MojAndroid

LG Wing jednoznačne patrí k najoriginálnejším smartfónom minulého roku. Možno aj k najoriginálnejším smartfónom posledných rokov, pretože originalita sa v tomto segmente za posledné roky vytratila. Jeho duálny displej sa síce môže zdať na prvý pohľad zbytočný, ale v niektorých situáciách môžu byť užitočný. Nová aktualizácia softvéru jeho funkčnosť podľa portálu PhoneArena ešte vylepšuje.

Jednoduché presúvanie aplikácie medzi displejmi

Aktualizácia softvéru bola spustená u amerického operátora Verizon, ktorý má na smartfón exkluzivitu a mal ho aj v predaji ako prvý. Neskôr by sa mala dostať aj na ďalšie trhy. Jej označenie je  F100VM10d. Súčasťou aktualizácie je aj novembrová bezpečnostná záplata systému Android. Jednou z nových funkcií, ktoré prináša, je možnosť odoslať aplikáciu z menšieho sekundárneho displeja na väčší hlavný displej. Stačí k tomu na sekundárnom displeji kliknúť na tlačidlo „Odoslať“ v rýchlom nastavení.

LG Wing Google Mapy

Ak chce presunúť aplikáciu z väčšieho hlavného displeja na menší displej, tak klikne na  tlačidlo „Načítať“ v rýchlom nastavení. Alebo môže prejsť tromi prstami po displeji a presúvať aplikácie z obrazovky na obrazovku. Po presunutí aplikácie z obrazovky na obrazovku sa vpravo dole na päť sekúnd zobrazí tlačidlo s názvom „Reštartovať aplikáciu“. Toto tlačidlo je nutné stlačiť, ak sa obsah presunutej aplikácie tretej strany nezobrazuje na celej obrazovke.

Skener QR kódov a vylepšenie ovládacích prvkov na sekundárnom displeji

Aktualizácia tiež pridáva do fotoaparátu skener QR kódov. Funkciu môže používateľ zapnúť v nastaveniach, následne podrží nad kódom telefón a otvorí aplikáciu fotoaparátu, kde nájde príslušne tlačidlo. Aktualizácia tiež pridáva funkciu, ktorá umožňuje majiteľom LG Wing meniť farbu ikony 5G v stavovom riadku zo sivej na bielu. Prináša aj predvolený výber tapiet.

Veľa používateľov si určite všimlo, že doteraz na sekundárnom displeji chýbali názvy aplikácií z dôvodu priestorových obmedzení. Aktualizácia to však mení. Vďaka tomu si používatelia nebudú mýliť  aplikácie s podobne vyzerajúcimi ikonami. Widgety a názvy priečinkov sa  tiež konečne zobrazia aj na sekundárnej domovskej obrazovke.

Niektorí používatelia aplikácie LG Wing sa sťažovali na nedostatok ovládacích prvkov médií pre niektoré aplikácie spustené na sekundárnej obrazovke. Napríklad na nej nebolo možné ovládať Netflix, keď streamovali videoobsah z aplikácie na druhej obrazovke. To by sa malo s aktualizáciou zmeniť. Mimo americký trh by mala byť dostupná v najbližších týždňoch.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia LG. Juhokórejský gigant Samsung pred dvoma týždňami spustil aktualizáciu modelov Galaxy S20 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0 a dnes sa dočkal aj modely Galaxy S10 Lite. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. Spoločnosť Sony nedávno začala s aktualizáciou svojich smartfónov. Ako prvý sa dočkala tohtoročná vlajková loď Sony Xperia 1 II.

Náš tip
Adobe Flash Player skončil. Spomínať naň budeme s nostalgickým pocitom
3.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+