MojAndroid

Pár dní dozadu sme informovali o Nokii 9.3, ktorá taktiež chystá kameru pod displejom. Spomínali sme v ňom, že aj Xiaomi a Oppo už pred nejakou dobou experimentovali s kamerou pod displejom. Je možné, že nastal čas, aby Xiaomi predstavilo takýto smartfón? Možno to bude nový prírastok do rady Mi Mix, ktorej posledný člen bol Mi Mix 3 koncom roka 2018. Samozrejme je tu ešte prototyp Mi Mix Alpha, ale ten je prakticky nemožné zakúpiť.

Xiaomi patentovalo smartfón s kamerou pod displejom

LetsGoDigital objavilo patent od Xiaomi, ktorý zobrazuje zariadenie podobné Xiaomi Mi 9. Má totiž väčšie rámčeky, ako tohtoročné Xiaomi Mi 10 a nemá ani zahnutú obrazovku.

Patent od Xiaomi na smartfón s kamerou pod displejom
Patent od Xiaomi na smartfón s kamerou pod displejom

Patent počíta s dvoma možnosťami umiestnenia kamery – v strede alebo naľavo. Toto riešenie je podobné tomu, ako sa kamery umiestňujú poslednú dobu s príchodom dier v displeji. Podľa patentu, keď používateľ aktivuje prednú kameru, časť obrazovky sa stane priehľadnou, aby kameru nerušilo svetlo z displeja.

Ak kamera nebude potrebná, displej sa v tých miestach opäť zapne, aby ju nebolo vidno – niečo podobné vidíme dnes pri vysúvacích kamerách. Takúto funkcionalitu majú OLED panely, takže si myslíme, že bude potrebný OLED panel a na LCD displejoch toto prevedenie nebude možné.

Android Authority spomína, že zariadenie má na zadnej strane tri snímače. Môže to značiť starší patent alebo možno nie, nakoľko Xiaomi môže aj tak využiť štyri snímače ako pri Mi 10.

Nakoniec možno tento patent v praxi tak skoro neuvidíme. Povedal to aj generálny riaditeľ Redmi, Lu Weibing v štýle, že kamery pod displejom ešte nie sú pripravené na komerčné využitie. Myšlienku doplnil slovami, že súčasné displeje znižujú množstvo svetla, ktoré môže snímač zachytiť. To by samozrejme viedlo k zníženiu kvality výslednej fotografie.

Pokiaľ sa v posledných mesiacoch nič výrazné nezmenilo na kvalite tejto technológie, je možné, že smartfóny s kamerami pod displejom tak skoro neuvidíme.

Pokiaľ hľadáte nový smartfón, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom aj výber najlepších smartfónov značky SamsungXiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eurs cenou do 250 eur za cenu do 300 eur. Tiež sme v ňom vybrali najlepšie bluetooth slúchadla dostupné na našom trhu.

Náš tip
OPPO ukazuje, ako by mal vyzerať selfie fotoaparát pod displejom
7.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+