MojAndroid

Počet používateľov platobného systému Google Pay v posledných rokoch raketovo rástol aj na našom trhu a Google teraz prináša zmeny, ktoré majú jeho rast ešte posilniť. Oznámil ich na svojom blogu a väčšina sa týka jeho mobilnej aplikácie. Bohužiaľ sú zatiaľ dostupné len pre USA.

Rozhranie bude pripomínať sociálnu sieť

Dizajn aplikácie by mal prejsť tak razantnou zmenou, že niektorým používateľom môže pripomínať sociálnu sieť. Platby medzi vami a firmami respektíve kontaktmi sa budú zobrazovať vo forme, ktorá pripomína chat. V tomto rozhraní budú dostupné aj skupinové rozhovory, kde si vyžiadate platby za spoločné účty. Hodí sa to hlavne rodinám, ktorých členovia majú spoločný rodinný rozpočet.

Aplikácia dostane aj druhú kartu, ktorá umožní priamo nakupovať tovar, platiť na pumpách, parkoviskách alebo si objednať jedlo. Google tvrdí, že už spolupracuje so zhruba 100 tisíc reštauráciami. V aplikácii na tretej karte budú môcť firmy ponúkať aj zľavové kupóny alebo akcie na cashback. Pred uplatnením bude nutné kupón aktivovať.

Spolupráca s Google Fotkami, podrobný prehľad o výdavkov a sporiace účty

Do aplikácie už pôjde pridať okrem čísla kreditnej karty aj bankové účty a sledovať na nich bankové prevody. Google sľubuje, že tieto dáta nebude využívať k cielenej reklame. Určite poteší podpora platieb pomocou QR kódu. Pri pokladničnom bloku uloženom v Google Fotkách dokáže služba automaticky rozpoznať text a priradiť blok k danej transakcii.

Záložka Insights má poskytnúť náhľad do používateľových výdavkov. Aplikácia automaticky rozdelí platby do rôznych kategórií, pričom už na pohľad vďaka ich zobrazeniu v rôzne veľkých bublinách uvidíte, na čo míňate najviac peňazí.

Prítomné bude aj upozornenie na podozrivo vysoké transakcie a platby, ako aj zobrazenie výdavkov v týždenných grafoch. Aplikácia dokonca dokáže chronologicky zoradiť budúce platby u predplatených služieb. Podporované budú aj sporiace účty a Google Pay vám pomôže s plánovaním sporenia.

Google Flex – priama konkurencia pre Apple Card

Najväčšia novinka ale príde až budúci rok. Google Plex bude mobilný bankový účet s kartou dostupnou cez Google Pay. Z Googlu sa nestane finančné inštitúcia, cez Plex bude ponúkať účty v 11 vybraných bankách. Všetky budú bez poplatkov a zvláštnych podmienok. Prvými partnermi budú Citi a SFCU. Používatelia ale nebudú používať ich aplikácie a registrovať sa u nich, všetko sprostredkuje Google cez vlastnú aplikáciu. Má ísť o priamu konkurenciu Apple Card.

Náš tip
Chystá sa prvý odolný smartfón s podporou 5G
20.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+