MojAndroid

Povedal by som, že rad “Lite” od Huawei zožal za posledné roky ešte väčší úspech, ako samotné vlajkové modely. Minimálne v počte predajov sa tomuto výrobcovi podarilo prekonať drvivú väčšinu zariadení nižšej až strednej triedy. Otázkou však je, či tieto úspechy zopakuje aj novinka. Toto je recenzia smartfónu Huawei P40 Lite.

Recenzia Huawei P40 Lite: Parametre

KomponentNázov / hodnota
ProcesorKirin 810 (7 nm)
Operačná pamäť6 GB
Ukladací priestor128 GB
Displej6,4 palcov, IPS, 1080 x 2340 pixelov, pomer strán 19,5:9
Zadné fotoaparáty48 MP (f/1.8) + 12 MP (f/2.4) ultra širokouhlý + 2 MP (f/2.4) makro + 2 MP (f/2.4) bokeh
Predný fotoaparát16 MP (f/2.0)
Operačný systémAndroid 10 + EMUI 10 (s absenciou služieb od Google)
Batéria4 200 mAh (40 W nabíjanie)
Konektivita4G LTE, Bluetooth 5.0, WiFi, NFC, USB-C, USB OTG, GPS, Glonass, 3,5 mm audio jack, skener odtlačkov prstov, hybridný slot na nanoSIM a NM pamäťová karta

Nemôžem zabudnúť napríklad na Huawei P8 Lite, P9 Lite, P10 Lite, P20 Lite či P30 Lite ktoré z pultov predajcov mizli jedna radosť. Teraz, v tomto obtiažnejšom období, kedy Huawei nemôže vo svojich zariadeniach používať služby od Google, sa mnohí pochopiteľne rozhodnú pre inú alternatívu.

Dá sa však vyžiť bez Google služieb? Dokážu samotné vlastnosti nami práve otestovaného Huawei P40 Lite vynahradiť mnohé neduhy? Dočítate sa v práve začínajúcej recenzii.

Recenzia Huawei p40 Lite je rozdelená na niekoľko častí:

Balenie: Nezabudlo sa na slúchadlá

Samotná škatuľka v bielej farbe vás na začiatok osloví iba samotným názvom telefónu. Po jej otvorení okrem smartfónu zbadáte aj rozmernú, 40 W nabíjačku, spolu s klasickým USB-C káblom na nabíjanie a prenos dát.

Na obrazovke smartfónu už bola nalepená ochranná platová fólia, čo rozhodne poteší. Dobrú náladu spravia aj pribalené, káblové slúchadlá s 3,5 mm audio jack koncovkou a integrovaným mikrofónom.


Nehrajú zle, no pravdepodobne budete využívať nejakú svoju vlastnú alternatívu. Samozrejmosťou je aj sponka na vyberanie slotu na dve nanoSIM karty, respektíve kombináciu microSD a nanoSIM. Vo vašom prípade bude dostupná aj nevyhnutná technická dokumentácia a návody.

Konštrukcia a dizajn: Niečo mi to pripomína

Už po prvom uchopení mi bolo jasné, že ide o pohľadné zariadenie, no na druhú stranu som okamžite vedel, že mám čo dočinenia s lacnejším telefónom. Narážam na plastové hrany, plastovú zadnú stranu a vlastne aj celú konštrukciu, okrem skleného displeja a sklíčka, chrániaceho zadné fotoaparáty.

Telefón je však poskladaný dobre a rozhodne nebudete mať pocit, že ide o lacný mobil z pred pár rokov. Hneď zo začiatku by som vyzdvihol umiestnenie prednej “selfie” kamery, ktorá sa nachádza v ľavom hornom rohu obrazovky, v takzvanom “hole-punch”. Za mňa ide o skvelé riešenie pre výrez.

Huawei P40 Lite zadná strana
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okolo displeja sa nachádzajú minimálne rámčeky. Teda, hľadiac aspoň na to, že ide o smartfón strednej triedy. Spomínané plastové boky telefónu sa snažia napodobniť lesklý kov, čo sa vlastne aj podarilo. Vyzerá to aspoň za mňa veľmi dobre.

  • Rozmery: 159 mm x 76 mm x 8,7 mm
  • Hmotnosť: 187 gramov

Na hornej strane nájdeme iba malú dierku, v ktorej je umiestnený sekundárny mikrofón. Ten primárny sa nachádza na spodku, spolu s USB-C portom a hlavným reproduktorom. Ten druhý, slúžiaci na telefónne hovory, je ukrytý v drobnej mriežke nad displejom.

Huawei P40 Lite horná strana
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pravý bok je okupovaný tlačidlami hlasitosti a tlačidlom zapínania, respektíve vypínania. Má taký zvláštny tvar a je umiestnený nezvyčajne hlboko. Je tomu tak z jedného praktického a užitočného dôvodu. Nachádza sa tu totiž integrovaný skener odtlačkov prstov, o ktorom si niečo povieme v inej časti recenzie. Predom spomeniem, že sa bude v tomto smere iba chváliť.

Druhá, ľavá strana je takmer ničím nerušená. V jej vyššej časti si svoje miesto našiel slot na SIM a pamäťové karty.

Huawei P40 Lite predná strana
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prejdime však teraz na zadnú stranu. Tá je v tomto prípade biela a tvorí ju plast, náchylný na škriabance a rôzne nečistoty. Tie sú však na bielom podklade takmer neviditeľné, no viac svetla ich stále dokáže odhaliť.

V ľavej hornej časti sa potom nachádza štvorcový modul s trojicou kamier. Hmm, aký telefón mi to len pripomína. Žeby niektorý z dielne amerického Apple? Zrejme, nie som si istý…

Recenzia Huawei P40 Lite: Displej, klasika lacnejších smartfónov

Prednej časti Huawei P40 Lite dominuje 6,4-palcový IPS LCD displej s rozlíšením 1080 x 2310. Keď som prešiel z podstatne lepšieho a drahšieho Huawei P40, “Lite” verzia mi prišla o obrovský kus väčšia. Keď som ho však porovnal so svojim vlastným Xiaomi Mi 9, veľkostné rozdiely boli minimálne.

Huawei P40 Lite domov
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei je iba o čosi hrubší, kvôli väčšej batérii. Vráťme sa však naspäť k obrazovke. Tá na prvý pohľad nevyzerá zle, no nemožno ju porovnávať s tou na P40, respektíve na Mi 9. Pozorovacie uhly sú horšie, tak ako aj podanie farieb, maximálny jas či celkový dobrý pocit z displeja.

Treba na to však hľadieť z tej lepšej stránky. Keďže ide o telefón strednej triedy, tento displej je nanajvýš priemerný a mal som možnosť testovať aj modely s podstatne horšími zobrazovačmi. Najhoršie boli situácie, kedy som sa nechcene dotýkal okrajov obrazovky.

Huawei P40 Lite jas
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Displej reagoval iba na môj neúmyselný, bočný dotyk, namiesto tých, napríklad v jeho strede. Tým pádom som sa nedočkal žiadnych reakcií od smartfónu, až dokým som nechytil mobil do rúk iným spôsobom. Prišlo mi to veľmi otravné, no treba sa s tým naučiť žiť. Za zvláštne reagovanie na viaceré dotyky dávam obrazovke palec dole, no nevravím, že by jej kvality boli nejaké mizerné, to určite nie.

Odomykanie: Najrýchlejší skener odtlačkov, s akým som sa stretol

Už niekde na začiatku recenzie som spomenul, že skener odtlačkov prstov, umiestnený v pravom boku zariadenia, je extrémne milé prekvapenie. Nuž, je tomu skutočne tak. Úprimne, rýchlejšiu čítačku odtlačkov som ešte nepoužíval.

Huawei P40 Lite nastavenia
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Telefón je po priložení prstu odomknutý doslova za zopár milisekúnd. Existuje aj možnosť odomykania tvárou, no tú som po krátkej dobe úmyselne vypol, pretože trvalo to podstatne dlhšie, ako odomykanie jednoduchým a prostým ťuknutím na odomykacie tlačidlo, v ktorom je vlastne čítačka odtlačkov integrovaná.

V tme bolo telefón prakticky nemožné odomknúť a čas tohto procesu bol trochu zdĺhavejší aj počas denného svetla. Samozrejme, v každom prípade je potrebné mať nastavené i základný typ zabezpečenia, v podobe PIN kódu, hesla či vzoru.

Výkon a pamäť: Nič extra nečakajte, výkonu je však dosť

Vo vnútri smartfónu Huawei P40 Lite sa nachádza procesor HiSilicon Kirin 810, ktorý má osem jadier a maximálnu frekvenciu 2,27 GHz. Spolu s grafickým akcelerátorom Mali-G52 MP6 odvádza skvelú prácu, najmä pokiaľ ide o bežné, každodenné úkony.

V tomto ohľade je telefón skutočne skvelý a sťažovať si bude naozaj málokto. Keď si ho však porovnám s mnou nedávno testovaným Huawei P40, prostredie nie je až také plynulé a otváranie jednotlivých aplikácií trvá mierne dlhšie, no nemôžem to takto brať.

Huawei P40 Lite zadná strana
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Klasická P40 je predsa úplne o niečom inom a vzhľadom na to, že ide o zariadenie strednej triedy, musím jeho výkon ohodnotiť veľmi kladne. Na pravidelné hranie hier by som však Huawei P40 Lite neodporúčal, keďže načítavanie prebiehalo o čosi dlhšie.

Plynulosť hry taktiež nebola na najvyššej úrovni a tento smartfón je určený len na príležitostné hranie. Nevravím, že nič náročné nezvládne, no z drahších modelov budete mať podstatne lepší pocit a celkový zážitok. 6 GB operačnej pamäte je plne dostatočných a určite ju nikdy celú nezaplníte.

Huawei P40 Lite antutu

Otvorené na pozadí môžte mať nespočetné množstvo aplikácií a nič si nevšimnete, pretože operačný systém ich aj tak sám vypne. A to je jednou zo všeobecných nevýhod celého systému s nadstavbou EMUI. O tom si však povieme niečo neskôr.

Na používateľské dáta je prichystaných hneď 128 GB interného úložného priestoru, ktorého nikdy nie je dosť. Nenároční ho však iba s veľkou obtiažou dokážu zaplniť do polovice. Tým náročnejším poslúži aj slot na microSD kartu.

Optimalizáciu softvéru však hodnotím vcelku kladne, animácie priam zasekané v žiadnom prípade nie sú. Výsledok, dosahujúci skoro 300 000 bodov v AnTuTu Benchmark je priam úžasný. Pred pár mesiacmi takým výkonom nedisponovali ani niektoré vlajkové lode.

Fotoaparáty: Na nočné fotografie to nebude

Huawei P40 Lite dokážete rozpoznať najmä podľa jeho zadnej strany, respektíve jeho štvorcového modulu s fotoaparátmi. Osobne mi totiž hrozne pripomína iPhone. Hlavný snímač má rozlíšenie 48 MP a svetelnosť f/1.8. Nechýba ani sekundárny, 8 MP senzor s ultra širokouhlým uhlom záberu a clonou f/2.4.

Je tu aj 2 MP fotoaparát na zmeranie hĺbky ostrosti a následné korektné rozmazanie pozadia za objektami v portrétovom režime. Jeho svetelnosť sa zastavila na hodnote f/2.4. Kvarteto uzatvára 2 MP makro kamera s clonou f/2.4. Na prednej strane v “hole-punch” v ľavej hornej časti displeja je ukrytá i 16 MP “selfie” kamerka, ktorej svetelnosť činí f/2.0.

Huawei P40 Lite kamery
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Fotografie, vyhotovované počas denného svetla vyzerajú samozrejme veľmi dobre. Je očividne, že im napomáha aj istá forma umelej inteligencie, respektíve prechádzajú post-processingom ešte pred ich uložením.

Keď si porovnáme obrázky z primárneho a ultra širokouhlého senzoru, zistíme, že tie z druhého spomínaného objektívu sú o čosi tmavšie a farebné podanie je taktiež trošku odlišné. V oboch prípadoch však výsledky chválim.

Huawei P40 Lite foto
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Po západe slnka snímače začnú ukazovať svoju slabšiu stránku. Ak scénu osvetľuje nejaké dostatočne silné, umelé svetlo, nejde o nič hrozné, práve naopak. Povedal by som, že takéto fotografie sú vzhľadom na cenu ešte priam nadpriemerné.

Na nočné fotky však tento telefón stavaný rozhodne nie je. Video je možno natáčať v rozlíšení Full HD pri snímkovej frekvencii 30 fps. Poteší aj veľmi slušná predná kamera na občasné “selfies”. Žiaľ, teleobjektív sa tu nenáchaza žiaden a spoliehať sa je potrebné výhradne na digitálne priblíženie. So stabilizáciou obrazu taktiež nepočítajte. Automatické preostrovanie však funguje fajn.

V rozšírených možnostiach som našiel režim noc, ktorý ani z ďaleka nie je taký skvelý, ako na Huawei P40, avšak ujde. Pro režim využijú predovšetkým nadšenci mobilného fotografovania.

Testovacie fotografie:

Predný fotoaparát:

Testovacie video:

Recenzia Huawei P40 Lite: Operačný systém je o zvyku

Na Huawei P40 Lite je nainštalovaný Android 10, v kombinácii s používateľskou nadstavbou EMUI 10. Tú si určite mnohí pamätajú aj zo zopár ročných modelov tohto výrobcu. Musím uznať, že za tie roky prešla skvelým vývojom vpred, a zároveň si ponechala svoje viaceré charakteristické črty.

Vzhľad domovskej obrazovky je už ikonický pre tieto novšie telefóny od Huawei, respektíve dcérskej spoločnosti HONOR. Zo začiatku tu nenájdete žiadne menu s nainštalovanými aplikáciami. Z predvolených nastavení sa totiž všetko ukladá priamo na plochu. Existuje však možnosť zapnutia spomínaného menu, pre ktoré som sa zo svojho vlastného zvyku ihneď rozhodol.

Hneď musím podotknúť, že z aplikácie Slack som za dobu testovania nedostal jedno jediné upozornenie, a práve kvôli tomu som prehliadol obrovské množstvo správ od kolegov. Hral som sa aj s nastaveniami upozornení a v správcovi batérie, kde sa povoľuje aktivita jednotlivých appiek na pozadí.

Všimol som si, že problémy boli iba v prípade aplikácie Slack, z Facebook Messengra či Instagramu som dostal notifikácie prakticky vždy. Možno si hovoríte, že som mal skutočne niečo zle nastavené, no ten istý prípad platí aj pre Huawei P40, kde sa to dialo taktiež. Skúšal som čo sa dalo, no nič mi vyriešiť tento problém nepomohlo.

Pokiaľ ide o absenciu služieb od Google, pre mnohých pôjde o výrazný problém. Všetci sme predsa zvyknutí na Obchod Play, v ktorom nájdeme pravdepodobne všetko, čo potrebujeme.

Zvykať si na nový obchod s aplikáciami je ťažké, no pár mesiacov sa v ňom ako doma cítiť rozhodne nebudete, najmä pokiaľ ste si v tom vašom predošlom zakúpili aj nejaké tie appky. Do Huawei smartfónu ich tak dostanete hrozne ťažko, respektíve vôbec.

Prvé, čo som po prvotnom nastavení smartfónu spravil, je otvorenie Huawei AppGallery a vyhľadávanie pre mňa tých najzákladnejších aplikácií, ako Messenger, Facebook, Instagram či Slack. Na moje počudovanie sa ani jedna zo spomínaných aplikácii v tomto obchode nenachádza. Inak povedané, nenájdete tu skoro nič, čo by vám bolo známe.

Rozhodol som sa teda pre inštaláciu alternatívneho obchodu s aplikáciami. Osobne si myslím, že napríklad taký Aptoide dokáže aspoň čiastočne zastúpiť ničím nenahraditeľný Google Play.

Problémy môžu spôsobovať napríklad také typy aplikácií, ktoré by mali byť vždy aktualizované na najnovšej verzii. Nový update tak nenainštalujete pohodlne cez Obchod Play, ale musíte čakať, kým dostane do alternatívneho obchodu, respektíve je nutné ručne inštalovať APK súbor.

Reč je napríklad o appkách pre mobilné bankovníctvo, ktoré však našťastie pomaly, ale isto pribúdajú aj do samotného Huawei AppGallery. Čo ma však v tomto obchode najviac zarazilo, je cena niektorých aplikácií. Napríklad takú chatovaciu platformu Discord si nainštalujete za slušné 9,89 €. Mimochodom, ako môžete vidieť na poslednom obrázku, občas sa zblblo určovanie polohy a aktuálna poloha mohla vyzerať aj takto.

Batéria: Veľká kapacita, bleskurýchle nabíjanie

Batéria s kapacitou 4 200 mAh bola pre mňa počas testovania veľmi milým prekvapením. Radosť mi nerobila ani tak jej výdrž, ako samotná rýchlosť nabíjania. Telefón bude s ľahkosťou nabitý už do hodiny. Pokiaľ zvyknete nabíjať ešte s nejakými percentami navyše, môžete sa spoľahnúť na to, že k nabitiu dôjde doslova už za zopár minút.

Huawei P40 Lite batéria

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

  • 15 minút: 44 %
  • 30 minút: 74 %
  • 45 minút: 91 %
  • Približne 57 minút: Plné nabitie

Zariadenie vydrží menej náročnému používateľovi aj ľahko cez dva dni. Bežne však budete nabíjačku hľadať každý druhý deň. Samozrejme, pokiaľ budete telefón naplno využívať, o doplnenie energie si požiada už po pár hodinách. V závislosti od náročnosti procesov sa dočkáte doby zapnutí displeja od šesť do deväť hodín, čo patrí k nadpriemeru.

Huawei P40 Lite je tak spoločníkom na dlhšie chvíle. Ani raz som čo sebou nikam nebral nabíjačku či powerbanku, pretože som vedel, že smartfón jednoducho vydrží bez nabitia dlho. V samotných nastaveniach si môžete zapnúť rôzne režimy, ako výkonný, šetriaci či ultra šetriaci.

Konektivita: Zvláštne problémy s 5 GHz WiFi

Ako každý moderný smartfón strednej triedy, aj tento ponúka WiFi s podporou pásma 5 GHz, WiFi Direct, Hotspot, Bluetooth 5.0 Low Energy, GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, NFC či USB-C port, spolu s 3,5 mm audio jack konektorom na drôtové slúchadlá.

Huawei P40 Lite slot
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nuž, spomínaná 5 GHz WiFi v tomto prípade nefungovala vôbec ideálne. Po pripojení k tomuto typu siete som bol svedkom nekonečného načítavania stránok, až dokým časový limit nevypršal. Bolo to veru záhadné a neviem povedať, kde môže byť chyba.

Huawei P40 Lite porty
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

2,4 GHz sieť však už našťastie fungovala absolútne bezproblémovo. Pokiaľ ide o kvalitu hovorov a 4G mobilné dáta, všetko prebiehalo bez ťažkostí a druhá strana sa na kvalitu hovoru nesťažovala, tak ako ani my na zvuk z ich strany. Používanie mobilných dát je v poriadku, pracujú tak, ako samozrejme majú.

Recenzia Huawei P40 Lite: Záverečné zhodnotenie

Huawei P40 Lite je tohtoročným zástupcom veľmi populárneho modelového radu čínskeho giganta. Tentokrát sa však posnaží bez prítomnosti služieb od Google získať obľúbenosť u ľudí, ktorí chcú dobre vybavený smartfón za málo peňazí.

Práve tento fakt mu cestu poriadne znepríjemní, pretože drvivá väčšina používateľov Android smartfónov je už s určitosťou zvyknutá na klasické prostredie Obchodu Google Play, na appky v ňom a určite si niektorí aj niečo z tohto obchodu zakúpili.

Huawei p40 Lite
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Teraz to však na zariadeniach značky Huawei mať nebudete, čo dokáže odradiť. Úprimne, ani by som sa vám nečudoval, keby vás absencia Google služieb dokonca aj odradila. Ide o skvelý telefón, ktorý dobre fotí, má pekný dizajn, veľmi slušnú výdrž batérie a potenciál stať sa tohtoročným bestsellerom, no podľa môjho názoru sa už tak nikdy nestane.

Teda, iba žeby nastal nejaký zvrat v kauze Huawei a USA. Pokiaľ ste dlhoročným fanúšikom značky a nevadí vám inštalácia aplikácií z externých zdrojov a prostredie nadstavby EMUI, absolútne nevidím problém, prečo by Huawei P40 Lite nemal byť tým správnym smartfónom práve pre vás.

Huawei P40 Lite zadná strana
Recenzia Huawei P40 Lite: Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak sa vám páči jeho výbava, hľadáte lacný mobil so slušným fotoaparátom a hlavne poriadnou batériou s bleskurýchlym, 40 W nabíjaním, choďte do toho. Časom si na neprítomnosť Google určite každý zvykne, no prechod bude z počiatku pre niektorých náročný.

Koniec koncov, ani Google nie je nenahraditeľný a šikovní používatelia si rýchlo nájdu vhodné alternatívne riešenia pre ich služby.

Recenzia Huawei P40 Lite: Konkurencia

Samsung Galaxy A51

Hneď na začiatok by som do konkurencie zaradil zariadenie značky Samsung. Konkrétnejšie som sa rozhodol pre model Samsung Galaxy A51, ktorý v aktuálnom roku dominuje v segmente smartfónov strednej triedy. Má 6,5-palcový displej s rozlíšením 2400 x 1080 pixelov, 4 GB RAM, 128 GB internej pamäte, 48 MP hlavný fotoaparát, spolu s ďalšou trojicou objektívov a 4 000 mAh batériu.

Samsung Galaxy A51

Vyzdvihnúť môžem aj pekný dizajn, ktorý podčiarkuje moderné prevedenie prednej kamery. Nachádza sa tu totiž displej typu Infinity-O. Tak ako aj v prípade ďalších, nižšie spomínaných telefónov, aj tento samozrejme podporuje všetky služby od Google, čo je iba ďalšou výhodou, oproti práve recenzovanému Huawei P40 Lite.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Xiaomi Redmi Note 9 Pro je konkurenciou z domovskej Číny. Prináša veľký, 6,67-palcový displej s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov, hneď 6 GB RAM či 128 GB interného úložného priestoru na všetky používateľské dáta. Batéria má skvelú kapacitu 5 020 mAh, čím dokáže prekonať Huawei P40 Lite.

Redmi Note 9 Pro

Ďalšou výhodou je primárny fotoaparát s rozlíšením 64 MP, spolu s procesorom Snapdragon 720G, ktorý sa postará o naozaj plynulé používanie bez sekania. Bezpečnostný prvok, v podobe skenera odtlačkov prstov, nájdete v odomykacom tlačidle rovnako, ako v prípade nášho Huawei P40 Lite.

Menej výrazným bonusom je na záver i podpora rôznych vibrácií, ktoré si môžete nastaviť pre notifikácie z rôznych aplikácií. Vždy tak budete vo vrecku vedieť, dokiaľ vám chodia upozornenia.

Motorola Moto G Pro

Na záver by som rád spomenul a smartfón legendárnej značky Motorola. Reč je o modeli Motorola Moto G Pro, ktorý sa začal u nás predávať iba nedávno. Má 6,4-palcový displej s rozlíšením 1080 x 2300 pixelov. Výrez pre prednú “selfie” kameru je umiestnený v prakticky zhodnom umiestnení, ako v prípade Huawei P40 Lite.

Motorola moto G Pro

Povedal by som, že sú si podobné aj veľkosťou či výdržou batérie, ktorá má v tomto prípade kapacitu 4 000 mAh. Potešia aj 4 GB operačnej pamäte a hlavný fotoaparát o rozlíšení 12 MP. Najvýraznejšou čerešničkou na torte je však integrovaný stylus, pre pohodlné písanie na obrazovke.

14.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+