MojAndroid

Založenie si Google účtu, respektíve e-mailu v službe Gmail je tak jednoduché, že by to dokázali i vaši starí rodičia. Navyše, je to zadarmo a s trochou snahy sa vám to podarí do niekoľkých minút. V tomto článku si zhrnieme všetky potrebné kroky na založenie nového účtu.

Prečo si založiť Google účet?

Dôvodov k vytvoreniu si Google účtu môže byť hneď viacero. Možno si prajete využívať pekný a priehľadný e-mailový klient či nahrávať YouTube videá. S určitosťou však vieme povedať, že ľudia si vytvárajú tieto účty kvôli tomu, že vlastnia smartfón s Androidom.

Ten totiž od úplného začiatku výrazným spôsobom o to žiada. Účet následne sprístupní plnohodnotný zážitok z používania. Taký Obchod Play by ste bez neho napríklad ani len nespustili.

Ako si najrýchlejšie založím účet?

Prvým krokom bude navštívenie stránky Gmailu. Je pritom jedno, či to budete robiť pomocou počítača alebo smartfónu. Tu kliknite na modrý text “Vytvoriť účet”. Teraz nastal čas na vyplnenie ďalších informácií o vás. Zadať môžete e-mail na obnovu. Ten poslúži v prípade, ak by vám niekto účet ukradol, alebo by ste zabudli naň heslo. Táto možnosť je však iba voliteľná.

google ucet navod

Ďalej vyplnte vaše ostatné osobné údaje. Medzi ne patrí napríklad meno a priezvisko či dátum narodenia. Nezabudnite ani na vytvorenie silného hesla a vymyslenie si vašej novej e-mailovej adresy. Pokračujte zadaním vášho telefónneho čísla. Po jeho potvrdení obdržíte bezplatnú SMS správu s číselným kódom, ktorý vložte do ďalšieho riadku, ktorý sa vám zobrazí na obrazovke. Pokračujte stlačením na tlačidlo “Overiť”. Na záver už len potvrďte, že súhlasíte s podmienkami.

Ako dlho máte Google účet vy?

Hotovo! Váš nový účet Google je vytvorený. Kroky sú mierené skôr pre používateľov na počítači, no kroky na smartfóne sú prakticky o tom istom. Ako môžete vidieť, nie je to absolútne žiadna veda. Ak patríte k dlhoročným používateľom Gmailu, nižšie v diskusii nezabudnite spomenúť, aký bol váš dôvod k založeniu účtu.

Náš tip
Ako zapnúť tmavý režim vo všetkých Google aplikáciách | NÁVOD

Náš tip
Gmail tiež dostane tmavý režim, Google na tom už pracuje

 • iChuj

  Bolo by fajn, keby Google používal národné domény (prípony) ako Microsoft pri outlooku či hotmaile. Otvorilo by sa viac možností. Takto veľa používateľov musí komoliť názvy svojich e-mailov a veľakrát ich používa skutočne len na manipuláciu android smatfónom a nie ako plnohodnotný e-mail. Tak isto si myslím že by Googlu neublížilo, keby sa do jeho služieb ako Youtube dalo prihlásiť aj e-mailom od iného poskytovateľa. Ale to by asi stratili úplnú kontrolu nad našimi klikaniami na nete.

  • Popíš aké možnosti by sa otvorili v prípade gmail.sk.
   Do služieb Google sa môžeš prihlásiť aj emailovou adresou od iného poskytovateľa.

   • kubo

    To napisal ze by si nemusel komolit nazvy mailovych adries. Lebo pri aktualnom stave je priam nemozne mat e-mail typu meno.priezvisko@gmail.com vsetky su uz vacsinou rozchytane

    • Dano

     Presne tak. Na outlook.sk som si mohol vybrať čo som chcel, na gmail.com všetko obsadené…

+