MojAndroid

Všetko, čo milujete, a ešte niečo navyše. Tak by sa dal popísať balíček Microsoft 365, ktorý ste doteraz poznali pod názvom Office 365. Aké sú jeho výhody, čo všetko dokáže a aké služby ponúkne? V ďalších riadkoch sa mu pozrieme na zúbok.

Zoznámte sa

Ak poznáte Office 365, nebudú pre vás aplikácie a možnosti Microsoft žiadnou novinkou. Predsa sa ale pozrieme, čo všetko sa dá s týmto šikovným balíčkom služieb získať a využívať. V prvom rade je potrebné spomenúť, že Microsoft 365 je kompatibilný so systémami Windows, MacOS, iOS a Android. Okrem klasických aplikácií, ktoré všetci poznáme (Word, Excel, PowerPoint, Outlook a ďalšie), ponúka Microsoft tiež prémiové funkcie. Viete napríklad, že s inteligentným asistentom Microsoft Editor sa vám bude lepšie písať, a to až v 80 jazykoch? Vaše prezentácie získajú úplne nový rozmer so stovkami prémiových šablón a vďaka umelej inteligencii budete vo Worde textovať ako profesionál. A s vylepšeným Outlook kalendárom sa z vás stane guru organizácie.

S aplikáciami Teams a Skype pre vás žiadna schôdzka nebude problém a spolupráca bude efektívnejšia. Ak si s čímkoľvek nebudete vedieť dať rady, je tu pre vás technická podpora na chate či telefóne. A ako už je dobrým zvykom, nechýba prepracovaná ochrana a zabezpečenie dát, vrátane automatického zálohovania zložiek.

To najlepšie nakoniec

Chcete čerešničku na torte? Dostanete ju v podobe 1 TB na cloudovom úložisku OneDrive. OneDrive je ideálne miesto na zálohovanie vašich dát, aby ste ich mali pekne pohromade a v bezpečí. Vďaka pokročilej spolupráci s mobilom sa vám nikdy nestane, že by ste prišli o fotky z telefónu, keďže sa automaticky ihneď po vyfotení ukladajú a vy ich navyše môžete zdieľať s členmi rodiny či priateľom, ktorým nastavíte práva na editáciu alebo čítanie.

Citlivé dáta v úplnom bezpečí

S funkciou Osobný trezor posúva Microsoft 365 zabezpečenia ešte na vyšší level. Predstavte si, že sa vám v počítači do úložiska dostane vaša milá ratolesť a omylom vám zmaže pár fotiek. Bude vás to mrzieť, ale svet sa nezrúti. Ale keby sa to stalo napríklad s dôležitými dokumentami, ako sú rodné listy, bankové výpisy či firemné dáta, to už by problémom byť mohlo. Preto je tu Osobný trezor s dvojfázovým overením identity, ktorý môžete odomknúť odtlačkom prsta, snímaním tváre, SMS kódom alebo iným z možných bezpečných spôsobov. Dokumenty skenuje priamo do trezoru, ktorý sa navyše po určitej dobe nečinnosti sám uzavrie. A skvelé je, že sa do neho môžete dostať z akéhokoľvek prepojeného zariadenia a mať tak svoje citlivé dáta neustále poruke a pod kontrolou.

Tak čo, vyskúšate balíček Microsoft 365? Pozrite sa na Alza.sk, kde si môžete zakúpiť rôzne verzie balíčkov presne na mieru vašim potrebám.

7.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+