MojAndroid

Hoci mala spoločnosť Microsoft pred niekoľkými rokmi veľké plány s tým, že vytvoria mobilnú platformu, na ktorú vývojári jednoducho dostanú svoje aplikácie zo stolných počítačov, situácia sa zrejme nevyvinula podľa ich predstáv. Microsoft už v roku 2017 definitívne skončil so svojimi aktivitami, ktoré sa týkali mobilného systému Windows 10 Mobile. Svoje aktivity obmedzil už iba na nevyhnutnú podporu či opravu chýb.

Spoločnosť však nedávno oznámila že koncom tohto roka (konkrétne 10. decembra) ukončí aj zákaznícku podporu väčšiny zariadení s operačným systémom Windows 10 Mobile. Tieto zariadenia bežia na poslednej vydanej verzii softvéru (verzia 1709). Zariadenia Lumia 640 a 640 XL, ktoré dostali ako poslednú verziu softvéru v1703, stratia podporu skôr, už 11. júna. Znamená to, že tieto zariadenia nebudú viac dostávať od Microsoftu softvérové aktualizácie či patche, ani zákazníkom nebude poskytovaná pomoc v záležitostiach súvisiacich so systémom Windows 10 Phone.

Microsoft odporúča postupne migrovať na inú platformu

Služby operačného systému však majú byť ešte nejaký ten čas udržiavané. Aplikačné zálohy a zálohy zariadenia môžu byť vytvorené do 10. marca 2020 a budú dostupné v období jedného roka po 10. decembri 2019. Hardvéroví nadšenci, ktorí by si svoje Windows Phone zariadenie uchovali po tak dlhý čas (až do konca roku 2020) – telefóny sa budú môcť zapnúť a vypnúť, budú mať prístup k bezdrôtovým sieťam, bude možné prehliadať internet a telefonovať.

Spoločnosť Microsoft navrhuje, aby používatelia postupne prechádzali na zariadenia so systémom Android alebo iOS.

Náš tip
Microsoft objasňuje ako prebehne ukončenie podpory pre Windows 10 Mobile
22.1.2019
Zdroj: pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+