MojAndroid

Zoznam YouTube Signature zariadení tvoria smartfóny, ktoré spĺňajú štandardy Googlu a ktoré podľa neho sprostredkujú najlepší zážitok z pozerania YouTube videí. Prvýkrát tento zoznam zverejnil po predstavení modelu Samsung Galaxy Note 9. Odvtedy sa rozšíril o ďalšie smartfóny a podľa portálu XDA-developers teraz pribudlo 5 nových modelov.

Motorola edge+ domovska obrazovka

Päť tohtoročných vlajkových modelov

Novými pridanými zariadeniami sú novinky Motorola Edge a Edge+, ktoré boli predstavené koncom apríla. Recenziu vlajkovej lode Motorola Edge+ ste si už na našich stránkach dokonca mohli prečítať. Do zoznamu sa dostali aj čínske vlajkové smartfóny OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro a juhokórejský model LG V60 ThinQ s duálnym displejom. Čo všetko museli smartfóny splniť, aby si vyslúžili odznak YouTube Signature zariadenia?

Podmienky pre získanie certifikácie:

  • HDR: Vďaka podpore vysokého dynamického rozsahu (HDR) budú ma YouTube videá dostatočne detaily a bohaté farby. HDR umožňujú smartfónu zobraziť širší kontrast farieb, či už je scéna snímaná v tmavom alebo jasnom svetle.
  • 360° video: Podpora 360° videí, ktoré boli zaznamenané vo všetkých smeroch. Pri sledovaní takéhoto videa môžete meniť pohľad na scénu v 360 stupňoch pomocou ovládacích prvkov na obrazovke alebo pomocou VR headsetu.
  • 4K dekódovanie: Podpora dekódovania 4K videa zabezpečí, že uvidíte Youtube videá v tom rozlíšení nielen na obrazovke smartfónu, ale aj na VR headset alebo externej obrazovke.
  • Vysoká frekvencia snímkov: Pre plynulosť zobrazenia prehrávaného  YouTube videa je nutná vysoká obnovovacia frekvencia displeja. Youtube v tomto smer vyžaduje frekvenciu minimálne 60 Hz. Niektoré súčasné smartfóny ale už majú aj režim displeja s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Príkladom je Samsung Galaxy S20 Ultra alebo Realme X50 5G.
  • Najnovšie kódeky videa: Aby mohli mať Youtube videá vysoké rozlíšenie pri 30% nižšej šírke pásma, tak je nutné, aby ich zariadenia dekódovalo s kódekom VP9 profilu 2.
  • DRM: Podpora DRM obsahu zabezpečí sledovanie plateného prémiového obsahu bez toho, aby rušili váš zážitok zo sledovania.
Náš tip
Dva roky žijeme s GDPR. Máme dôvod na radosť?
25.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+