MojAndroid

Nové Samsungy rady Galaxy S21 ešte ani nevstúpili do predaja a už získavajú svoju prvú aktualizáciu. Prinášajú viacero noviniek, o ktorých si za chvíľu povieme a navyše aj januárové bezpečnostné záplaty. Spolu s nimi dostali aktualizáciu aj slúchadlá Samsung Galaxy Pro, ale tomu sme sa venovali v článku Samsung Galaxy Buds Pro dostávajú prvú aktualizáciu.

Samsung Galaxy S21 5G

Samsung Galaxy S21-ky dostávajú svoju prvú aktualizáciu

Je to už zaužívanou praxou, že firmy vylepšujú aj na poslednú chvíľu svoje produkty, aby zákazníci mali čo najlepší prvý dojem. Okrem spomenutých januárových bezpečnostných záplat, prichádzajú do S21-iek aj tieto novinky:

  • Vylepšenie výkonu fotoaparátov
  • Vylepšenie stability a konektivity Wi-Fi pripojenia
  • Vylepšenie rozpoznávania odtlačku prsta
  • Celkové vylepšenia stability funkcií

Všetky tieto vylepšenia sú významné a mali by zvýšiť pohodlie z používania zariadenia. Vylepšenia snímačov odtlačkov prstov a fotoaparátov nie sú nikdy na škodu a určite aj lepšie pripojenie na Wi-Fi sa vždy zíde. Aktualizácie majú čísla G998BXXU1AUA4, G99BOXM1AUA4, a G998BXXU1AUA4. V priemere majú aktualizácie okolo 1 GB, ale vzhľadom na zmeny, aké prinášajú je to fajn veľkosť. Naše testovacie kusy aktualizácie ešte nedostali, ale Android Central si je istý, že do 29. januára aktualizácie vyjdú a budú dostupné pre prvých majiteľov.

Samsung Galaxy S21 5G

Konkurencia

S aktualizáciami ide naplno aj konkurencia. Napríklad také LG, ktoré bolo dlhú dobu obviňované z pomalých aktualizácií sa o svoju inovatívnu vlajkovú loď LG Wing dôkladne stará. Najnovšia aktualizácia vylepšuje jej hlavný prvok – duálny displej. Pomaly, ale isto sa z neho stáva plnohodnotný displej.

Medzitým sa až tak nedarí výrobcovi Xiaomi, ktorý má opäť problémy so svojou A-čkovou líniou. Z osobnej skúsenosti viem, že aktualizácie Mi A2 boli skôr utrpením a vyzerá to tak, že sa veci nezmenili ani pri novšom modeli Mi A3. Aspoň, že jeho MIUI 12.5 vyzerá zaujímavo a pomaly, ale isto sa šíri do sveta.

ASUS medzitým po softvérovej stránke dobieha konkurenciu a pridáva svojmu ROG Phone 2 90 fps mód pre slávnu hru PUBG. Tento režim už dlhšie podporujú všetky OnePlus mobily s 90 fps displejom, pre ktoré bol donedávna exkluzívny.

Náš tip
Samsung predstavil nové pero S Pen Pro pre model Galaxy S21 Ultra

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+