MojAndroid

Spoločnosť Huawei krásne dlhé roky nemala s presadením sa na našom trhu jediný problém. Zariadenia tejto značky sa dočkali veľkej obľube, niektoré modely boli dokonca tak populárne, že priam trhali prvé priečky obľúbenosti v internetových obchodoch.

Žiaľ, kauza Huawei a USA zapríčinila menší pád mobilnej divízie. Dôvodom je práve odobranie práv Huawei k používaniu služieb od Google. Čínsky výrobca si tak musel začať počíňať vlastnou cestou.

Parametre:

Displej6,1 palcov, OLED, 1080 x 2340 pixelov
ProcesorKirin 990 5G
Operačná pamäť6/8 GB
Ukladací priestor128/256 GB
Fotoaparáty50+8+16 MP, 4K video, 960 fps spomalené video, 32 MP predná kamera
Operačný systémAndroid 10 + EMUI 10.1
Batéria3800 mAh
KonektorUSB-C
NFCÁno
5GÁno

Dnes na ich novinkách vidíme obchod s aplikáciami Huawei AppGallery. Ten však ani zďaleka nie je taký, ako starý dobrý Google Play. Všetky tieto informácie a omnoho viac sa dočítate v práve začínajúcej recenzii na Huawei P40.

Časti recenzie:

Huawei P40 v slovenských obchodoch:

 

andreashop affiliate Andreashop (všetko)
hej sk affiliate Hej (všetko)
datart affiliate Datart (všetko)
alza affiliate Alza (všetko)

Balenie: Veľká škatuľa a v nej malý telefón

V nadpriemerne veľkej bielej krabici sa hneď na vrchu nachádzal samotný smartfón. V priečinkom pod ním som našiel sponku na vyberanie slotu pre SIM a pamäťovú NM kartu, spolu s nabíjačkou, nabíjacím a dátovým káblom s koncovkami USB-A a USB-C, spolu s kôstkovými slúchadlami, ktoré ma svojim zvukom dokázali zaujať.

Stručný obsah balenia:

 • 22,5 W nabíjačka
 • USB-C kábel
 • Huawei slúchadlá s USB-C koncovkou
 • Sponka na vyberanie slotu
 • Vo vašom prípade aj technická dokumentácia

Pre tohto výrobcu je zvykom pribaliť aj ochrannú fóliu na displej, no v tomto prípade už bola predom aplikovaná na obrazovke. Ak si telefón zakúpite, očakávajte aj pribalené návody so všetkou potrebnou technickou dokumentáciou a záručným listom.

Konštrukcia a dizajn: Vlastnosť Huawei P30, ktorá sa podarila

Úprimne, Huawei P40 si mnohí zamilujú už po vybalení z krabičky. Nami testovaný sivý variant vyzerá jednoducho úchvatne a od ostatných modelov značky Huawei sa dokáže unikátnym spôsobom odlíšiť. Najkrajšou časťou tohto smartfónu je podľa mňa zadná strana.

Modul s fotoaparátmi je jednoducho pekne nadizajnovaný a zadné sklo v závislosti od dopadajúceho svetla mení svoj odtieň. Toto sklo je navyše extrémne príjemné na dotyk, pretože jeho spracovanie nie je úplne tak lesklé.

Povedal by som, že zadná strana smartfónu s týmto typom matného materiálu je úplne ideálna, pretože aspoň v prípade tejto farby na ňom nezaostávajú žiadne odtlačky prstov a iné nečistoty. Navyše, myslím si, že po dlhšej dobe nebudú tak viditeľné ani škrabance, čo je výrazným plusom. To isté platí aj pre odtlačky prstov a iné nečistoty. Teda, aspoň pre toto farebné prevedenie.

 • Rozmery: 148,9 mm x 71,1 mm x 8,5 mm
 • Hmotnosť: 175 g

Pokračujme však prednou stranou. Tú z drvivej väčšiny tvorí displej, o ktorého vlastnostiach si niečo povieme neskôr v inej časti recenzie. V ľavom hornom rohu obrazovky sa nachádza podlhovastý výrez, ukrývajúci dve kamery a všetky potrebné senzory.

Rámčeky po stranách displeja sú potom veľmi minimalistické a počas používania som mal zo smartfónu pocit, ako zo skutočnej vlajkovej lodi. Nad displejom nenájdeme žiadnu mriežku na reproduktor pre hovory. Ten sa totiž nachádza pod displejom, v podobne vibračného motorčeka.

Strany telefónu sú vytvorené z lesklého kovu, čo pridáva na maximálnej elegancii. Jednoducho povedané, krajší smartfón s tak minimalistickým dizajnom som dlho v ruke nedržal. Pravá strana je osadená ovládacími prvkami, v podobe tlačidiel na ovládanie hlasitosti a tlačidla na zapnutie / vypnutie.

Na hornej strane nájdeme iba dierku pre sekundárny mikrofón. Ten primárny si svoje miesto našiel na spodnej strane, pričom spoločnosť mu robí aj USB-C port na nabíjanie a prenos dát, spolu s primárnym reproduktorom a slotom na dve nanoSIM karty, respektíve jednu SIM a jednu pamäťovú NM kartu, špecifickú práve pre tohto výrobcu. Na záver by som rád spomenul, že zariadenie má certifikáciu IP53, takže slabý dážď nebude problémom.

Displej: Bez zakrivenia či vyššej obnovovacej frekvencie

Displej je ďalšou prednosťou tohto zariadenia. Bodaj by aj nie, keď ide o telefón vyššej cenovej kategórie. Povedzme si niečo o technických špecifikáciách obrazovky. Tá má uhlopriečku 6,1 palcov, rozlíšenie 1080 x 2340 pixelov a je typu OLED.

Obnovovacia frekvencia sa zastavila na klasickej hodnote 60 Hz. Takže ako môžete vidieť, nejde o nijak zvláštny displej. Na druhú stranu však spĺňa všetky základné potreby telefónu do 800 €, no 90 Hz by ma rozhodne potešilo viac.

Rozlíšenie je taktiež “iba” Full HD+, za to však sa ušetrí poriadne percento z batérie. V nastaveniach zobrazovania je možné obrazovku zapnúť aj do režimu HD+ (1560 x 720 pixelov), no ja som ho používal v takzvanom inteligentnom režime, kedy systém rozhodoval o tom, na aké rozlíšenie sa budem v závislosti od zapnutej aplikácie a zostávajúceho percentuálneho nabitia batérie.

Úprimne si myslím, že maximálny jas obrazovky by taktiež mohol byť o čosi vyšší, no na priamom slnku dobrú čitateľnosť vylúčiť nemôžem. Najmenší možný jas je mimochodom super, pretože v noci vám nevypáli oči.

Na ponocovanie sa s mobilom je však v systéme integrovaný už starý známy šetrič očí, ktorý odfiltruje modré svetlo. Jeho zapnutie je samozrejme možné aj naplánovať, v závislosti od vami stanovených časov, respektíve v časoch od západu po východ slnka. Pozorovacie uhly obrazovky sú priam perfektné, tak ako aj jej farebné podanie, ktoré je mimochodom možné ručne poupraviť v nastaveniach.

Odomykanie: Ostal som milo prekvapení

Z možností zabezpečenia tohto smartfónu som veľmi nadšený. Lepšie povedané, ostal som v nemom úžase z fungovania odomykanie pomocou tváre. To funguje aj v tých najhorších možných svetelných podmienkach.

Ďakovať je možné práve senzoru, ktoré pomáha s trojrozmerným rozpoznávaním tváre. Počas rozpoznávanie je v podlhovastom výreze pre predné snímače vidno blikanie červeného svetla, čo značí tomu, že zabezpečenie je prvoradé, tak ako aj rýchlosť odomykania.

Pokiaľ ide o skener odtlačkov prstov, ten je integrovaný priamo v displeji a jeho rýchlosť a presnosť si taktiež pochvaľujem. Rozpoznávanie je prakticky okamžité a stane sa maximálne dvakrát za deň, že by rozpoznávanie odtlačku prsta neprebehlo na prvý pokus.

Používal som obidve možnosti odomykania, no oveľa častejšie som využíval odomknutie cez tvár, vďaka bleskovej rýchlosti. Na telefón sa stačí iba pozrieť bez toho, aby bolo nutné sa dotknúť displeja, respektíve zapínacieho tlačidla. Huawei P40 som proste zodvihol zo stola a bol v momente odomknutý.

Výkon a pamäť: Robte si čo chcete, výkonu je viac než dostatok

Čo by to bolo za model z vlajkového radu, keby nemal poriadny procesor pod kapotou. Veľmi ma teší, že sa Huawei rozhodol použiť ten istý čipset, ako v prípade špičkovej “Pro” verzie. Dočkáme sa tak osemjadrového čipsetu Kirin 990 5G, v kombinácii s až 8 GB operačnej pamäte a 128 GB interného úložného priestoru.

Pamäťový variant by som si poriadne premyslel, pokiaľ neplánujete kúpu špeciálnej pamäťovej karty, alebo chcete používať dve SIM karty. 128 GB je určite dosť skoro pre každého, no pokiaľ často napríklad nahrávate 4K videá a málokedy ich presúvate do počítača, možno sa vám oplatí mať viacej interného úložiska. Využiť odporúčam i cloudové služby, no Disk či Fotky Google tu v podobe aplikácií nevyužijete. Operačný systém z toho mimochodom zaberá približne 14 GB.

Vnútornú pamäť je navyše možné rozšíriť o NM pamäťovú kartu, ktorá je stavaná špeciálne pre smartfóny z dielne tohto výrobcu. Tú si však zakúpi skutočne iba málokto, keďže v prípade zmeny značky telefónu je nutné kúpiť novú SD kartu, respektíve tú NM predáte niekomu, kto vlastní Huawei alebo HONOR.

Očakávam však, že sa onedlho vyskytnú napríklad na Aliexpresse rôzne adaptéry, aby sa dali využívať aj v iných zariadeniach. V Huawei AppGallery som aplikáciu AnTuTu Benchmark nenašiel, no podarilo sa mi to stiahnuť z internetu.

 

Huawei P40 poteší veľmi vysokým skóre 444 337 bodov. Hranie hier na telefóne je zážitkom, nič sa neseká a načítavanie prebieha veľmi rýchlo. Problém som nemal ani so samotným každodenným používaním. Animácie, prechody a celé prostredie je podľa mňa skvelé.

Appky boli otvorené v momente, nikdy mi nič nezamrzlo, nepadlo a z výkonu zariadenia mám celkovo veľkú radosť. Môže za to aj pomerne dobrá optimalizácia softvéru, aj keď spravovanie aplikácií na pozadí je veľmi agresívne. Konkrétne problémy spomeniem v časti o operačnom systéme.

Operačný systém: Bez Google to jednoducho nejde

Na Huawei P40 beží Android 10, schovaný pod nadstavbou EMUI 10.1. Tú si pamätám ešte z päťročných smartfónov tohto výrobcu, a môžem povedať, po stránke vzhľadu sa zmeny posunuli k lepšiemu, no stále má EMUI svoj vlastný štýl.

Vzhľad domovskej obrazovky je už ikonický pre tieto novšie telefóny od Huawei, respektíve HONOR. Z počiatku tu nenájdete žiadne menu pre aplikácie, všetko sa z predvolených nastavení ukladá priamo na plochu. Existuje však možnosť zapnutia spomínaného menu, pre ktoré som sa zo zvyku ihneď rozhodol.

Z aplikácie Slack som za dobu testovania nedostal jedno jediné upozornenie a kvôli tomu som prehliadol obrovské množstvo správ od kolegov. Hral som sa aj s nastaveniami upozornení a v správcovi batérie, kde sa povoľuje aktivita jednotlivých appiek na pozadí. Všimol som si, že problémy boli iba v prípade aplikácie Slack, z Facebook Messengra či Instagramu som dostal notifikácie prakticky vždy.

Pokiaľ ide o absenciu služieb od Google, pre mnohých pôjde o výrazný problém. Všetci sme predsa zvyknutí na Obchod Play, v ktorom nájdeme pravdepodobne všetko, čo potrebujeme.

Je tak celkom ťažké si zvyknúť na nový obchod, najmä pokiaľ ste si v tom vašom predošlom zakúpili aj nejaké tie appky. Do Huawei smartfónu ich tak dostanete hrozne ťažko, respektíve vôbec.

Prvé, čo som po prvotnom nastavení smartfónu spravil, je otvorenie Huawei AppGallery a vyhľadávanie pre mňa tých najzákladnejších aplikácií, ako Messenger, Facebook, Instagram či Slack. Na moje počudovanie sa ani jedna zo spomínaných aplikácii v tomto obchode nenachádza. Inak povedané, nenájdete tu skoro nič, čo by vám bolo známe.

Rozhodol som sa teda pre inštaláciu alternatívneho obchodu s aplikáciami. Osobne si myslím, že napríklad taký Aptoide dokáže ako tak zastúpiť ničím nenahraditeľný Google Play.

Problémy môžu spôsobovať napríklad také typy aplikácií, ktoré by mali byť vždy aktualizované na najnovšej verzii. Nový update tak nenainštalujete pohodlne cez Obchod Play, ale musíte čakať, kým dostane do alternatívneho obchodu, respektíve je nutné ručne inštalovať APK súbor.

Reč je napríklad o appkách pre mobilné bankovníctvo, ktoré však našťastie pomaly, ale isto pribúdajú aj do samotného Huawei AppGallery. Čo ma však v tomto obchode najviac zarazilo, je cena niektorých aplikácií. Napríklad takú chatovaciu platformu Discord si nainštalujete za slušné 9,89 €.

Multimédiá: Vibračný motorček namiesto reproduktoru pre hovory

Huawei P40 je ako každá správna vlajková loď priam stvorený na konzumovanie multimediálneho obsahu. Vďaka svojmu krásnemu displeju je možné na ňom sledovať rôzne videá či filmy.

Už som aj chcel zmieniť pozeranie YouTube, no to kvôli neprítomnosti Google služieb priamo možné nie je. Využiť však môžete internetový prehliadač, alebo rôznu alternatívu, o ktorých sme písali v tomto nedávnom článku. V appke YouTube Vanced som sa snažil prihlásiť do môjho Google účtu, no dočkal som sa iba nekonečného načítavania.

Zvukové podanie tohto smartfónu je na skvelej úrovni. Na spodnej strane sa nachádza jeden reproduktor s hlasitým výstupom a jemným dôrazom na basy. Vďaka jeho dobrej maximálnej hlasitosti som neprepočul ani jedno prichádzajúce upozornenie či hovor. Na druhú stranu ak som mal zapnutý tichý režim, tak som o žiadnych notifikáciách nevedel.

Nie je tu miesto pre žiadnu LED diódu, no to dokáže vyriešiť funkcia always-on displeja, ktorú som našiel až po pár dňoch pravidelného používania. Ukrytý je v nastaveniach, konkrétne v sekcii “Domovská obrazovka a tapeta”.

Jeho pomenovanie je “Vždy zobrazené” a ja som stále hľadal niečo na spôsob “Always ON”. Druhý reproduktor, určený na telefonovanie v hornej mriežke nenájdeme. Nachádza sa totiž pod displejom, v podobe vibračného motorčeka. Úprimne, ani by som nespoznal rozdiel medzí ním a nejakým podareným, obyčajným reproduktorom.

Kvôli neprítomnosti Google služieb si nemôžete zahrať ani niektoré hry

Počúvanie hudby na tomto zariadení bolo taktiež bezproblémové, či už ide o streamovanie do bezdrôtových Bluetooth slúchadiel, alebo do klasických drôtových. Ako ste už však možno čakali, žiaden 3,5 mm audio jack sa nekoná a všetko ide už tradične cez USB-C port.

Redukciu však v balení žiadnu nenájdete, za to tu sú však kôstkové slúchadlá, o ktorých som už hovoril. V systéme je možné manuálne upraviť zvukový výstup podľa vašich predstáv.

Fotoaparáty: To najlepšie, čo Huawei P40 má

Modelový rad Huawei P sa už dlhú dobu vyznačuje predovšetkým kvalitnými fotoaparátmi. Trojica snímačov na zadnej strane práve testovanej generácie P40 je jednoducho dychberúca. Primárny senzor Sony IMX700 má 52 MPx, clonu f/1.9 a veľkosť pixelov 1,22 µm.

Na vyhotovovanie fotografií využíva technológiu spájania štyroch pixelov do jedného. Výsledné obrázky tak sú v rozlíšení 13 MP. Za denného svetla na pohľad vyzerajú, ako z hocijakého dobrého smartfónu.

Po priblížení je však badateľných podstatne viac drobných detailov, ako v lacnejších zariadeniach. To pravé, orechové, prichádza za zhoršených svetelných podmienok. Režim noc v aplikácii fotoaparátu robí priam zázraky.

Nebyť vždy zamračeného, škaredého počasia by som vyskúšal aj fotku nočnej oblohy nad lesom, no jednoducho sa to nepodarilo. Zopár večerných fotiek som však urobiť musel, a úprimne som veľmi smutný, že nebola žiadna príležitosť odfotiť hviezdy.

Aktualizácia: Keďže som smartfón mohol testovať dlhšie, ako som očakával, nakoniec sa mi podarilo vytvoriť fotografie Mliečnej dráhy. Musíte uznať, že vzhľadom na fakt, že ide o snímky zo smartfónu, vyzerajú skutočne úchvatne! Sám som až tak skvelý výsledok neočakával.

Testovacie fotografie:

Huawei P40 je proste majstrom vo dne i v noci. Ďalším prekvapením je 8 MPx snímač s trojnásobným optickým priblížením. To je možné zvýšiť až na päťnásobný hybridný zoom, respektíve tridsaťnásobný digitálny.

Fotografie z tejto šošovky sú opäť nadpriemerné a so zoomom som sa dokázal poriadne zabaviť. Práve vďaka tomuto snímaču som dokázal vyhotoviť zopár podľa mňa priam ukážkových fotografií, o ktorých by málokto povedal, že pochádzajú zo smartfónu.

Tento teleobjektív je navyše opticky stabilizovaný, a najmä kvôli tomuto faktu bola veľká radosť ho používať. Treticu uzatvára 16 MPx ultra širokouhlý fotoaparát, ktorý nie je zlý, no z celej trojice ma zaujal asi najmenej. Ide o nevyhnutnú vlastnosť každého novodobého smartfónu a som rád, že je v tomto prípade aj veľmi kvalitná.

Nesklamal ma ani v tme, aj vďaka dobrej svetelnosti f/2.2. Video je možné nahrávať až v 4K v 60 fps a musím uznať, že nemal som ešte v ruke telefón, ktorý by urobil podarenejšie video. Je úžasné, aký skvelý fotomobil z dielne Huawei v tomto roku vyšiel.

Testovacie video:

Som rád aj za možnosť zmeny všetkých šošoviek počas natáčania. Divák si nemusí pritom všimnúť takmer žiadnu zmenu. Ostrenie je bezchybné, tak ako aj všetko z pohľadu na fotoaparáty. Appka fotoaparátu navyše disponuje rôznymi zaujímavými režimami fotografovania a nahrávania videí.

Za zmienku stojí úžasný režim noc, profesionálny režim s možnosťou uzávierky do 30 sekúnd, nahrávanie dvojitého videa s pohľadmi z dvoj objektívov, super spomalené video o snímkovej frekvencii 960 fps, režim super makro, časozberné snímanie, AR objektív, panoráma, monochromatický mód a omnoho viac.

Parádny prístroj pre milovníkov mobilnej fotografie. Na prednej strane u prítomné dve kamery, pričom tá primárna tu je na “selfies” a musím opäť vyzdvihnúť, že ide o jednu z najlepšie fotografujúcich predných kamier, s ktorými som mal čo dočinenia. Má 32 MPx, svetelnosť f/2.0 a výsledky z nej sa mi hrozne páčia. Nesklame dokonca ani za horšie osvetlenia.

Vedľa nej je potom prítomný aj IR senzor na odomykanie pomocou tváre. Za mňa je najdôležitejšou vlastnosťou smartfónu zostava fotoaparátov, a práve preto by som Huawei P40 bol ochotný vlastniť. K tomu všetkému ešte ten dizajn – to je teda telefón! Ach, tie chýbajúce Google služby.

Batéria: Prevedie vás celým dňom

Integrovaný akumulátor s kapacitou 3 800 mAh mi bohate vystačil po dobu jedného dňa. Pri náročnejšom používaní, ktoré pozostávalo z hrania stredne náročných hier, nahrávania videa, zachytávania fotografií a ďalších bežných činností na internete som telefón nabíjal už večer po príchode domov.

Výdrž po dobu dvoch dní je reálna, avšak budete sa musieť obmedziť v používaní fotoaparátov a internetu. Za väčšiny okolností však smartfón ráno vytiahnete z 22,5 W nabíjačky a zapojíte ho potom buď pred spaním, alebo už o takej ôsmej hodine večernej.

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

 • 15 minút – 33 %
 • 30 minút – 61 %
 • 45 minút – 81 %
 • 60 minút – 92 %
 • Plné nabitie – 1 hodina a 25 minút

Ako som už spomínal, záleží čisto od vášho osobného spôsobu používania. Na jedno nabitie na 100 % mi zariadenie pri ostávajúcich dvoch percentách batérie hlásilo dobu zapnutého displeja 5 hodín a 40 minút, čo nie je až tak zlé. Huawei P40 má skvelé, kompaktné rozmery, tak sa tu musela zmestiť i menšia batéria a tento krok od výrobcu plne rešpektujem.

Konektivita: 5G je taktiež samozrejmosťou

Pokiaľ ide o konektivitu telefónu, v prvom rade spomeniem podporu pre najmodernejšie 5G siete, ktorá je však u nás zatiaľ zbytočná. Čo však zbytočné rozhodne nie je, je NFC, pomocou ktorého predsa zaplatíte v najrôznejších obchodoch.

Aha, nemáme tu služby od Google, takže sa môžete rozlúčiť s platením prostredníctvom Google Pay. A to je presne to, na čo celú dobu narážam. Aký by to bol parádny smartfón, keby vojna medzi firmou Huawei a USA nikdy nezačala. Čo sa dá už robiť.

Z lokalizačných služieb tu však nechýba staré známe GPS, spolu s A-GPS, GLONASS, Beidou či Galileo. Bluetooth je vo verzii 5.1 a vyznačuje sa veľmi nízkou spotrebou energie. Wi-Fi je tu dvojpásmová a pripojenie k 5 GHz sieti nerobilo najmenší problém, tak ako aj jej samotné používanie.

Telefonické hovory boli krásne čisté, obidve strany sa počuli zreteľne. Používanie mobilných dát (4G / 3G) mi nerobilo žiadne problémy.

Na záver by som chcel opätovne spomenúť, že slot, ktorý sa nachádza na spodnej hrane telefónu, podporuje buď dve nanoSIM karty, alebo jednu SIM v kombinácii so špeciálnou pamäťovou NM kartou.

Záverečné zhodnotenie: Kúpi si Huawei P40 vôbec niekto?

Ani trochu nepochybujem o tom, že nebyť obchodnej vojny medzi čínskym Huawei a americkou vládou by tento model bol ďalším bestsellerom v segmente tých špičkových fotomobilov. Pokiaľ však sú vašim primárnym zameraním parádne kamery, neváhajte a choďte do Huawei P40.

Ak však zároveň potrebujete všestranný smartfón, ktorý by ponúkal plnohodnotné funkcie, vrátanie možnosti platenia mobilom, určite sa obzrite po inom telefóne. Dobrou voľbou bude hociktorý model, ktorý opíšeme nižšie v sekcii konkurencia.

Batéria by mohla vydržať o niečo viac a v Huawei AppGallery by mohlo byť viacej aplikácií. Za to však taký parádny fotoaparát v smartfóne tak jednoducho nenájdete. Dizajn a sklenené prevedenie zadnej strany je taktiež úžasné, tak ako aj samotný výkon zariadenia, spolu s kompaktným AMOLED displejom.

V mojich očiach je Huawei P40 určený pre vášnivých milovníkov mobilnej fotografie. V mobile si fotky rovno aj upravíte a publikujete na sociálne siete. Koniec koncov, po pár týždňoch si na absenciu Google služieb aj zvyknete.

Konkurencia:

Samsung Galaxy S20

Hneď prvý, tvrdým konkurentom je Samsung Galaxy S20. Vďaka podobnej výbave fotoaparátov a taktiež prestížnemu dizajnu ide smartfón každoročne ruka v ruke s modelovým radom Huawei P. Tentokrát sa stretol s jeho náprotivkom Huawei P40.

Samsung Galaxy S20+ displej domovska obrazovka

Na zadnej strane sa taktiež nachádzajú hneď tri objektívy, pričom ten primárny má 64 MPx. Teleobjektív sa tiež vyznačuje trojnásobným optickým priblížením, pričom hybridný a optický zoom dovoľuje i väčšie priblíženie do diaľky.

Nechýba potom podpora až 8K videa. AMOLED displej má uhlopriečku 6,2 palcov, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Kapacita batérie sa zastavila na hodnote 4 000 mAh.

Xiaomi Mi 10

Z domáceho, čínskeho trhu, pochádza i ďalší, pomerne nový model, Xiaomi Mi 10. Ten oproti svojmu predchodcovi Mi 9 prináša mnohé, výrazné zmeny smerom vpred. Štyri objektívy na zadnej strane zaručujú určitú flexibilitu v oblasti mobilnej fotografie.

Primárny senzor má až úctyhodných 108 MPx. Prednej strane dominuje krásne zahnutý, 6,67-palcový AMOLED displej s rozlíšením Full HD+. Spomenieme aj kapacitu batérie, ktorá sa v tomto prípade zastavila na celkom slušnej hodnote 4 780 mAh.

Sony Xperia 1 II

Tretím, avšak určite nie posledným, zaujímavým konkurentom pre Huawei P40, je nová Xperia 1 II z dielne japonského giganta Sony. Ta okrem svojho kinematického, 6,5-palcového AMOLED displeja s nezvyčajným rozlíšením 3840 x 1644 pixelov, zaujme aj profesionalitou v oblasti fotoaparátov.

sony Xperia 1 II snimace fotoaparat

Tri objektívy pre hlavný fotoaparát sú pripravené preslávenou značkou Zeiss. Primárny snímač má rozlíšenie 12 MP a batéria sa vyznačuje kapacitou 4 000 mAh.

23.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+