MojAndroid

Samsung Galaxy Z Flip, skladacie “véčko” známeho juhokórejského výrobcu v týchto dňoch dostáva poriadnu softvérovú aktualizáciu. Okrem tradičnej dávky bezpečnostných záplat z augusta prináša aj kopu zaujímavých vylepšení pre naprieč systémom.

Aktualizácia nesie označenia F700FXXU2BTH3, F700FOXM2BTH3 a F700FXXU2BTH2 a jej veľkosť dosahuje približne 1153 MB. Distribuovaná je klasicky s využitím aktualizačného mechanizmu OTA. Podľa dostupných informácií ide o nedávno spomínanú aktualizáciu na One UI 2.5.

Čo všetko prináša nová aktualizácia pre Samsung Galaxy Z Flip?

Podľa oficiálneho popisu obsahu aktualizácie je noviniek požehnane. Vylepšenia nájdeme v oblasti Wi-Fi, funkcie Always On Display či klávesnice Samsung. Niečo sa ušlo aj aplikáciám Správy a Fotoaparát.

Okrem toho je súčasťou zmien aj klasická formulka o oprave chýb, zlepšení stability a vylepšeniach výkonu.

Wi-Fi

 • Ak je možné merať informácie o kvalite okolitých Wi-Fi smerovačov, tieto informácie sa budú zobrazovať ako Veľmi rýchla, Rýchla, Normálna alebo Pomalá.
 • *Túto funkciu je možné zapnúť alebo vypnúť v nastavení “Zobrazovanie informácií o kvalite siete”.
 • Pri pokuse o prístup k Wi-Fi smerovaču pomocou hesla umožňuje novo pridaná funkcia požadovať heslo k Wi-Fi smerovaču od osoby v blízkosti, ktorá je uložená v zozname kontaktov používateľa a ktorá sa už danému smerovaču pripojila.
 • *Tlačidlo “Vyžiadať heslo” sa zobrazí na obrazovke zadávania hesla k Wi-Fi, keď budete môcť požiadať o heslo.

Always On Display

 • Podpora nálepiek Bitmoji na obrazovke Always On Display (Štýl hodín)

Klávesnica Samsung

 • K funkcii vyhľadávania klávesnice bola pridaná nová funkcia, ktorá umožňuje používateľovi vyhľadávať v službe YouTube.
 • Podpora rozdelenej klávesnice v režime na šírku.
 • Funkcia vyhľadávania na obrazovke “Spravovať vstupné jazyky” na stránke nastavení klávesnice bola aktualizovaná, aby sa uľahčilo vyhľadávanie vstupných jazykov klávesnice, ktoré chce používateľ pridať alebo odstrániť.

Fotoaparát

 • Vylepšená funkcia Profesionálne video.

Správy

 • Pridaná bola funkcia, ktorá používateľovi umožňuje zatelefonovať osobe, ktorá je uložená ako predvolený kontakt pre SOS správu.
 • Pridaná bola funkcia, ktorá umožňuje používateľovi odosielať SOS správy so zdieľaním polohy každých 30 minút po dobu 24 hodín.

 

Samsung začal uvoľňovať aktualizácie na One UI 2.5

Samsung ešte koncom minulého týždňa oznámil začiatok distribúcie softvérových aktualizácií, ktoré prinášajú novú verziu grafickej nadstavby One UI 2.5. Ako prvé prišli na rad smartfóny radu Galaxy S20. Postupne sa má novinka dostať na široký okruh smartfónov, napríklad Samsung Galaxy radov S10, S9 či Note10.

Aktuálne sa dostala aj k redakčnej “skladačke” Samsung Galaxy Z Flip, takže ďalšie modely by na rad mali prísť už čoskoro.

Náš tip
Veľká aktualizácia Huawei: Tieto smartfóny dostávajú na Slovensku EMUI 10.1
25.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+