MojAndroid

Spoločnosť Samsung si minulý týždeň nechala patentovať svoje vlastné riešenie selfie fotoaparátu pod displejom, informuje portál LetsGoDigital. Samsung na tejto technológii pravdepodobne pracuje už niekoľko rokov, no zdá sa že, čoskoro sa ich smartfón s fotoaparátom pod displejom stane skutočnosťou.

Galaxy Note so selfie fotoaparátom pod displejom?

Spoločnosť Samsung Display si o patent požiadala v Južnej Kórei a zaregistrovaný bol 15. januára 2021. Jeho popis ukazuje, že spoločnosť Samsung chce túto technológiu využiť v rôznych produktoch, nie len v smartfónoch.

Popis patentu od Samsung pre selfie fotoaparát pod displejom

Avšak zatiaľ nie je jasné, v ktorom smartfóne túto technológiu uvedie na trh. Minulý týždeň spoločnosť na svojom oficiálnom YouTube kanáli zverejnila video, v ktorom ukázala smartfón bez selfie fotoaparátu. Svojim dizajnom pripomínal smartfóny série Galaxy Note, čiže je možné, že túto technológiu uvidíme prvýkrát v Galaxy Note smartfóne.

Avšak kvalita selfie fotoaparátov pod displejom je stále zlá, takže ak Samsung plánuje túto technológiu využiť vo svojich vlajkových smartfónoch, tento rok to pravdepodobne nebude.

Snímka obrazovky z videa, kde Samsung ukázal smartfón so selfie fotoaparátom pod displejom

Televízory s fotoaparátom pod displejom

Zdá sa, že Samsung nechce túto technológiu využiť iba pri výrobe smartfónov. Popis patentu hovorí, že Samsung chce fotoaparáty pod displejom umiestniť aj do svojich inteligentných televízorov. Dizajn televízorov sa uberá podobným smerom ako dizajn smartfónov či notebookov – okraje sa každým rokom zmenšujú. No nevýhodou takmer neexistujúcich okrajov je, že výrobca má menej priestoru na integráciu fotoaparátu. Práve technológia fotoaparátov pod displejom by tento problém mohla vyriešiť.

Spoločnosť Samsung už predstavila svoju ponuku televízorov na prvú polovicu roku 2020. Ak by sme teda videli televízor s fotoaparátom pod displejom ešte tento rok, bolo by to pravdepodobne ku koncu roka.

Aké riešenia chystá konkurencia?

Čínske spoločnosti Oppo a Xiaomi predstavili niekoľko prototypov selfie fotoaparátov pod displejom, no zatiaľ sa im nepodarilo uviesť na trh smartfón, ktorý by túto technológiu využíval.

To sa o spoločnosti ZTE povedať nedá. Tá v septembri 2020 predstavila model ZTE Axon 20 5G, ktorý si získal titul prvého komerčného smartfónu so selfie fotoaparátom pod displejom. Dostupný je však zatiaľ len v Číne.

Čínsky výrobca displejov Visionox v júni 2020 oznámil, že začala s veľkovýrobou selfie fotoaparátov, ktoré sa budú nachádzať pod displejom.

Náš tip
Trio Samsung Galaxy S21 zariadení už získava prvú aktualizáciu
21.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+