MojAndroid

Zariadenia Redmi Note už dlhodobo vedú rebríčky predajnosti u operátorov aj na Heureke. V minulosti mali silnú konkurenciu v podobe zariadení Huawei P Lite, no tento rok Lite séria stratila aplikácie Google a tak väčšina fanúšikov musela hľadať alternatívu. Vyzerá to tak, že ju našli v smartfóne Redmi Note 9 Pro.

Redmi Note 9 Pro opäť posúva latku strednej triedy o niečo vyššie. Tentokrát prišiel smartfón s 6,67″ IPS LCD obrazovkou s dierou na selfie kameru. Ďalším rozpoznávacím znakom tohto zariadenia je symetrické usporiadanie kamier v tvare štvorca. Tento štvorec je taktiež symetricky umiestnený v hornej časti obrazovky (rozmery od kamier ku okrajom sú do troch strán rovnaké). Určite zaujme aj schopnými objektívmi – 64 MP hlavná kamera, 8 MP ultra široká kamera, 5 MP makro a 2 MP hĺbková kamera. Selfie kamera má 16 MP. Batéria sa tiež nenechá zahanbiť so svojou kapacitou 5020 mAh a 30 W rýchlo nabíjaním. Znie to ako skvelá kombinácia, no nie?


Technické špecifikácie:

Operačný systém a nadstavba: Android 10, MIUI 11
Čipset: Snapdragon 720G (8 nm)
RAM: 6 GB
Úložisko: 128 GB, UFS 2.1
Rozmery a váha: 165,8 x 76,7 x 8,8 mm, 209 gramov
Displej: 6,67″, Full HD+, IPS LCD, HDR10, Gorilla Glass 5
Batéria: 5020 mAh
Nabíjanie: 30 W rýchlo nabíjanie
Fotoaparáty: 64 MP hlavný senzor f/1.9, PDAF,

8 MP ultraširoký f/2.2,

2 MP hĺbkový f/2.4,

5 MP makro f/2.4

Selfie: 16 MP f/2.5

Video: 4K 30/60 fps, 1080p 30/60 fps; gyro-EIS,
Konektivita: Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi (2,4 a 5,0 GHz), GPS: GLONASS, BDS, GALILEO,

Časti recenzie

Balenie: Výkonná nabíjačka a zaujímavé puzdro
Konštrukcia a dizajn: Pre mňa skoro ako tehla
Displej: IPS panel s dierou pre kameru a podporou HDR10
Odomykanie: Čítačka na nesprávnom mieste
Výkon a pamäť: Slabší procesor ako v Redmi Note 8 Pro
Systém: MIUI plné užitočných funkcií, ale aj reklám
Konektivita: Všetko, čo si želáte
Multimédiá: Prekvapivo schopný reproduktor
Fotoaparát: Zaujme, no neprekvapí
Konkurencia

Redmi Note 9 Pro 6/128 GB zelený
andreashop affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB sivý
datart affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB biely
hej sk affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB sivý
alza affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB zelený
mp3.sk affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB sivý

Balenie: Výkonná nabíjačka a zaujímavé puzdro

Výbava v krabici je viac menej štandardná, ale Xiaomi aj túto oblasť tento rok posunulo na nový level. Minuloročná stredná trieda, ale aj väčšina tohto ročných zástupcov strednej triedy aj dnes príde s 18 W nabíjačkou. Xiaomi sa prekonalo a prinieslo nám 30 W nabíjačku. Pre porovnanie minuloročná vlajková loď Xiaomi Mi 9 prišla len s 18 W nabíjačkou.

Redmi Note 9 Pro puzdro

V krabici taktiež objavíte čierne, takmer nepriehľadné silikónové puzdro. Opäť Xiaomi išlo proti zaužívaným konvenciám – priesvitné puzdro. Farba nie je jediná špeciálna vec na tomto puzdre. Jeho dizajn je navrhnutý tak, aby bolo vyvýšené na prednej strane a jeho okraje sú vyššie, než displej a celé zariadenie. To by malo garantovať ochranu displeja pred poškodením. Páči sa mi aj kryt USB-C konektora, chráni ho pred vodou aj prachom. Puzdro má však aj jednu nevýhodu – snímač odtlačkov prstov je zapustený hlbšie a niekedy vám tak prst naň správne nesadne.

Redmi Note 9 Pro Puzdro

Čo nájdete v krabici?

 • Telefón
 • Manuály
 • Nástroj na vybratie SIM karty
 • 30 W rýchlo nabíjačku
 • Čierne silikónové puzdro

Xiaomi vo vás nechá pozitívny dojem aj pri otváraní krabice a pri príslušenstve v nej. Opäť bonusové body pre Xiaomi.

Konštrukcia a dizajn: Pre mňa skoro ako tehla

Telefón je rozmerný a nemyslelo sa veľmi na ergonomiku. Má ostrejšie hrany než som očakával a je hrubý (takmer 9 mm). Samozrejme, chápem, že bolo potrebné nejako tam dostať tú 5000 mAh batériu, ale výrobca mohol ju implementovať inak. Recenzoval som aj Samsung Galaxy M21 so 6000 mAh batériou a ani som netušil, že je tam až taká veľká batéria. Nebolo to skrátka cítiť (áno aj vďaka plastovým materiálom, ale aj dobrou ergonómiou).

Ak sa pozriete na bočný rám, asi si poviete, že je to hliník. Nie je to tak, je to plast, ktorý vyzerá prémiovo. Je veľmi dobre spracovaný tak nebudete mať z neho pocit lacného plastu. Okrem zlej ergonómie toto zariadenie vyzerá fakt skvele.

Ako som spomínal na zadnej strane nájdeme fotoaparáty, ktoré sú symetricky umiestnené a mierne vytŕčajú z tela zariadenia. Telefón sa na stole a bez krytu kýve len mierne, povedal by som, že menej ako väčšina ostatných.

Na prednej strane nájdeme okrem displeja aj široký reproduktor na hovory. Jeho kvalita je skvelá a dokonca sa v ňom skrýva LED dióda. Oceňujem, že Xiaomi ju tam dokázalo strčiť.

Na ľavej strane už tradične nájdeme ovládacie prvky. Teda tlačidlá na zapnutie alebo vypnutie a tlačidlá na hlasitosť. V tlačidle zapnutia sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov, ktorá ma svojim umiestnením zaujala, no neskôr odradila. Odomykanie je totiž náročné, neskôr si povieme prečo.

Na vrchnej strane nájdeme druhý mikrofón a typickú vec pre smartfóny Xiaomi – infračervený port. Môžete ním už štandardne ovládať televízor, klimatizáciu a iné zariadenia.

Na spodnej strane sa nachádza USB-C konektor, reproduktor a 3,5 mm jack. Aj vďaka nemu to vyzerá, že zariadenia strednej triedy majú lepšiu výbavu, než väčšina vlajkových lodí.

Displej: IPS panel s dierou pre kameru a podporou HDR10

Určite budete so mnou súhlasiť, ak poviem, že Xiaomi prekonalo konkurenciu aj v tejto oblasti. Lepšie by bolo, už len keby použili AMOLED displej. Keďže niekde sa šetriť muselo, použili IPS LCD panel s dierou pre selfie kameru. Čo sa týka tejto diery, čakal som, že obrazovka bude mať problémy s podsvietením okolo kamery, ako to bývalo na prvých výrezoch, ale nestalo sa tak. Ak by sa to stalo, riešením by bolo prepnúť telefón do čiernej témy.

Ak si myslíte, že dierka nie je dobré riešenie a výrobca mal radšej použiť výrez, chápem vás. Dierka však vyzerá modernejšie, ale v skutočnosti zaberá rovnaké miesto, ako keby tam bol výrez.

Displej zaberá 84,5 % prednej strany zariadenia, čo je priemerná hodnota. Dierka teda nešetrí miesto tak, ako to môže na prvý pohľad vyzerať.

Páči sa mi podpora HDR10, vďaka čomu fotky a videá vyzerajú lepšie. Majú totiž väčší a realite sa blížiace podanie rozdielu farieb medzi najtmavšou a najsvetlejšou farbou.

Keďže som navyknutý na AMOLED panely, tak si želám, aby aj v sérii Redmi Note bol raz AMOLED. To by však prišlo na úkor iných komponentov.

Odomykanie: Čítačka na nesprávnom mieste

Som ľavák a to vysvetlí všetko, prečo nie som fanúšik tohto umiestnenia. Mal som dočinenia so zariadeniami, ktoré mali čítačku odtlačkov vzadu a v displeji a tie mi nevadili. Tie sú umiestnené dokonalo pre ľavákov aj pravákov.

Celý problém s umiestnením spočíva v tom, ako držíme zariadenie. Praváci majú na tlačidle zapnutia palec, kým mi ľaváci ho stláčame ukazovákom. Na takto umiestnené tlačidlo zapnutia sme si zvykli a nevadí nám, skrátka len používame iný prístup k stlačeniu tlačidla. Avšak tento iný prístup nefunguje až tak spoľahlivo na čítačke umiestnenej naľavo. Na čítačku umiestnime prst len jemne a aj to len z časti a tak ho má čítačka problém prečítať. Praváci na to položia palec a nemajú problém. Vyskúšal som si ju ako ľavák aj ako pravák a rozdiel je výrazný.

Zle umiestnená čítačka na Redmi Note 9 Pro
Zle umiestnená čítačka na Redmi Note 9 Pro

Čítačka je tiež pomalšia, ako väčšina čítačiek umiestnených vzadu alebo v displeji. Pravákom fungovala dobre, odomkla telefón na 10 z 10 pokusov. Mne ako ľavákovi len na 8 z 10.

Telefón však podporuje aj iné odomykania, ako napríklad odomykanie tvárou, ktoré funguje spoľahlivo.

Výkon a pamäť: Slabší procesor ako v Redmi Note 8 Pro

Presne tak, procesor je tu slabší asi o 10 % v porovnaní s predošlým Redmi Note 8 Pro. Zrejme aj v tejto sfére sa trocha šetrilo. Snapdragon 720G je v benchmarku AnTuTu slabší o 25 000 bodov. Redmi Note 8 Pro dáva okolo 300 000 bodov, kým Redmi Note 9 Pro len okolo 275 000 bodov. Poviete si, že na benchmarkoch nezáleží, ale telefón nie je najplynulejší a je to cítiť.

Ak hráte hry, nepocítite tam nedostatok výkonu. Fortnite aj PUBG na tomto mobile bežali spoľahlivo, bez výraznejšieho poklesu snímkovania. Rovnako nehrozí ani výrazné zohrievanie, len také mierne, ktoré zažívate aj pri nabíjaní telefónu. Nestane sa to, že by bol telefón horúci na dotyk alebo niečo podobné.

Z pohľadu bežného využívania systému, určite si všimnete zaváhania pri animáciách a prechodoch medzi aplikáciami. Multitasking je inak v pohode a Xiaomi nezatvára aplikácie veľmi agresívne, určite nie tak ako Huawei.

Páči sa mi aj to, že Xiaomi použilo v strednej triede pamäť typu UFS, konkrétne vo verzii 2.1. Donedávna bol štandard v lacnejších mobiloch a v strednej triede staršie eMMC 5.1. UFS zabezpečuje vyššiu rýchlosť pri načítavaní aplikácií a pri prenose súborov. Ja rozdiel vo výkone medzi eMMC a UFS rád vysvetľujem na príklade HDD a SSD v počítačoch a notebookoch. Pre tých, čo by mi radi pripomenuli, že HDD a SSD sú iné technológie, tak mne je to jasné.

Redmi Note 9 Pro prichádza so 64 GB alebo 128 GB vnútornou pamäťou, ale ak by vám to bolo málo, viete si ju rozšíriť microSD kartou, ktorej je tu venovaný vlastný vstup. RAM si nevyberiete, telefón prichádza len vo verzií so 6 GB RAM, čo je pre rok 2020 dostatok.

Systém: MIUI plné užitočných funkcií, ale aj reklám

Redmi Note 9 Pro má Android 10 a MIUI 11, čo je kombinácia, ktorú môžete mať radi alebo nenávidieť. Niekomu proste vadia nadstavby a úpravy od výrobcov. Ak je toto aj váš prípad, tak tento telefón nie je pre vás. Telefón získal počas recenzovania aktualizáciu, ktorá mala vylepšiť výkon a plynulosť systému, no výrazné zmeny som si nevšimol. S tou aktualizáciou dorazil aj májový bezpečnostný balíček, čo je aspoň niečo, aj keď tento telefón nepatrí medzi najlepšie udržiavané mobily.

Redmi Note 9 Pro MIUI 11
Známa lišta, ktorá sa však príchodom MIUI 12 zmení.

Ako som spomínal vyššie, pri prechádzaní systémom narazíte na menšie záseky animácií. Systém bol zrejme zle optimalizovaný, nemyslím si, že za to môže procesor. Videl som totiž aj slabšie telefóny s MIUI 11, ktoré ho zvládali rovnako alebo lepšie. Tu mi dajú zástancovia čistého systému za pravdu, že bez nadstavby by sa tomuto mobilu darilo lepšie. Existuje cesta, ako sa nadstavby zbaviť, ale tá je len pre skúsenejších a stratili by ste tak aj záruku.

Redmi Note 9 Pro čistenie reproduktora
MIUI vám pomôže vyčistiť reproduktor.

V nadstavbe MIUI sa skrýva kopec drobných funckií a vychytávok, ktoré mám na MIUI najradšej. Jedna špeciálna pre Redmi Note 9 Pro (na Mi 10 som ju nenašiel a na Mi 9 tiež nie) je možnosť Vyčistiť reproduktor. Páči sa mi, pretože asi týždeň dozadu som rozmýšľal nad tým, ako vyčistiť reproduktor, keď sa tam po roku používania dostane špina a prach. MIUI to vyriešilo tak, že telefón bude 30 sekúnd pri plnej hlasitosti hrať vysokofrekvenčný tón, ktorý rozvibruje reproduktorom a prach by mal vypadnúť.

Reklamy v systéme

Avšak MIUI je pri lacnejších telefónoch plné reklám. Presne to sa mi stalo už počas prvých minút používania telefónu, keď som si inštaloval aplikácie. Nainštalovaný antivírus od MIUI práve kontroloval aplikáciu a keď s tým skončil, objavila sa mi parádna reklama. Avšak reklamy je možné zrušiť, len musíte v každej aplikácii od Xiaomi nájsť tú možnosť a potvrdiť ju. Reklamy nájdete aj v jednej záložke prehliadača Mi Browser. Avšak aj tu sa dajú vypnúť. Jednoduchším riešením môže byť deaktivovanie ochrany od Xiaomi a používanie vlastného prehliadača, napríklad Google Chrome.

Konektivita: Všetko, čo si želáte

Redmi Note 9 Pro v tejto oblasti nevynechal nič. Má NFC, ktoré vám umožní platiť mobilom v obchode, má podporu oboch pásiem na Wi-Fi (2,4 GHz a 5 GHz) a aj spoľahlivé GPS.

Telefón podporuje dve SIM karty, takže ak patríte medzi ľudí, ktorí majú dve SIM karty, určite vás táto správa poteší. Kvalita signálu a hovoru bola skvelá, je tu veľmi dobrý reproduktor na hovory na prednej strane zariadenia. Skrýva sa v ňom aj mini LED dióda na upozornenia.

Redmi Note 9 Pro bok
Do mobilu strčíte dve SIM karty a microSD kartu súčasne.

Pre zaujímavosť, porovnával som príjem GPS signálu Mi 10 a Redmi Note 9 Pro v známej aplikácii GPS Test a Redmi z tohto testu vyšlo mierne na vrch. To aj napriek tomu, že nemá deklarovaný dvojpásmový GPS prijímač, ako Xiaomi Mi 10. V priemernom SNR dosahoval skóre 36, kým Mi 10 okolo 35.

Redmi Note 9 Pro spodná strana
Stále je tu prítomný 3,5 mm jack

Asi by to nebol mobil od Xiaomi, ak by nemal vstavaný infračervený port. Ten vám umožňuje ovládať mobilom rôzne domáce zariadenia, na ktoré by ste inak potrebovali niekoľko ovládačov. Môžete si spárovať set-top box, televízor alebo klimatizáciu. Skrátka asi všetko, čo má infračervený port a diaľkové ovládanie.

Redmi Note 9 Pro vrch
Na vrchu vidíte mikrofón a infračervený port, ktorý slúži na ovládanie vašich domácich spotrebičov.

Aby som nezabudol, telefón podporuje aj 3,5 mm slúchadlá. Zdá sa tak, že mobily strednej triedy v poslednej dobe ponúkajú viac možností, než vlajkové lode. Áno hovorím aj o sérii Mi, ktorá už viac než dva roky nemá 3,5 mm jack. Bohužiaľ trend odstraňovania tohto konektora je obľúbený aj u iných výrobcov. Mne osobne to nevadí, prešiel som už pred pár rokmi na Bluetooth slúchadlá.

Multimédiá: Prekvapivo schopný reproduktor

Na to, aké priemerné, aj keď celkom dobre hrajúce (hlavne po stránke čistoty a hlasitosti) zvyknú byť reproduktory, tento ma prekvapil. Basovú zložku niektorých piesní zahral pekne. Príliš silné basové skladby už nezvládol, ale miernejšie basy vám zahrá skvelo. Spev a vokály tiež zvláda skvelo.

Zaujala ma aplikácia na video, ktorá sa nachádza v MIUI nadstavbe. Má užitočné funkcie v prehľadnom spracovaní, takže vám nebude robiť problém pridanie titulkov do videa, ani ich úprava. To isté platí na rôzne iné nastavenia, ktoré nájdete vo vedľajšej ponuke. Okrem bežných funkcií ako zmena rýchlosti prehrávania či orientácie vám aplikácia umožní meniť jas videa, spôsob prehrávania, roztiahnuť na celú obrazovku alebo spustiť video v inom zariadení.

Tvrdenie, že mobily stredných tried sú asi najlepšie vybavenými sa opäť potvrdzuje aj v tom smere, že Redmi Note 9 Pro má ešte stále FM rádio. Aplikácia vyzerá moderne a má pár zaujímavých funkcií. Umožní vám nastaviť časovač, po akom čase sa má aplikácia vypnúť alebo vám umožní nahrávať práve počúvané rádio.

Veľmi pekná a prehľadná je aj aplikácia hudobného prehrávača. Umožňuje vám z práve prehrávanej skladby vytvoriť zvonenie, teda z istej časti len. Taktiež obsahuje ekvalizér a pokročilé možnosti nastavenia zvuku. Škoda len, že fungujú len pri slúchadlách zapojených cez 3,5 mm jack.

Fotoaparát: Zaujme, no neprekvapí

Redmi Note 9 Pro vás ma očariť svojou 64 MP hlavnou kamerou, 8 MP ultra širokým snímačom, 5 MP makro snímačom a 2 MP hĺbkovou kamerou. Všetky sú skôr priemerné, ale hlavná kamera vie urobiť pár pekných snímkov. Nečakajte tu žiadne špeciálne režimy a módy, skôr som rád, že telefón vie urobiť aspoň 4K video s 30 fps.

Ukážkové fotografie

Selfie fotografie sú fakt na dobrej úrovni. Aj portrét zvládol Redmi Note 9 Pro na vysokej úrovni (pár rozmazaných vlasov mu odpustíme, keďže takto nejako to zvládajú aj vlajkové lode). Páči sa mi vysoký dynamický rozsah fotiek.

Makro fotka, nič extra od nej nečakajte

Videá

Redmi Note 9 Pro dokáže natáčať videá v 4K rozlíšení pri 30 fps. Vo fullHD rozlíšení máte možnosť si vybrať 30 alebo 60 fps, no elektronickú stabilizáciu obrazu získate len pri 30 fps.

Batéria: Vydrží aj dva dni

Redmi Note 9 Pro má 5020 mAh batériu, ktorá vám v pohode vystačí aj na dva náročné dni. Rozmazná vás natoľko, že nebudete mať obavu o to, kedy a kde budete nabíjať svoj telefón. Ak príde čas na nabíjanie, telefón má v krabici 30 W nabíjačku, ktorá ho nabije za niečo viac než hodinu.

Redmi Note 9 Pro výdrž batérie
9 hodín zapnutej obrazovky zvládnete bez problémov

Ako prebieha nabíjanie z 0 na 100 %:

 • 15 min. 38 %
 • 30 min. 60 %
 • 45 min. 83 %
 • 60 min. 94 %
 • Plné nabitie: 1 hod. 14 min.

Sú to zaujímavé čísla, pretože počas prvých minút nabíjania telefón ťahá maximálny prúd z nabíjačky a neskôr ho obmedzuje. Zrejme je to kvôli šetreniu batérie z dlhodobého hľadiska, pretože rýchle nabíjanie poškodzuje batériu.

Konkurencia

Za rovnakú cenu zoženiete v tábore Xiaomi aj trochu starší Redmi Note 8 Pro. Ten ponúka vyšší výkon procesora, trochu menšie a ľahšie telo (avšak s menšou batériou o 500 mAh). Má približne rovnako výkonné fotoaparáty (na papieri sa špecifikácie zhodujú), akurát má lepšiu selfie kameru. Zaostáva však v batérii (4500 mAh) a rýchlosti nabíjania (18 W). Má snímač odtlačkov vzadu, čo je mnou preferované umiestnenie (ak ho nie je možné umiestniť do displeja).

Samsung Galaxy A51 ponúkne skvelý AMOLED panel, avšak bez HDR. Ponúkne čítačku prstov v displeji, menší otvor na selfie kameru a ľahké a kompaktné rozmery. Nevýhodou je však plastové telo, 4000 mAh batéria (avšak stále slušná kapacita), podpriemerne výkonný procesor a pomalšie nabíjanie. Fotoaparáty by mali byť približne na rovnakej úrovni.

Huawei P40 Lite znie ako férový konkurent. Má výkonnejší procesor Kirin 810, schopné fotoaparáty (aj keď občas preostrujú) a kompaktnejšie rozmery. Má však slabšiu 4200 mAh batériu, ale až so 40 W nabíjaním, nemá podporu Google aplikácií. Podporuje pamäťové karty, ale len so štandardnom NM, ktorý nie je mimo zariadenia Huawei rozšírený.

Redmi Note 9 Pro 6/128 GB zelený
andreashop affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB sivý
datart affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB biely
hej sk affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB sivý
alza affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB zelený
mp3.sk affiliate Redmi Note 9 Pro 6/128 GB sivý

Za požičanie smartfónu Redmi Note 9 Pro na recenziu ďakujeme spoločnosti Alza.

8.2

Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9 Pro opäť posúva úroveň toho, čo je možné v strednej triede. Určite vás zaujme svojim dizajnom, ktorý Xiaomi nazýva symetrický (je umiestnený presne v strede hornej časti). Má skvelé 30 W nabíjanie a 5020 mAh batériu. Telefón si stále udržiava 3,5 mm jack a tento rok získal skvelý vibračný motorček a určite vás zaujme aj kvalitný reproduktor, ktorý sa sem-tam nebojí ani bassov. IPS LCD panel je veľmi dobrý a podporuje aj HDR, ale ocenil by som AMOLED. Slabinami tohto mobilu sú čítačka prstov, ktorá je umiestnená v tlačidle zapnutia telefónu, čo pre ľavákov (ako ja) je veľmi nepohodlné riešenie. Telefón musel kvôli veľkej kapacite batérie zhrubnúť a pribrať na váhe, čo sa mi tiež veľmi nepáči. Po pár minútach testovania som v systéme narazil na reklamy, čo ma veľmi nepotešilo. Procesor je v porovnaní s minulou generáciou (Redmi Note 8 Pro) mierne oslabený, pretože ponúka asi o 10 % menej výkonu. Je to v systéme cítiť, ale tu skôr upodozrievam horšiu optimalizáciu, ktorá spôsobuje záseky a spomalenie animácií pri prechodoch medzi aplikáciami.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Dlhá výdrž batérie
 • Vibračný motorček
 • LED diódka na notifikácie
 • IPS panel s HDR
 • Slušný repproduktor
 • Celkovo veľmi dobré fotoaparáty

 • EIS len na 1080p 30 fps
 • Reklamy v systéme
 • Umiestnenie čítačky prstov
 • Nižší výkon než Redmi Note 8 Pro
 • Zlá optimalizácia systému
22.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+