MojAndroid

Vyzerá to tak, že v najbližších týždňoch sa stane z vlajkovej lode od Xiaomi prakticky limitovaná verzia. Pre vysoký dopyt v Číne Xiaomi sťahuje z menej výrazných trhov, medzi ktoré patrí aj Česká republika, vlajkové lode Mi 10 a Mi 10 Pro. Stane sa tak aj u nás?

Mi 10 a Mi 10 Pro
Prestanú sa Mi 10 a Mi 10 predávaj aj u nás?

Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro odchádzajú z Česka. Budú sa dať kúpiť u nás?

Portál Svět Androida najprv špekuloval, že dôvodom tohto rozhodnutia bude nízky záujem a vysoká cena, ktorá mohla spečatiť osud vlajkových lodí. Rovnaké ohlasy sa im dostávali aj z diskusii, kde ich čitatelia označovali tieto vlajkové lode za príliš drahé.

Áno, ak porovnáme minuloročnú Xiaomi Mi 9 a tohto ročnú hlavnú vlajkovú loď Mi 10 Pro, ten rozdiel je prakticky dvojnásobný. Mnohým používateľom sa zrejme neoplatí priplatiť až toľko za 5G, 108 MP fotoaparát a iné drobnosti. Avšak oficiálne vyjadrenie ich domnienky vyvrátilo.

Oficiálna distribútorská spoločnosť pre Českú republiku, Witty Trade, sa vyjadrila, že je to presne naopak. Po vlajkových modeloch Xiaomi Mi 10 je veľký dopyt a majú veľmi pozitívne ohlasy, ale problém je v Číne. Tam sú taktiež pozitívne ohlasy a vyzerá to tak, že prioritou pre hlavné vedenie Xiaomi je Čína a nie malá Česká republika.

Chcú sa totiž zamerať na uspokojovanie vysokého dopytu v ich rodnej krajine. Ďalej dodávajú, že smartfóm Xiaomi Mi 10 Lite bude aj naďalej v predaji a aj zakúpené modely Mi 10 budú naďalej podporované. Zo strany aktualizácií, aj zo strany oficiálnej servisnej podpory.

U nás je stále možné si obe tieto vlajkové lode zakúpiť.

Xiaomi Mi 10:

andreashop affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB Zelený
datart affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB Sivý
hej sk affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB Zelený
alza affiliate Xiaomi Mi 10 8/128 GB Sivý

Xiaomi Mi 10 Pro:

 

Na stanovisko ohľadom Slovenskej republiky sme sa už opýtali distribútorskej spoločnosti pre našu krajinu.

17.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+