MojAndroid

Už niekoľko týždňov očakávajú technologické média predstavenie čipsetu Qualcomm Snapdragon 875, ktorý mal mať premiéru v chystanom Samsungu Galaxy S21 a Xiaomi Mi 11. Americký výrobca čipov teraz ale prekvapivo odhalil vlastnosti vlajkového čipsetu pre rok 2021 s označením  Qualcomm Snapdragon 888. Informáciu priniesol portál XDA-developers.

Qualcomm Snapdragon 888

Čipset si objednalo už 14 výrobcov

Výrobca zverejnil k čipsetu Qualcomm Snapdragon 888 upútavku, niekoľko informácií a potvrdil, že si ho už objednalo 14 OEM výrobcov pre svoje smartfóny. Mali by medzi nimi byť  ASUS, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, realme, OnePlus, OPPO, Sharp, Vivo, Xiaomi a ZTE. A aké vlastnosti bude teda nový čipset mať?

Snapdragon X60 5G Modem

Snapdragon 880 by mal mať integrovanú 3. generáciu 5G modemu Snapdragon X60. Ten podporuje obidve 5G pásma mmWave a sub-6 pre všetkých svetových mobilných operátorov. Samozrejmosťou je aj podpora funkcií ako agregácia operátora 5G, globálna multi-SIM, samostatná a nesamostatná 5G sieť alebo dynamické zdieľanie spektra. Qualcomm demonštroval kvalitu 5G na diaľkovo ovládaných a jeden kilometer  vzdialených závodných autíčkách, ktoré boli napojené na mmWave 5G sieť. Navyše sa z nich prenášalo aj video z trate.

Qualcomm AI Engine

Nový čipset taktiež využíva 6. generáciu čipu umelej inteligencie Qualcomm AI Engine s prerobeným Qualcomm Hexagon procesorom. Ten má výkon až 26 triliónov operácií za sekundu(TOPS). Okrem vyššieho výkonu by mal ponúknuť aj nižšiu spotrebu, čo by mala byť zásluha 2. generácie Qualcomm Sensing Hub.

Qualcomm Snapdragon Elite Gaming

Snapdragon 888 by mal ponúknuť aj 3. generáciu funkcie Snapdragon Elite Gaming, ktorá znateľne zvyšuje výkon grafického jadra Adreno GPU pri hraní mobilných hier.

Qualcomm Spectra ISP

Qualcomm Snapdragon 888 poteší aj fotografov, pretože bude mať integrovanú novú generáciu Qualcomm Spectra ISP čipu. Ten by mal umožniť veľmi rýchly záznam fotografií a videí. Konkrétne 120 fotografií s rozlíšením 12 megaixelov za sekundu. To je o 35 % rýchlejšie než u predošlej generácie.

Náš tip
5G pokrytie bude dostupné do konca tohto roka pre miliardu ľudí
2.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+