MojAndroid

Spoločnosť Samsung spustila beta program nadstavby One UI 3.0 pre svoje smartfóny už koncom septembra. A podľa portálu SamMobile sa teraz po skoro troch mesiacoch dočkala jej stabilnej verzie séria Samsung Galaxy S20. Súčasťou je aj najnovšia verzia systému Android 11.

Aktualizácia je už dostupná v USA

Aktualizácia bola spustená formou OTA updatu v USA cez operátora Verizon. Postupne by sa mala dostať aj na ďalšie trhy a k ďalším operátorom. Jej dostupnosť si môžu majitelia smartfónov Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra overiť v Nastaveniach->Aktualizácia softvéru->Stiahnuť a nainštalovať.

Samsung Galaxy S20 One UI 3.0

Systém Android 11 vylepší týmto modelom hlavne zabezpečenie a nadstavba One UI 3.0 vizuálnu stránku. Samozrejme prináša aj viaceré nové funkcie ako vypnutie displeja dvojitým poklepaním, nové filtre pre fotoaparát alebo vylepšený režim Jednotlivé snímky. V prípade dostupnosti aktualizácie sa pred jej inštaláciou presvedčte, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo prináša Android 11?

Android 11 by mal smartfónom Galaxy S20 ďalej priniesť zmeny v notifikáciach, ktoré budú zobrazovať prichádzajúce správy z komunikačných aplikácií vždy navrchu. Komunikácie si bude používateľ môcť minimalizovať aj do plávajúcich bublín. Power tlačidlo umožní rýchly prístup k výberu kreditnej karty v službe Google Pay a rýchle ovládanie pripojených smart zariadení v domácnosti.


Zvýši sa aj bezpečnosť. Aplikáciám budete môcť udeliť povolenie jednorazovo a pribudne možnosť automatického resetovania povolení pri nepoužívaní aplikácií. Ľudia so zdravotným postihnutím budú môcť využiť nové hlasové ovládanie celého systému nazvané Voice Access. Rýchle nastavenia notifikačnej lišty dostanú nové tlačidlo video záznamu plochy a aplikácií v smartfóne.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia Samsungu. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu MIUI 11. A smartfóny značky Xiaomi a Redmi sa dočkali novej nadstavby MIUI 12.

Náš tip
Akcia: Platené Android aplikácie a hry sú teraz úplne zadarmo
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+