MojAndroid

Americký softvérový gigant Microsoft včera predstavil svoje nové Surface zariadenia. Fanúšikovia značky sa tak dočkali nových tabletov a laptopov so systémom Windows 10. Prekvapením večera bolo ale zariadenie Surface Duo, ktoré je prvým skladacím smartfónom Microsoftu. Ohybný displej by ste uňho ale hľadali márne. Ako informuje server AndroidPolice, zložený je z dvoch displejov. Smartfón nevyužíva systém Windows, ale beží na konkurenčnej platforme Android OS.

Surface Duo dva displeje

Dva displeje namiesto jedného ohybného

Surface Duo by mal mať rovnako kvalitné hranaté magnéziové prevedenie v bielej farbe ako Surface tablety. Na zadnej strane nájdeme klasické logo Microsoftu v čierne farbe.  Na tele je USB-C port pre nabíjanie batérie. Otváranie skladacieho smartfónu zabezpečí prepracovaný kĺb, ktorý poskytuje otočenie polovice zariadenia až o 360 stupňov.

Surface Duo animácia

Vo vnútri sa nachádzajú dva 5,6-palcové displeje s pomerom strán 4:3. Po rozložení dostane používateľ 8,3-palcovú zobrazovaciu plochu s malou medzerou. Podobným zariadením bol v minulosti Sony Tablet P. Konkurencia v podobe Samsungu Galaxy Fold a Huawei Mate X ponúka ohybný displej.

Pokročilý multitasking a podpora stylusu

Na dvoch displejoch sa môžu zobrazovať dve rozličné aplikácie a naplno sa tak využije multitasking systému Android. Jeden z displejov tiež môže slúžiť ako softvérová klávesnica, respektíve gamepad a druhý pre zobrazovanie obsahu. Podľa prezentácie by mal smartfón podporovať stylus Surface Pen, čím bude skutočným pracovným nástrojom.

Nechýbajú aplikácie Microsoftu ako balík MS Office a samozrejmosťou je aj prístup k aplikáciám obchodu Google Play. Ďalšie parametre neboli zatiaľ upresnené. Na trh by mal Surface Duo prísť v lete roku 2020.

Náš tip
Microsoft má zrejme riešenie na najväčšiu slabinu ohybných telefónov
3.10.2019
  • Dano

    Očakával by som dajaký pomocný menší display na jednej zo zadných častí, potom by to bolo zaujímavé zariadenie… Aspoň taký čo ukáže notifikáciu, kto volá a podobne. Rozhodne je za mňa toto lepšia cesta ako ohybné displaye. Ani to nemusí byť tak drahé.

    • Drahoslav Horvath

      je to Surface… bohuzial to drahe bude.

+