hodinky je na Slovensku stále nedostupná

Platenie smart zariadeniami sa v poslednom období stalo mimoriadne populárnym. Nemusí pritom ísť len o smartfóny, čoraz obľúbenejším sa stáva ja platenie hodinkami. Služba Samsung Pay na Slovensku by mohla byť spustená už v tomto roku, informuje portál živé.aktuality.sk.

Náš tip
Športové smart hodinky 2021: Test modelov do 200 a 400 eur

Samsung Pay na Slovensku už v tomto roku? Alebo iná služba?

Na Slovensku môžeme momentálne platiť smartfónmi prostredníctvom služieb Google Pay a Apple Pay. Používatelia, ktorí platia hodinkami, môžu využiť Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Cez Google Pay na Slovensku pomocou hodiniek nezaplatíme, Google službu u nás zatiaľ úspešne odmieta.

Pripomíname, že spomínané služby musí podporovať aj vaša banka, nestačí mať len vhodné zariadenie. Zoznam bánk a podporovaných služieb nájdete v článku V ktorých bankách zaplatíte mobilom a hodinkami?

Spoločnosť Samsung si plne uvedomuje zvyšujúcu sa obľubu platieb hodinkami. V súvislosti s informáciami na portáli živé.sk sme sa preto na stanovisko opýtali slovenského zastúpenia Samsungu:

„Ďakujeme za Vašu otázku. Sme si vedomí toho, že je táto funkcia pre veľkú časť spotrebiteľov dôležitá. Dovoľujeme si Vás ubezpečiť, že na spustení bezkontaktných platieb prostredníctvom našich smart hodiniek v ČR a SR pracujeme. Garantovať presný termín Vám nedokážeme, ale naším cieľom a prianím je funkciu spustiť ešte tento rok.“

David Sahula, hovorca spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Hodinkami od Samsungu zaplatíme už v tomto roku

Smartfónmi od Samsungu je momentálne možné platiť na Slovensku prostredníctvom služby Google Pay. Keďže inteligentné hodinky od tohto výrobcu neponúkajú systém Wear OS od Googlu, služba Google Pay je logicky nedostupná. Aj v prípade, že by hodinky Google Pay podporovali, na Slovensku by sme nimi aj tak nezaplatili.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Samsung je vo svojich vyjadreniach veľmi opatrný. Službu Samsung Pay na Slovensku nepotvrdil, hovorí len o “platbách hodinkami od Samsungu”. Z toho vyplýva, že nemusí nutne ísť o Samsung Pay. Predchádzajúce úniky hovoria napríklad o tom, že výrobca plánuje predstaviť inteligentné hodinky s operačným systémom Wear OS od Googlu. To by znamenalo prípadnú podporu služby Google Pay.

Tu sa zase dostávame do slepej uličky, pretože služba Google Pay je na Slovensku stále pre hodinky nedostupná. Žeby sme sa predsalen dočkali? Alebo Samsung predstaví ďalší, iný spôsob platby? Nechajme sa prekvapiť. Ďalšou otázkou je, ako to bude s aktuálnymi hodinkami s operačným systémom Tizen. Budeme môcť zaplatiť aj nimi alebo bude nutné prejsť na novší model? Otáznikov je veľa a len čas ukáže, ako to nakoniec bude.

Náš tip
Bude ďalšia generácia Samsung Galaxy Watch využívať Wear OS namiesto Tizen OS?
18.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+