MojAndroid

Samsung sa podľa dostupných informácií tento rok chystá na predstavenie dvoch smartfónov, ktoré by sme mohli zaradiť medzi skladacie – Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3. V obidvoch prípadoch teda pôjde o ďalšiu generáciu už známych modelov.

S plynúcim časom sa do obehu postupne dostáva čoraz viac informácií o pripravovaných novinkách. Najnovšie pribudli obrázky z marketingových materiálov, ktoré zverejnil portál SamMobile. Tie prezrádzajú niekoľko zaujímavých detailov.

Samsung Galaxy Z Fold3 a fotoaparát pod displejom

Vďaka novým materiálom konečne dochádza k potvrdeniu doterajších dohadov o prevedení fotoaparátu. Vyplýva z nich, že Samsung použil svoju novú technológiu pre fotoaparát umiestnený pod displejom. Ide o vôbec prvý prípad, kedy sa toto prevedenie reálne dostane do smartfónu so skladacím displejom.

Okrem toho sa dozvedáme, že smartfónu nebude chýbať ani podpora pre milovaný stylus S Pen, ktorý by sa taktiež mal dočkať viacerých vylepšení pre ešte pohodlnejšie používanie. V súvislosti so stylusom sa spomína aj úprava hrotu, aby sa eliminovala akákoľvek možnosť prípadného poškodenia skladacieho displeja.

Samsung Galaxy Z Fold3 | Foto: SamMobile.com

Zvýšená ochrana displeja

Aby toho nebolo málo, portál SamMobile ešte uvádza, že aj samotný displej modelu Z Fold3 prejde viacerými zmenami. Konkrétne má ísť o pridanie dodatočnej ochrannej vrstvy “Armor”, čím sa má zvýšiť jeho celková odolnosť. Z vonkajšej strany bude displej zase chránený odolným sklom Gorilla Glass Victus.

Samsung doteraz oficiálne neoznámil, kedy nové smartfóny plánuje predstaviť. V kuloároch sa šepká, že by k tomu malo dôjsť už v júli.

Samsung Galaxy Z Fold3 | Foto: SamMobile.com

Samsung Galaxy Z Fold3 dostáva certifikát na dvojicu jeho batérií

20.4.2021

Spoločnosť Samsung prinesie každoročne na trh viac a viac inovatívne zariadenia. Patria medzi ne napríklad aj smartfóny Galaxy Z Fold a Galaxy Z Fold2. Najnovšie informácie zverejnené na portáli gsmarena.com, už hovoria o nástupcovi, smartfóne Samsung Galaxy Z Fold3.

Samsung Galaxy Z Fold3 bude mať v porovnaní s predchodcom menšiu batériu

O modeli Galaxy Z Fold 3 toho zatiaľ veľmi veľa nevieme. Podľa informácií však nedávno získala spoločnosť Samsung 3C certifikát pre systém dvoch batérií, ktoré by údajne mali patriť spomínanému modelu. Konkrétnejšie ide o dve separátne batérie, s kapacitami 2215 mAh a 2060 mAh. Spolu teda vytvárajú batériu s kapacitou 4275 mAh, čo je o 225 mAh menej, ako má model Galaxy Z Fold2.

samsung galaxy z fold3 bateria
Zdroj: gsmarena.com

Samsung Galaxy Z Fold3 by mal byť predstavený v júli tohto roku, kedy Samsung plánuje predstaviť až dva skladacie smartfóny. Na trh príde s modelovým číslom SM-F916 a odolnosťou voči vode a prachu. Presná IP certifikácia žiaľ známa nie je.

Ďalšie dohady, týkajúce sa modelu Galaxy Z Fold3 hovoria aj o podpore pera S Pen. Nový smartfón by mal v porovnaní s predchádzajúcim modelom taktiež disponovať aj o niečo menším displejom. Podľa informácií by mal prísť len v podobe jedného pamäťového variantu, ponúkajúceho interné úložisko s veľkosťou 256 GB.

Náš tip
Pozor! Obľúbená četovacia aplikácia je terčom hackerov
3.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+