MojAndroid

Ohybné telefóny sú síce poriadne lákavé a zaujímavé, no treba jedným dychom povedať, že sa zatiaľ nepredstavili v najlepšom svetle. Veď predaj skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold bol kvôli problémom krátko po prvom oficiálnom spustení pozastavený.

No a štart predaja rovnako flexibilného modelu Huawei Mate X bol už zase niekoľkokrát preložený.

Nižšie pôsobenie tlaku a viac ohybov

Tieto komplikácie sa inak neobjavujú pri ohybných telefónoch len tak náhodou. Ide totiž o úplne novú technológiu výroby elektronických zariadení, s ktorou výrobcovia zatiaľ len experimentujú.

Na to, aby na týchto svojich experimentoch vychytali všetky muchy, treba jednoducho čas. Buď to, alebo “pomoc” od jedného z konkurentov. Ako píše AndroidAuthority, teraz sa zdá, že s takouto pomocou prichádza spoločnosť Microsoft.

Tá si totiž najnovšie zaregistrovala patent špeciálneho kĺbu ohybného zariadenia. Tento kĺb je špeciálny v tom, že obsahuje dve membrány naplnené tekutinou. Pri ohýbaní zariadenia tieto membrány menia svoj tvar a vďaka tlaku tekutiny znižujú tlak, ktorý pôsobí na displej samotného zariadenia.

Takéto riešenie teda podstatne menej namáha obrazovku, ktorá by tak mala vydržať bez poškodenia dlhšie časové obdobie.

Spoločnosť ho možno predá

Takýto kĺb okrem iného zabraňuje preniknutiu prachových čiastočiek do zariadenia, čo je ďalší problém, s ktorým sa potýka Samsung Galaxy Fold.

Najlepšie na tom celom je, že tento patent nie je spojený so žiadnym špecifickým zariadením a je teda pravdepodobné, že ho Microsoft bude chcieť predať. Ak si ho však nechá pre seba, pravdepodobne ho využije pri nejakom budúcom Surface zariadení, keďže svoje smartfóny už redmondský gigant nadobro pochoval.

18.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+