MojAndroid

Jedným z najlepších softvérových vylepšení nových vlajkových smartfónov série Samsung Galaxy Note 20 je určite funkcia Wireless DeX. Tá je súčasťou grafickej nadstavby One UI 2.5, ktorú teraz podľa portálu SamMobile dostáva aj séria minuloročných modelov Samsung Galaxy S10.

Aktualizácia štartuje v Nemecku

Nadstavbu One UI 2.5 majú od výroby aj tablety Samsung Galaxy Tab S7/S7+ a vo forme aktualizácie ju už dostali vlajkové lode série Galaxy S20. Minuloročné modely Galaxy S10 na ňu začali byť aktualizované tento týždeň v Nemecku a ďalšie trhy by mali nasledovať. Aktualizácia softvéru pre model Samsung Galaxy S10e má označenie G970FXXU8DTH7, pre Galaxy S10+ G975FXXU8DTH7 a pre klasický Galaxy S10 G973FXXU8DTH7. Súčasťou aktualizácie je aj septembrová bezpečnostná záplata systému. Jej dostupnosť zistíte v nastaveniach vášho smartfónu. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Wireless DeX alebo profesionálny režim pre video

Asi najzaujímavejšou funkciou, ktorú prináša nadstavba One UI 2.5 je desktopový režim Wireless DeX. Narozdiel od pôvodného Samsung DeX k nemu nie je nutný žiaden kábel. Stačí kompatibilný smart televízor Samsungu a váš smartfón vám na ňom zobrazí desktopové rozhranie podobne PC so všetkými aplikáciami v smartfóne. Jeho displej následne slúži ako touchpad a klávesnica, ale je možné pripojiť aj bluetooth klávesnicu a myš.

Samsung Galaxy S10 aktualizácia Wireless DeX

Ďalšou funkciou je profesionálny režim pre natáčanie videí Pro Video Mode alebo možnosť zdielať obsah s iným Galaxy zariadením pomocou Wi-Fi. Pro Video Mode umožňuje širší výber rozlíšení a frekvencií videí alebo možnosť vybrať audio vstup(predný, zadný, obidva, cez USB alebo Bluetooth). Režim Jednotlivé snímky(Single Take) umožní vybrať dĺžku záznamu od 5 do 15 sekúnd. Pribudli Bitmoji nálepky pre Always-on displej, rozdelená klávesnica pre režim na šírku alebo nastavenie SOS správ každých 30 minút po celých 24 hodín.

Náš tip
Google premietne zavedenú digitálnu daň do platieb zákazníkov

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+