MojAndroid

Spoločnosť Huawei tvorí už pár rokov svojimi “Lite” smartfómi veľmi dobrý pomer cena/výkon. Tieto zariadenia sa stávajú bestsellermi a obľúbené sú aj u mobilných operátorov. Novinka s názvom Huawei P20 Lite je ďalšou generáciou odľahčenej vlajkovej lode tohto čínskeho výrobcu. Prináša aktuálne trendy na poli Android smartfónov, duálny zadný fotoaparát či odomykanie tvárou.

Náš tip
Huawei P Smart: Svoje korene nezaprie | RECENZIA
Náš tip
Huawei Mate 10 Pro verzus vlajkové lode Samsung | VIDEOrecenzia


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Potešia aj slúchadlá

Zariadenie prichádza v bielej krabičke pomerne štandardnej veľkosti. Hneď na vrchu balenia sa nachádza samotný smartfón. Pod ním nájdeme v priehradke príslušenstvo. To zahŕňa ihlu na vysunutie zásuvky pre SIM kartu, európsku koncovku nabíjačky či USB-C kábel (s USB-A koncovkou) pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom. V balení sa nachádza ešte aj papierová dokumentácia.

KONŠTRUKCIA A DIZAJN | Trendový sklenený sendvič

Slovo “trendový” sa bude v recenzii tohto smartfónu vyskytovať pomerne často. Tento model totiž prináša viaceré prvky, ktoré sú jednoducho trendové aj vo vlajkových modeloch. Inšpiráciou od vlajkových modelov je aj samotná konštrukcia. Tú tvorí kovový rám s drobnými plastovými časťami pre priechod signálu. Predná a zadná stena je sklenená a tak sa pozeráme na typický “sendvič.”

Zariadenie ponúka vzhľadom na uhlopriečku displeja naozaj kompaktné rozmery a kým pred rokom by ste márne hľadali pomerne kompaktný a takmer šesťpalcový telefón v tejto cenovej kategórii, dnes už je realitou. Rozmery sa zastavili na hodnote 148,6 x 71,2 x 7,4 mm. Váha činí následne príjemných 145 gramov (čo je prakticky identické s minuloročným 5,1” vlajkovým modelom Huawei P10).

Konštrukcia ako taká je veľmi kvalitne spracovaná, na úrovni vlajkových zariadení. Telefón je jednoduché ovládať aj jednou rukou a to predovšetkým vďaka natiahnutému pomeru strán obrazovky.

Rozloženie prvkov zariadenia

Na prednej strane zariadenia sa nachádza natiahnutý displej s pomerom strán 19:9. Obrazovka ponúka skutočne tenké rámčeky, pričom ten pod displejom (obsahuje len logo výrobcu) je o čosi väčší. Displej obsahuje aj výrez v strede zariadenia, kde sa nachádza reproduktor pre telefonovanie, predná kamera, skupina senzorov a notifikačná LED dióda. Systémové tlačidlá sú softvérové, a sú teda súčasťou obrazovky.

Horná strana obrazovky obsahuje len sekundárny mikrofón, dolná strana je o čosi bohatšia. Obsahuje spomínané plastové časti pre priechod signálu, 3,5 mm audio konektor, USB-C konektor, primárny mikrofón pre telefonovanie a jeden hlasný reproduktor.

Ľavá strana neobsahuje žiadne vystupujúce časti, ponúka podobné plastové časti a zásuvku pre SIM kartu alebo pamäťovú kartu microSD. Pravá strana ponúka takisto drobné plastové časti, nachádzajú sa tu tiež tlačidlá pre reguláciu hlasitosti a tlačidlo pre vypnutie a zapnutie zariadenia. Tlačidlá sú umiestnené na správnom mieste, sú plastové, avšak ich stláčanie je pohodlné a praktické.

Zadná strana zariadenia je pokrytá ochranným sklom, nachádza sa tu duálny fotoaparát a tiež LED blesk. O trochu nižšie má svoje miesto aj skener odtlačkov prstov pre zabezpečenie zariadenia. Okrem týchto prvkov obsahuje zadná strana ešte logo výrobcu a niektoré základné informácie ohľadom duálneho fotoaparátu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • patoo

  Ide hore tá cena lite verzií. Asi by mala byť ešte nejaká lajtovejšia aby sa vyrovnala cene tých prvých lajtiek. Inak aby som mohol robiť fotky s pomerom 16:9 tak by stačilo doinštalovať nejakú aplikáciu tretej strany na fotenie?

  • Slavo Dzuricko

   S aplikáciami tretích strán by nemal byť problém :)

 • Ján Tkáč

  Ma dany telefon stabilizaciu obrazu ?

  • Radoslav Regiec

   Nie stabilizaciu nema, ale foti krasne!

 • Barbara

  bibiii84azet.

 • Ján Selecký

  Celkom podarený telefón až na jednu vec a to je ten hnusný výrez. Za telefón z výrezom by som nedal ani cent

  • Radoslav Regiec

   Ten vyrez je na tom nakrajsi !

   • Ján Selecký

    Ani na jednom telefóne nie je ten výrez pekný. Keby to nezaviedol Apple aj to len preto že tam musel narvať senzory tak by to iný nerobili. Akurát že oni tam nemajú nič navyše čo tam bolo pred tým….
    Je to blbosť

    • adam

     Az na to ze to nezaviedol Iphone. Ale iphone to tiez okopiroval.

     • Ján Selecký

      Neokopíroval nakoľko Applu neostávalo nič iné ak chcelo použiť 3D čítačku len ju niekam vopachať … To že to mal Essential phone pred iPhonom je pravda ale oni tam mali len kameru a keby Apple nepotreboval pre ten 3D sekener výrez tak by ho tam nedali a keby ho tam nedali tak 90 % ostatných výrobcov nevyrába telefóny z výrezom ale urobia to ako Apple. To je fakt !

 • kajakaya

  Nabijacka ma inu koncovku ako doterajsie nabijacky. Nehovorilo sa o rovnakych-zjednotenych nabijackach, aby nevznikol tento problem, ze inu mam na citacku, inu na stary mobil, inu na novy mobil.

  • Praveze novy typ nabijacieho konektoru (USB-C) prinesie zjednotenie nabijania sirsieho spektra zariadeni ako doterajsie microUSB riesenie. Je ale zrejme, ze aby mohla byt tato jednota dosiahnuta, musi nastat nejaky prechod, a teda obdobie, kedy jednoducho nebudu stare nabijacky na nove zariadenia pasovat :)

 • Tober

  Podporuje tento mobil GPS galileo ? A ma už Mirrol link funkciu ?

  • Patrik Tarics (redaktor)

   Nepodporuje ani Galileo a ani Mirrorlink funkciu

+