MojAndroid

YouTube je asi najznámejšou platformou na streamovanie a zverejňovanie videí na svete. Zároveň je aj primárnym zdrojom zábavy pre veľký počet používateľov z rôznych krajín. Je tak veľmi otázne, či existuje platforma, ktorá by dokázala YouTube v týchto oblastiach tromfnúť.

S najväčšou pravdepodobnosťou nič podobné v najbližšej dobe existovať nebude, vďaka extrémne veľkej dennej popularite. Reč je totiž o jednej z najsťahovanejších aplikácií nielen pre operačný systém Android, ale aj pre iOS.

Čo ak však nemôžte si nainštalovať oficiálnu aplikáciu YouTube, respektíve hľadáte k tomuto alternatívu? Webový portál GizmoChina vybral zopár zaujímavých aplikácií, ktoré sú vlastne inak spracované appky YouTube a stojí zato si o nich niečo povedať.

YouTube Go

Pokiaľ váš Android smartfón nemá dostatok výkonu na to, aby prehrával videá v plynulom zmysle, mali by ste skúsiť odľahčený YouTube Go. Stále ide o oficiálnu appku od Google, no je obraná o niektoré funkcie, aby zbytočne telefón nezaťažovali.

Primárne sústredenie je na odladenosť, výkon zariadenia a taktiež sa myslelo aj na mobily s malým ukladacím priestorom. Zabalený APK súbor YouTube Go totiž zaberie približne 25 MB, čo svedčí aj o jeho nízkej, finálnej veľkosti po nainštalovaní do vnútornej pamäte zariadenia.

YouTube Go
YouTube Go
Developer: Google LLC
Price: To be announced
 • YouTube Go Screenshot
 • YouTube Go Screenshot
 • YouTube Go Screenshot
 • YouTube Go Screenshot
 • YouTube Go Screenshot
 • YouTube Go Screenshot

Appka má v sebe integrovanú dôležitú funkciu, ktorá je schopná šetriť dátami v prípade obmedzeného dátového balíčka. Používateľ navyše môže si zvoliť rozlíšenie videa ešte pred jeho spustením, ako aj pred stiahnutím na pozeranie v režime offline.

Poteší, že stiahnuté videá je možné posielať prostredníctvom Bluetooth alebo cez WiFi Hotspot za predpokladu, že na danom smartfóne je taktiež odľahčená verzia YouTube Go.

Aplikáciu je možné stiahnuť cez samotný Google Play, pokiaľ váš smartfón disponuje odľahčeným operačným systémom Android Go. V iných prípadoch musíte siahnuť po ďalšej alternatíve, respektíve je potrebné dostať YouTube Go do vášho telefónu odlišným spôsobom.

FlyTube

Ďalšou skvelou alternatívou k oficiálnej appke YouTube je FlyTube. Využijú ho najmä používatelia smartfónov, na ktorých nie sú nainštalované Google služby. Inštalovať ho teda budú najmä tí, ktorí si v nedávnej dobe zaobstarali model značky Huawei, respektíve HONOR.

Túto možnosť môžu zvoliť aj používatelia alternatívnych ROM, ktorí si z nejakého dôvodu nechcú doinštalovať Služby Google Play. Samozrejme, inštalácia je koniec koncov možná aj pre klasických “Androiďákov”.

FlyTube Youtube alternatíva

Hlavnou prednosťou FlyTube je režim picture-in-picture, ktorý zabezpečí prehrávanie videa v malom okienku, zatiaľ čo vy hráte hru, alebo používate inú aplikáciu na popredí. Medzi ďalšie skvelé výhody patria parádne možnosti personalizácie.

Do Google účtu sa je možné prihlásiť, avšak iba pre synchronizáciu vami sledovaného a uloženého obsahu. Appku je dostupná na stiahnutie pre zariadenia s Androidom z alternatívneho obchodu aplikácií Aptoide.

ProTube

ProTube je najlepšou alternatívou pre YouTube, vrámci operačného systému iOS. Ponúka synchronizáciu vášho obsahu, bez nutnosti prihlasovania sa do Google účtu. Navyše si môžete v nastaveniach appky predvoliť, v akom rozlíšení sa vám majú videá predom načítavať.

Režim picture-in-picture je ďalšou čerešničkou na torte. ProTube je určený iba pre používateľov zariadení značky Apple. Aplikáciu si stiahnete zo samotného App Store.

YouTube Vanced

Ďalšou alternatívnou k YouTube je starý známy YouTube Vanced. Ten sa z počiatku dal nainštalovať len na zariadenia so spraveným rootom, no dnes si vylepšené prostredie oficiálnej appky z Google môžete stiahnuť aj na mobily s uzamknutým bootloaderom a bez root prístupu.

YouTube Vanced Logo

Budete však potrebovať aplikáciu SAI, ktorá vám typ súboru YouTube Vanced (APKS) nainštaluje. Ak by ste chceli prihlásiť sa k vášmu Google účtu, potrebný je aj dodatok MicroG, ku ktorému sa taktiež dostanete v samotnom odkaze na stiahnutie.

Okrem vylepšeného vzhľadu prostredia, Vanced ponúka aj obmedzený počet reklám, povoľuje predom nastaviť si rozlíšenie, v ktorých sa videá budú automaticky prehrávať na WiFi a na mobilných dátach. Poteší tiež možnosť zapnutia titulok po tom, ako vypnete zvuk či už známy mód picture-in-picture, spolu s podporou pokračovania prehrávania médií na uzamknutej obrazovke.

Split APKs Installer (SAI)
Split APKs Installer (SAI)
 • Split APKs Installer (SAI) Screenshot
 • Split APKs Installer (SAI) Screenshot
 • Split APKs Installer (SAI) Screenshot
 • Split APKs Installer (SAI) Screenshot

NewPipe

NewPipe je ďalším užitočným, a zároveň aj posledným nástrojom v tomto výbere. Hlavnou prednosťou aplikácie je podpora pre Android TV a Android Box. Jednoduché používateľské rozhranie napomáha k zmenšenej spotrebe batérie a operačnej pamäte.

newpipe

Na reklamy v tejto verzii môžete zabudnúť. Podporované sú vysoké rozlíšenia HD, Full HD, 2K, 4K a aj 8K, tak ako aj prehrávanie videí a hudby na pozadí. NewPipe je určené pre používateľov smartfónov s operačným systémom Android. Stiahnutie je možné prostredníctvom tohto odkazu.

Pokiaľ to však je možné, rozhodne odporúčame používať základnú, oficiálnu aplikáciu YouTube, pochádzajúcu z Obchodu Play od Google. Reklamy sú tam ako zdroj drvivej väčšiny zárobkov pre tvorcov videí, ktorí námahou tvoria všetok obsah pre svojich divákov.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
 • YouTube Screenshot
 • YouTube Screenshot
 • YouTube Screenshot
 • YouTube Screenshot
 • YouTube Screenshot

Nižšie v diskusii pod článkom nám daj vedieť, akú alternatívu k YouTube používaš ty. Alebo sa spoliehaš na klasiku, respektíve video platformu priamo v prehliadači?

17.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+