MojAndroid

Sú to dva roky, čo juhokórejská spoločnosť LG predstavila druhú generáciu svojej vlajkovej rady V, ktorá niesla názov LG V20. Smartfón vtedy vsádzal na pokročilý fotoaparát, ale väčší predajný úspech sa nedostavil. Použitím systému Android 7.0 Nougat si museli používatelia vystačiť až dodnes, keď dostávajú aktualizáciu na vyššiu verziu systému. Nejedná sa ale o nedávno predstavený Android 9.0 Pie, ale minuloročný Android 8.0 Oreo. Majitelia LG V20 ho mali k dispozícii už v júli a po skoro 4 mesiacoch sa dočkali aj majitelia medzinárodnej verzie.

Aktualizácia je dostupná cez OTA len v niektorých krajinách. V ďalších je nutné použiť nástroj LGUP. Veľkosť aktualizácie je 1,9 GB a obsahuje septembrovú bezpečnostnú záplatu. LG V20 bol pre zákazníkov zaujímavý nielen svojím fotoaparátom, ale aj dvojicou displejov – hlavným 5,7-palcovým s QHD rozlíšením a druhým informačným 2,1-palcovým s rozlíšením 160 x 1040 pixelov. Podobne ako LG G5, aj LG V20 mal vymeniteľnú batériu cez spodnú bradu. Nástupcom LG V20 bol podarený model LG V30 neskôr vylepšený verziou LG V30 Plus s väčšou pamäťou a lepšou audio výbavou, respektíve LG V35 s novším procesorom Qualcomm Snapdragon 845 pre americký trh. Posledným modelom tejto rady je nedávno predstavený LG V40 ThinQ s trojicou snímačov fotoaparátu.

Náš tip
LG G5 dostáva aktualizáciu na minuloročnú verziu systému Android Oreo
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.10.2018
Zdroj: PhoneArena
 • Robert Koren

  mozno posledny dobry mobil , ked ratam 16:9 fotak

  • Matúš Livora

   ak sa nemylim, tak V20 ma senzor, ktory nativne snima 4:3 (?) … 16:9 mali G4, G5 a V10

   • Robert Koren

    ok ,tak berem spet ;-)

+