MojAndroid

Grafická nadstavba MIUI, ktorú čínska spoločnosť Xiaomi inštaluje na svoje Android smartfóny, patrí k tým najoptimalizovanejším a funkciami najpokročilejším. Jej najnovšia verzia MIUI 12 je už dostupná pre vybrané smartfóny, ktoré boli aktualizované v prvej vlne. Aktuálne však rad prichádza na druhú vlnu distribúcie. Zoznam smartfónov značky Xiaomi a Redmi, ktoré sa v nej nachádzajú, zverejnil portál AndroidCentral.

Druhá vlná zahŕňa aj lacné modely

MIUI 12 v stabilnej verzii predstavilo Xiaomi už začiatkom mesiaca. Aktualizáciu pre svoje smartfóny spustil populárny čínsky výrobca vo viacerých vlnách zvlášť pre čínsky a globálny trh. V prvej vlne pre globálny trh boli tohtoročné vlajkové modely série Xiaomi Mi 10, Redmi K30 alebo smartfóny Poco X2 a Poco F2 Pro. Kompletný zoznam modelov prvej vlny nájdete v tomto článku.

Xiaomi Mi 10 MIUI 12

Dnes 25. augusta bola spustená aktualizácia pre druhú vlnu, ktorá zahŕňa napríklad vlajkovú loď Xiaomi Mi Mix 3 alebo lacné smartfóny Redmi Note 7, Note 7 Pro a Note 8 Pro. Pokiaľ ste majiteľom jedného z modelov druhej vlny, ktorej zoznam nájdete nižšie, tak si dostupnosť aktualizácie môžete overiť v nastaveniach smartfónu. Pred jej inštaláciou sa ale ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Zoznam smartfónov značky Xiaomi v druhej vlne aktualizácií na MIUI 12:

Xiaomi Mi Mix 3 Xiaomi Mi 8 UD Redmi Note 7 Pro
Xiaomi Mi Mix 2S Xiaomi Mi CC9 Redmi Note 7
Xiaomi Mi 9 SE Xiaomi Mi CC9 Pro Redmi 10X Pro 5G
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition Xiaomi Mi CC9 Meitu Edition Redmi 10X 5G
Xiaomi Mi 8 Redmi Note 8 Pro Redmi 10X 4G

Aké nové funkcie MIUI 12 vyskúšať hneď po aktualizácii?

MIUI 12 prináša viacero nových funkcií, ktoré by po inštalácii nemali ujsť vašej pozornosti. Plochu systému si môžete vylepšiť  Super pozadím. Super pozadie je dynamické pozadie, ktoré pri odomknutí smartfónu urobí zaujímavý zoom efekt. Vylepšený multitasking vám umožní zobraziť aplikácie v plávajúcich oknách. Nová aplikácia Počasia prináša komplexnejšiu predpoveď a aplikácia Fotoaparátu zase možnosť preskupenia jej ovládacích prvkov. A ak má váš smartfón AMOLED displej, tak si nezabudnite aktivovať nový Tmavý režim 2.0.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip: Prichádza poriadna aktualizácia plná vylepšení
25.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+