MojAndroid

Už dlhšiu dobu je známe, že spoločnosť Microsoft sa chystá uviesť na trh originálny a trochu aj nepraktický smartfón Surface Duo. Nebude ho poháňať ho systém Windows Phone alebo Windows Mobile, ale konkurenčný Android. Portál WindowsLatest teraz potvrdil, že výroba novinky konečne začala a na trh sa dostane už čoskoro. Kedy sa tak stane?

Od Nokii s Windows Phone k Surface Duo s Androidom

Nebude to prvýkrát, čo americký softvérový gigant Microsoft vydá smartfón so svojím logom. Pod vedením kontroverzného Steva Ballmera kúpil spoločnosť Nokia a uviedol niekoľko hardvérovo zaujímavých modelov so systémom Windows Phone/Mobile 10. Bohužiaľ sa tento systém nestretol s kladnou odozvou u zákazníkov a tak boli prakticky všetky modely prepadákmi.

Navyše softvérová podpora od Microsoftu bola tragická. Spoločnosť sa tak rozhodla radšej sústrediť na ponúkanie svojich služieb a aplikácií pre konkurenčný systém Android. A práve na ňom by mala bežať aj novinka Surface Duo, ktorá svojím telom s dvoma displejmi pripomína knihu alebo skôr diár.

Na trh by mal Surface Duo prísť koncom augusta

Microsoft Surface Duo, ktorého výroba sa už rozbehla, by mal prísť na trh už posledný augustový týždeň. Zákazníkovi ponúkne skladaciu konštrukciu s dvoma 5,6 palcovými displejmi s podporou pera Microsoft Surface Pen. Po otvorení zariadenia získajú celkovú plochu displeja s uhlopriečkou 8,3 palcov. V jej strede bude ale malá medzera. V čase smartfónov s ohybnými displejmi ako Samsung Galaxy Fold je to trochu zaostalejšie riešenie, ktoré by mohla ospravedlniť nižšia cena.

Microsoft Surface Duo s perom

Podobný princíp sekundárneho displeja ponúkajú napríklad modely LG G8X ThinQ, LG Velvet alebo LG V60 ThinQ. Ten je ale odpojiteľný ako voliteľné príslušenstvo. Surface Duo by mal ďalej ponúknuť starší čipset Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM a vnútornú pamäť s veľkosťou 64 GB, 128 GB alebo 256 GB.

Príliš nadšenia nevyvolávajú ani informácie o 11-megapixelovom fotoaparáte alebo batérii s kapacitou 3460 mAh. Samozrejme tieto špecifikácie boli publikované pred niekoľkými mesiacmi a pred uvedením do výroby ich mohol Microsoft ešte vylepšiť.

Náš tip
Blíži sa tohtoročný najkrajší nebeský úkaz. Ako nájsť, pozorovať a fotiť Perzeidy?
3.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+