MojAndroid

Bývalý CEO spoločnosti Microsoft a otec mnohých jej projektov – Steve Ballmer – odstúpil z predstavenstva spoločnosti. Oznámil to v liste pre aktuálneho CEO spoločnosti Satya Nadella, pričom jeho rozhodnutie nadobudlo okamžitú platnosť. Ballmer sa priznal, že o budúcnosti v Microsofte prestal rozmýšľať v momente, keď zistil, že spoločnosť hľadá nového CEO. Po 6 mesiacoch od straty tejto funkcie má Ballmer naozaj preplnený kalendár a jeho aktivity sa točia najmä okolo basketbalového klubu Los Angeles Clippers, ktorého sa stal vlastníkom pred niekoľkými mesiacmi. Okrem toho sa venuje aj školám, kde vyučuje a zdieľa svoje názory s verejnosťou.

ballmer

Práve Ballmer stál za zrodom moderného Microsoftu so zameraním na mobilné technológie a cloud. Jeho názor sa ale v spoločnosti nestratí ani po odstúpení z predstavenstva. Ballmer je totižto vlastníkom veľkého podielu akcií, a tak sa na zasadnutiach firmy bude zúčastňovať aj naďalej, ale len ako akcionár. Jeho právomoci a projekty prebral už spomínaný Nadella, ktorý si vo svojej pozícii vedie zatiaľ veľmi dobre.

Náš tip
Novým CEO spoločnosti Microsoft je Satya Nadella

Zdroj: TheVerge, titulný obrázok: NewYorker

20.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+