MojAndroid

LG je asi jediným výrobcom, ktorý neustále poriadne experimentuje s dizajnom. Známe experimenty od LG sú napríklad tohtoročný LG Velvet, ktorý sa preslávil svojím kvapkovým dizajnom fotoaparátov. Spomínaný LG Velvet dostal tiež príslušenstvo, ktoré z neho urobí dvojdisplejový mobil – Dual Screen, ako alternatívu k otváracím mobilom, akými sú Huawei Mate Xs alebo Samsung Galaxy Fold.

Rovnako tak, aj LG G8X existovalo aj vo forme dvojdisplejového mobilu. Séria LG V mala už v roku 2015 dva displeje – spomíname na modely LG V10 a V20. Najnovší experiment je LG Wing, ktorý prináša to, čo sme tu ešte nevideli – otáčajúci displej.

LG Wing

LG Wing: Dizajn na prvom mieste, výkon na druhom

LG Wing určite zaujme svojím netradičným dizajnom. Čím však nezaujme je procesor, ktorý na jednu stranu ponúka slušný výkon, no na druhú stranu nie je vlajkový. Hovoríme o procesore Snapdragon 765G, ktorý sa vyskytol už skôr v modeli LG Velvet. Ďalej tu nájdeme 8 GB RAM, 256 GB vnútornej pamäte a 4 000 mAh batériu.

LG sa reputáciu tohto mobilu pokúsi zachrániť fotoaparátmi. Hlavný snímač má 64 megapixelov, ďalej tu nájdeme 13 MP ultra široký snímač a ešte jeden 12 MP ultra široký, veľko-pixelový snímač (tento názov si vymyslel LG, nie my). Netušíme, na čo má tento mobil dva ultra široké fotoaparáty, ale aspoň dôvod by sme našli. Jeden zo snímačov totiž môže natáčať video, kým ten druhý slúži len na fotenie.

LG spomína, že fotoaparát má aj funkciu Gimbal Motion Camera (slovenský preklad znie zle – niečo ako pohyblivá kamera s gimbalom, teda stabilizačným stojanom). Tá umožní použiť druhú obrazovku ako držiak.

Pár ďalších spomínaných foto/video možností sú: “joystick”, ktorý vám umožní nastaviť uhol kamery, mód Zamerania, ktorý zníži rozmazanie a otrasy, funkciu s názvom Nasleduj, ktorá bude zaostrovať na objekt v pohybe a vytvorí tak plynulejší záber a pohľad prvej osoby, ktorý umožní vytvárať rytmické a dynamické pohyby.

LG Wing: Druhá obrazovka

Druhá obrazovka má 3,9 ” palcov a obvykle sa skrýva za hlavnú obrazovku telefónu. LG spomína, že niektoré aplikácie podporujú obe obrazovky, ale obrazovky sa dajú používať aj zvlášť. Teda v jednej budete mať navigáciu a v druhej sa môžete hrať. Multitasking takto naberá nový rozmer. Vo videu LG taktiež ukazuje možnosť písania textovej správy a sledovania videa zároveň. Je to ako práca na dvoch monitoroch.

LG Wing

Čo však ostáva záhadou je počet podporovaných aplikácií. Časom by sa to malo zlepšiť, aj keď Android Authority spomína, že záujem nie je ani o už existujúce príslušenstvo LG Dual Screen. Možno je to tým, že mobily LG nie sú posledných pár rokov nejako obľúbené.

LG sa zrejme inšpirovalo u nedávno predstaveného Microsoft Surface Duo a spomína, že aj na LG Wing je možné vytvoriť odkaz, ktorý umožní spustiť zvolený pár aplikácii naraz. Teda jedna aplikácia sa otvorí na hlavnej obrazovke a druhá na sekundárnej obrazovke. Takto si naraz môžete vytvoriť kombináciu aplikácii email a kalendár, čo vám umožní byť produktívnejším používateľom.

LG sa zameralo aj na výdrž tohto mechanizmu a spomína, že by mal zvládnuť 200 000 otočení. Takéto číslo by ste dosiahli, ak by ste telefón otáčali 100 krát za deň, najbližších 5 rokov. Zadná strana hlavnej obrazovky je tiež vyrobená špeciálnym materiálom, ktorý odolá poškrabaniu a umožní ľahšie otáčanie obrazovky.

Technické špecifikácie LG Wing:

Displeje Hlavný:
6.8″ OLED
2,460 x 1,080 pixelov
20.5:9 pomer strán
60Hz obnovovacia frekvenciaSekundárny:
3.9″ OLED
1,240 x 1,080 pixelov
1.15:1 pomer strán
60Hz obnovovacia frekvencia
Procesor Qualcomm Snapdragon 765G
GPU Qualcomm Adreno 620
RAM 8GB
Pamäť a úložisko 128/256GB
microSD (do 2 TB)
Batéria 4,000mAh
Quick Charge 4+
Podpora bezdrôtového nabíjania
Fotoaparáty Hlavný:
64MP senzor, f/1.8, 0.8 μmSekundárny:
13MP ultra široký, f/1.9, 1.0 μm, 117 stupňovTerciárny:
12MP ultra široký, f/2.2, 1.4 μm, 120 stupňov, Gimbal Motion CameraSelfie:
32M, f/1.9, 0.8 μm
Konektivita Wi-Fi 5
Bluetooth 5.1
NFC
Operačný systém Android 10
Audio LG 3D Sound Engine
Bez 3,5 mm jacku
Rozmery a váha 169,5 x 74,5 x 10,9 mm
260g
Farby Aurora Gray, Illusion Sky

 

Konkurencia

Telefóny s otáčajúcimi obrazovkami sme tu ešte nemali, ale najbližšie k tomuto mobilu majú asi iné mobily s dvoma displejmi. Preto tu zaradíme skôr mobily s ohybnými displejmi než klasické mobily.

Microsoft Surface Duo

Prichádza celkom blízko k podobnosti s LG Wing. Má podobné funkcie akurát má vyšší výkon pod kapotou a iný dizajn. Nevýhodou môžu byť veľké okraje, vysoká cena a otázna dostupnosť.

Microsoft Surface Duo displejeMotorola razr

Má podobné rozmery ako LG Wing, ale má slabší procesor. Jej odolnosť je taktiež horšia, rovnako tak aj cena. Avšak je dostupná na Slovensku.

Motorola razr 5G vnutorny displej

Samsung Galaxy Fold

Jeden z prvých ohybných mobilov na svete vám umožní byť najproduktívnejším na Android zariadení vôbec. Nevýhodou môže byť dostupnosť, otázna výdrž, vyššia cena.

 

Dostupnosť LG Wing na Slovensku je nateraz otázna. Jej cena v zahraničí sa pohybuje na úrovni 900 dolárov, takže s cenou okolo 1000 € by mohla zavítať aj k nám.

16.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+