MojAndroid

Novú verziu nadstavby EMUI 11 začala čínska spoločnosť Huawei konečne distribuovať na svoje smartfóny naplno. V stabilnej verzii ju podľa portálu GSMarena dostávajú modely Huawei P40, Huawei P40 Pro a Huawei Mate 30 Pro.

V nadstavbe badať prípravu používateľa na Harmony OS

Správa o aktualizácii týchto smartfónov sa objavila na sociálnej sieti Reddit od používateľa s menom Huawei Ailesi. Pravdepodobne ide o turecký účet, pretože aj priložený screenshot so zoznamom zmien je v tureckom jazyku. Ku screenshotu boli priložené aj fotografie smartfónu po aktualizácii.

Zaujímavosťou je, že oproti beta verzii sa v stabilnej verzii pri štarte systému nezobrazuje nad nápisom Powered by Android logo zeleného robota. Že by to znamenalo prípravu používateľa na budúcoročnú aktualizáciu so systémom Harmony OS?

Huawei P40 Pro fotoaparat

V zozname zmien taktiež  oproti minulosti chýba pri informácii o verzii bezpečnostného updatu označenie Android. Aktualizácia má číselné označenie 11.0.0.151 a veľkosť 1,1 GB. Súčasťou aktualizácie je aj nová téma pre nadstavbu EMUI 11 s označením Starry Night. Kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu predávať americké technológie Huawei má byť EMUI 11 poslednou verziou systému s Androidom, ktorú jeho smartfóny dostanú. Už budúci rok by ho mal nahradiť spomínaný Harmony OS.

Čo prináša nová nadstavba?

Huawei predstavil nadstavbu EMUI 11 už 10. septembra. Napriek tomu, že bola stále postavená na staršom systéme Android 10, tak priniesla viacero vylepšení. Jedným z nich je napríklad vylepšený a krajší Always On Displej alebo nové animácie, ktoré majú znížiť záťaž očí a mozgu. Zlepší sa aj spolupráca s desktopovými počítačmi. Po novom bude môcť používateľ sledovať na jednom počítači až tri aktívne obrazovky smartfónov.

Huawei Mate 40 Pro

Zaujímavá je aj možnosť jednoduchého odstránenia citlivých dát ako poloha, čas a podrobnosti o zariadení pri prenose dát. Nadstavba EMUI 11 vďaka tomu získala najvyšší level ochrany CC EAL5+, ktorý uznávajú všetky svetové certifikačné autority. Taktiež dodržiava normy GDPR a GAPP (americká verzia GDPR). Nová nadstavba týmto dáva najavo, že je plne orientovaná na ochranu súkromia svojich používateľov.

 

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia Huawei. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Samsung zase priniesol na viacero svojich smartfónov Galaxy nadstavbu One UI 2.5. Smartfóny značky Xiaomi a Redmi získali novú nadstavbu MIUI 12.

Náš tip
Tieto smartfóny patria medzi najväčšie dizajnové skvosty roka 2020
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+