MojAndroid

Patríte medzi tých, ktorí pred spánkom pozerajú v posteli jedno YouTube video za druhým? Google tento váš zlozvyk samozrejme neprekáža, no aj napriek tomu sa rozhodli pridať do mobilnej aplikácie funkciu, ktorá vás na takéto trávenie času upozorní. Informuje web XDA-Developers.

Pôvodne sa o tejto možnosti diskutovalo, nakoľko sa v jednej z posledných verzií aplikácie podarilo objaviť zmienku práve o funkcii “Bedtime reminders“. Podľa webu The Verge však YouTube už prišlo s oficiálnym predstavením novinky, ktorá vám má šetriť cenný čas. Bedtime reminders bude fungovať ako každá iná funkcia, ktorej účelom je pripomínať vám rôzne aktivity. Napríklad aj to, že by ste si po istom čase mali dať od počítača či mobilu menšiu prestávku.

V rámci pripomienok v čase večierky si budete môcť nastaviť čas, kedy zvyčajne chodíte spať, respektíve sa pre vás začína spomínaná večierka. Okrem časového rozsahu si môžete taktiež zvoliť to, aby sa upozornenie zobrazilo až po dopozeraní videa. To sa môže hodiť, ak v posteli zvyčajne pozeráte kratšie videá na YouTube. Pri niekoľkohodinových streamoch už táto možnosť veľký zmysel nedáva. Nakoniec, upozornenie budete môcť odložiť o desať minúť alebo ho úplne vypnúť.

Funkcia by sa už dostáva do prvých zariadení v rámci aktualizácie aplikácie. A to ako pre zariadenia so systémom Android, tak aj iOS.

23.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+