MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť LG ponúka v svojich tohtoročných vlajkových modeloch LG V60 ThinQ a LG Velvet voliteľný duálny displej. Ten zo smartfónov urobí podobné zariadenie ako je skladací Microsoft Surface Duo. Portál XDA-developers teraz informuje o videu, ktoré ukazuje chystaný smartfón LG Wing s atypickým duálnym displejom.

Náš tip
Redmi Note 9: Kvalita fotografií rapídne klesá, môže za to konštrukčná chyba

Duálny displej poslúži pre ovládacie prvky aplikácií alebo klávesnicu

Video pôvodne zverejnil portál AndroidAuthority a ukazuje smartfón pri navigácii v aute. Duálny displej je na smartfóne pripevnený v jeho strede pozdĺžne vo vertikálnej polohe. Vďaka tomu celé zariadenia pripomína lietadlo s krídlami. Práve to je dôvodom jeho pomenovania Wing (Krídlo). Zatiaľ čo hlavný displej smartfónu na videu zobrazuje spustenú navigáciu, tak na druhom displeji vidieť prvky pre ovládanie hudby a prijímanie hovorov. Vodič na videu s jeho pomocou dokonca príjme prichádzajúci hovor.

LG Wing duálny displej

Oficiálny obrázok zariadenia, ktorý unikol na internet, ukazuje ďalšie využitie duálneho displeja. Je na ňom možné zobraziť softvérovú klávesnicu. Zaujímavosťou je, že hlavný displej neobsahuje výrez a ani dieru pre selfie kameru. Tá by mohla byť umiestená v hornej časti konštrukcie druhého displeja. Displeje by mali byť spojené napevno otočným mechanizmom, ktorý používal napríklad mobilný telefón LG V9000 z roku 2006. Zariadenie nám tak trochu pripomína aj Siemens SK65.

Na LG Wing by mal mať exkluzivitu americký Verizon

Žiadne ďalšie informácie o smartfóne neboli zverejnené, ale predošlé úniky hovorili o čipsete zo série Qualcomm Snapdragon 700 s podporou 5G. Fotoaparát ma byť zložený z troch snímačov a hlavný snímač by mal ponúknuť rozlíšenie 64 megapixelov. Cena smartfónu by mohla byť v prepočte 713 eur. LG Wing bude predstavený v následujúcich mesiacoch a následne exkluzívne dostupný u amerického operátora Verizon. Či sa dostane aj na iné trhy, nie je momentálne známe.

Náš tip
Xiaomi chystá ďalší špičkový smartfón s TOP fotoaparátom a 144 Hz displejom
28.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+