MojAndroid

Spoločnosť Corning predsstavila nový typ skla, ktoré sa bude používať na najnovších Android alebo iOS zariadeniach. Ide o Gorilla Glass Victus – sklo, ktoré by malo vydržať pád z výšky 1.8 metra a má byť odolné pred škrabancami – informuje web theverge.com

Gorilla Glass Victus
Zdroj: Corning

Konečne poriadna zmena?

Všetci dobre vieme, že sklá na našich zariadeniach sa za posledné roky veľmi nezmenili. Posledná veľká zmena bola v 2013 keď spoločnosť predstavila Gorilla Glass 3, nepochybne s úspechom.

No ďalšia generácia nebola až taká dobrá, keďže v niektorých testoch skončila horšie ako tá z roku 2013. Zmeny boli skoro zanedbateľné. Taktiež nasledovali aj Gorilla Glass 5 a 6, vylepšenia boli zanedbateľné a nedovolíme si povedať, že išlo o oveľa lepšie sklá.

Nová generácia s menom Victus

7. generácia vyzerá už lepšie. Aj keď nejde presne o Gorilla Glass 7, keďže dostala meno Victus. Sľubujú až 4-násobné zlepšenie vo výdrži skla.

Spoločnosť nezabudla ani na uvádzacie video:

Treba počítať s tým, že nie každý pád je rovnaký a zariadenie sa môže poškodiť už po menšom páde na hranu alebo slabý bod celého rámu, to už nedokáže zachrániť ani najnovšia generácia Gorilla Glass.

Najnovšiu generáciu Gorilla Glass už môžeme očakávať na najnovších zariadeniach od spoločností ako napríklad Samsung alebo Apple. Veríme, že plno ďalších bude nasledovať.

Pozor

Každopádne, treba počítať s tým, že ak vám zariadenie padne a sklo sa rozbije, opravu si platíte na vlastne náklady. Keďže záruka neplatí na tento prípad poškodenia. Samozrejme, že vyššia výdrž znižuje šancu tohto prípadu.

25.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+