MojAndroid

Spoločnosť Samsung už v máji tohto roku predstavila svoj nerozbitný, celoplastový displej. 6,2 palcový panel obsahuje rozlíšenie 2960 x 1440 pixelov a ako inak, bola použitá technológia AMOLED. Tento nerozbitný displej môže byť použitý ako vo smartfónoch, tak aj v iných elektronických zariadeniach. napríklad ako displej v automobiloch, prípadne v herných konzolách či tabletoch.

Náš tip
Výber smartfónov s (AM)OLED displejom [05/2018]

Špeciálna nerozbitná vrstva

Nerozbitnosť zabezpečuje špeciálna vrstva, ktorá priamo obklopuje flexibilný OLED panel. Dnešné smartfóny sú prekryté sklom, ktoré môže veľmi ľahko prasknúť, zatiaľ čo táto technológia vydrží aj ťažšie zaobchádzanie, ktoré iné displeje nezvládnu. Certifikácia spoločnosťou UL uvádza, že displej bol podrobený naozaj dôkladným testom v reálnom čase, ktoré vydržal bez ujmy na zdraví. Takýto test je založený na vojenských normách, ktoré stanovuje Ministerstvo obrany v USA. Taktiež prežil pád z výšky 1,8 metra bez poškodenia a stále pracoval, akoby sa nič nestalo. Až 26 krát prežil pád z výšky 1,2 metra, rovnako veľmi dobre odoláva extrémne chladu či teplu.

V porovnaní s aktuálnym Gorilla Glass 6 sa javí nový displej od Samsungu ako lepšia voľba. Gorilla Glass taktiež prešiel dlhým vývojom a oproti predchádzajúcej verzii je cítiť markantné zlepšenie. Pri teste vydržal 15 pádov z výšky jedného metra.

Realita môže byť však iná

Dôležité je ale pripomenúť, že tieto čísla reprezentujú testy v laboratóriách, takže pri reálnom používaní môžu byť výsledky odlišné. Samsung pravdepodobne plánuje použiť tento nový typ displeja vo svojom prvom skladacom telefóne, ktorý by mohol prísť už v roku 2019.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+