MojAndroid

Séria smartfónov Redmi Note 9 patrí na trhu k zariadeniam s najlepším pomerom ceny a parametrov. Napriek nižšej cene majú jej fotoaparáty aspoň na papieri veľmi slušné hodnoty. Podľa portálu GizmoChina ich ale trápi konštrukčná chyba, ktorá znižuje kvalitu nimi vytvorených fotografií.

Náš tip
MIUI 12: Novú nadstavbu dostáva druhá vlna smartfónov Xiaomi a Redmi

Problémom je krycie sklo fotoaparátu

Smartfóny série Redmi Note 9 predstavila čínska spoločnosť Xiaomi začiatkom roka. Zákazníkom v nich ponúkla fotoaparát so štyrmi snímačmi usporiadanými do štvorca, ktoré sú kryté spoločným sklom. Práve to je príčinou konštrukčnej chyby, ktorá môže negatívne ovplyvniť výslednú fotografiu alebo snímané video. Podľa ohlasov na sociálnej sieti Twitter nie je toto sklo dostatočne prilepené k fotomodulu a vo veľa prípadoch sa pod neho dostali prachové častice.

Tie sú následne vidieť aj na výslednej fotografií. Pokiaľ sa raz prach dostane pod sklo, tak používateľ nemá možnosť, ako ho vyčistiť. Jedinou možnosťou by bolo rozobratie celého fotomodulu, čo znamená stratu záruky. Problém hlási viacero majiteľov modelov Redmi Note 9 a Redmi Note 9 Pro. Rovnaké usporiadanie snímačov používajú aj modely série Redmi 10X. U nich sa ale podobné problémy neprejavili.

Redmi Note 9 Pro defekt fotoaparátu

Xiaomi zlepší kontrolu pri výrobe, poškodení zákazníci majú smartfóny reklamovať

Na kritiku používateľov zareagoval už v júni generálny manažér pobočky Xiaomi v Indonézii, Alvin Tse. Tvrdil, že spoločnosť sťažnosti registruje a vylepší spôsob výstupnej kontroly smartfónov pri výrobe. Majiteľom poškodených zariadení poradil, aby navštívili autorizované servisné stredisko a reklamovali svoje smartfóny. Pokiaľ teda vlastníte smartfón série Redmi Note 9, tak si dôkladne na priamom svetle prekontrolujte, či sa pod sklíčkom fotoaparátu nenachádzajú prachové častice. Ak to tak je, tak zariadenie radšej reklamujte. V diskusii pod článkom sa môžete podeliť o vaše skúsenosti s týmto problémom.

Náš tip
Fitbit Versa 3, Sense a Inspire 2 oficiálne: Keď vám na zdraví naozaj záleží

 

27.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+