MojAndroid

Huawei predstavil na svojej konferencii Huawei Developer’s Conference (HDC) najnovšiu verziu svojej nadstavby EMUI 11. Bude postavená na Androide 11, prinesie okrem iného aj Always On Displej, vylepšený dizajn, vylepšenú ochranu súkromia používateľov a lepší používateľský zážitok.

EMUI 11: Always On Displej

Nová verzia známej nadstavby EMUI prinesie vylepšený a krajší Always On Displej. Ak náhodou neviete o čo ide, tak Always On Displej vám zobrazuje čas, dátum, notifikácie a prípadne pár iných informácií na uzamknutej obrazovke. Využívajú ho OLED displeje, pretože len tie dokážu jednotlivo ovládať pixely. Huawei teraz prinesie krajší a upraviteľný Always On Displej, inšpirovaný maliarom Pieom Mondrianom. Always On Displej bude využívať plnú škálu žltej, červenej a modrej farby a bude na ňom možné zobrazovať aj fotografie.

Systém sa dočká aj nových animácií, ktoré vraj boli vyvinuté, aby znížili záťaž očí a mozgu. Veľa o tomto bode zatiaľ nevieme.

Vylepšená technológia pre vyššiu produktivitu používateľov

Huawei vylepšuje aj spoluprácu na viacerých obrazovkách, čo by malo zvýšiť používateľský komfort pri párovaní mobilu s počítačom. Po novom bude možné sledovať na jednom počítači až tri aktívne obrazovky smartfónov. To znie ako skvelá funkcia pre unudených vysokoškolákov na prednáškach, kedy budú môcť ešte efektívnejšie vykonávať multitasking.

Takéto spojenie má veľa využití – budete môcť využívať svoj tablet na videohovor a pri tom sa venovať práci na stolnom PC, jednoduchým pretiahnutím viete preniesť súbor z PC do tabletu a naopak. Pri video konferencii môžu používatelia pridávať komentáre do prezentácie, ktorá vám beží na tablete a podobne.

Lepšia produktivita vďaka nadstavbe EMUI 11
Lepšia produktivita vďaka nadstavbe EMUI 11

Ochrana osobných údajov, ktorá má aj certifikáciu bezpečnosti

Nadstavba EMUI mala aj v minulosti komplexný systém na ochranu používateľských dát, no teraz sa posunul o level vyššie. Nadstavba EMUI 11 získala najvyšší level ochrany CC EAL5+, ktorý uznávajú všetky svetové certifikačné autority. Taktiež dodržiava normy GDPR a GAPP (americká verzia GDPR). Nadstavba získala aj iné bezpečnostné certifikáty ako ISO 27701, ePrivacyseal a iné.

Zaujímavá je aj možnosť jednoduchého odstránenia citlivých dát ako poloha, čas a podrobnosti o zariadení pri prenose dát. EMUI 11 týmto dáva najavo, že je plne orientovaná na ochranu súkromia svojich používateľov. Taktiež slúži ako predpríprava na prípadný prechod pre novšie smartfóny Huawei zo systému Android na HarmonyOS.

Náš tip
Android 11 oficiálne tu: Sťahujte teraz pre tieto smartfóny
15.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+