MojAndroid

Nová generácia smart hodiniek a náramkov od značky Fitbit je oficiálne tu. Situácia je o to zaujímavejšia, že výrobcu takmer pred rokom kúpil samotný Google. Firma bola stará 12 rokov a darilo sa jej celkom dobre. Nová investícia mala zabezpečiť ešte lepšie a kvalitnejšie zariadenia.

Náš tip
Športové smart hodinky 2020: Test modelov do 200 a 400 eur

Novinky v portfóliu výrobcu

Novinkami v portfóliu sú smart hodinky Fitbit Versa 3, cenovo dostupný náramok Fitbit Inspire 2 a najpokročilejší model Fitbit Sense. Všetky 3 nové zariadenia disponujú vodoodolnosťou do hĺbky 50 metrov.

Fitbit Sense

Horúca novinka, ktorá sa síce dizajnovo podobá na modely Versa, no ponúka omnoho viac funkcií. Tomu je prispôsobená aj cena, ktorá je stanovená na 329,95 €. Čo za to zákazník dostane? Ide o najpokročilejšie zdravotné hodinky výrobcu. Ako úplne prvé hodinky na svete ponúka tento model senzor elektrodermálnej aktivity (EDA). Ten pomáha k lepšiemu zvládaniu stresu.

Fitbit Sense

To ale nie je všetko. Hodinky vám dokážu zmerať EKG, avšak na to bude potrebná certifikácia. To znamená, že nateraz bude funkcia vypnutá. To platí aj pre všetky ostatné smart hodinky, ktoré sú schopné merať EKG.

Novinkou je aj senzor pre meranie teploty tela. Výrobca informuje, že táto funkcia bude dostupná len na vybraných trhoch. O ktoré konkrétne ide, nevieme. Výdrž batérie je rovnaká ako v prípade modelu Versa 2 či nového Versa 3, čiže približne 6 dní. Ostatné funkcie sú zhodné s modelom Versa 3.

Fitbit Versa 3

Obľúbená séria smart hodiniek sa dočkala svojho nástupcu. Minuloročný model je obľúbený vďaka podarenému dizajnu, veľmi slušnej výdrži a možnosti platenia prostredníctvom Fitbit Pay. Jeho hlavným nedostatkom bola absencia GPS. A práve toto novinka napravila.

Fitbit Versa 3

Nový model opäť cieli na športových nadšencov. Nechýba napríklad mapa intenzity tréningu, vylepšená technológia PurePulse 2 (meranie tepu) či funkcia minút v aktívnej zóne. Ďalšou veľkou novinkou je možnosť telefonovať priamo prostredníctvom hodiniek. Predchádzajúci model síce obsahoval mikrofón, no reproduktor chýbal, a tak uskutočňovanie hovorov možné nebolo.

Nabíjačka je po novom magnetická, čo je krok vpred. Za 12 minút nabíjania zvládnu vydržať až 24 hodín, celková výdrž zostala prakticky nezmenená a stále veľmi slušná – 6 dní. Cena hodiniek Fitbit Versa 3 je stanovená na 229,95 €.

Fitbit Inspire 2

Cenovo dostupný smart náramok dostáva nástupcu, ktorý za označenie pridáva číslo 2. Inspire 2 prichádza s pokročilými funkciami, ako napríklad minúty v aktívnej zóne. Pochváliť sa môžu výdržou až 10 dní na jedno nabitie a jemne sa upravil aj dizajn, ktorý je oblejší a modernejší.

Displej ponúka podstatne vyšší jas a s ním spojenú aj lepšiu čitateľnosť na priamom Slnku. Používateľ má k dispozícii 20 režimov cvičenia založených na cieľoch, pokročilé nástroje pre sledovanie spánku a nepretržité sledovanie srdcového tepu. S Fibtit Inspire 2 získa majiteľ aj ročnú skúšobnú verziu služby Fitbit Premium. Cena nového smart náramku je stanovená na 99,95 eur.

Fitbit Inspire 2

Náš tip
Test Samsung Galaxy Watch3: Stoja za tú cenu?

26.8.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+